Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
AA'DA NELER OLUYOR!AA'DA NELER OLUYOR!

Tarih: 2011-08-22

TGS'DEN ANADOLU AJANSI'NA SUÇLAMALAR.
TGS ile AA'nın yeni yönetimi karşı karşıya.. TGS'nin iddiaları: Tehdit ve baskı var. Çalışanların izinleri kaldırıldı, iş saatleri değişti.
Anadolu Ajansı'nda taşlar yerinden oynarken, Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan sert bir açıklama geldi. Sendika açıklamasında, AA'da bir çok kişinin emekliliğe zorlandığı ve çalışanlara baskı yapıldığı iddia edildi.
Sendika, AA yönetiminin çalışanlar üzerinde baskı, tehdit, taciz, çalışma saatlerinin değiştirilmesi, haftalık izinlerin bire indirilmesi, emekliliğe zorlama, görevden alma, istek dışı atamalar, gereksiz yere sözlü ve yazılı savunma alınması ve uyarı cezaları verilmesi gibi uygulamalarla çalışanların geleceğe yönelik endişe ve kaygılarını artırdığını, işyeri barışını yok ettiğini açıkladı.
70 ÇALIŞAN EMEKLİLİĞE ZORLANDI
Sendikanın açıklamasına göre bu yıl 30 Haziran itibarıyla Anadolu Ajansı'ndan 15 kişi emekli olmuşken, son bir hafta içerisinde 70 dolayında çalışan kendi iradeleri dışında emekliliğe zorlandı.
Sendika'nın iddiaları şöyle:
*Kuruma yıllarca verdikleri hizmetler ayaklar altına alınan çalışanlardan, emeklilik dilekçelerini verdikten sonra derhal kalan yıllık izinlerini kullanmaları ya da idari izinli sayılarak işyerlerini terk etmeleri istendi.
*Anadolu Ajansı yöneticileri, servislerinden ya da evlerinden çağırdıkları çalışanlarla tek tek görüşerek, emekliliğe zorlamakla kalmadılar, haber sistemine giriş şifrelerini de iptal ederek, henüz işyerleriyle ilişikleri dahi kesilmeden bu kişileri yok saydılar.

*Anadolu Ajansı'nın,yeni yönetimi; emekliliğine henüz hak kazanmamış 52 çalışanın görev yerlerini değiştirdi.
*AA'nın yeni yönetimi, işyerinde tasfiyeden başka bir anlam ifade etmeyen bu kötü niyetli tasarruflarını hayata geçirirken, ortaya çıkan boşluğu, geride kalan personeli -herhangi bir fazla mesai ücreti ödemeden- daha çok çalıştırmakla doldurmaya kalkıştı.
*AA yönetimi, tüm personelin işe geliş saatlerinin sabah 08.00'e çekilmesini, ayrıca haftalık izinlerin bir güne indirilmesini istedi.

*Toplu İş Sözleşmesi'ne ve yasalara aykırı olarak, taşıt servisi ile stajyer gazetecilerin "taşeron" şirketlere devredileceğine dair niyetlerin bulunduğu duyumları da alınmaktadır.
ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLAMA VAR
Anadolu Ajansı ile TGS arasındaki ipler yaşanan bu gelişmelerden sonra hayli gerilmiş durumda. Sendika açıklamasında "işyerlerinde çalışan Üyelerimizin yasal ve sendikal haklarının ihlal edilmesiyle ilgili olarak gerekli yasal girişimlerin başlatılması artık kaçınılmazdır" denildi.

AA yönetiminin sendika ile diyalog yolunun kapatıldığı bildirilen açıklamada, "24 Ağustos Çarşamba günü saat 12.00'de AA Genel Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapılacağı" duyuruldu.
Bu Haber 1809 defa okunmuştur.
TELİA TURKCELL HİSSELERİNİ SATIY
ÇÖKEN MADEN; MEĞER ÖZELLEŞTİRİLM
ERDOĞAN GÜMÜŞ YAZDI: FRİG YOLU
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!