"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
AA'DA NELER OLUYOR!AA'DA NELER OLUYOR!

Tarih: 2011-08-22

TGS'DEN ANADOLU AJANSI'NA SUÇLAMALAR.
TGS ile AA'nın yeni yönetimi karşı karşıya.. TGS'nin iddiaları: Tehdit ve baskı var. Çalışanların izinleri kaldırıldı, iş saatleri değişti.
Anadolu Ajansı'nda taşlar yerinden oynarken, Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan sert bir açıklama geldi. Sendika açıklamasında, AA'da bir çok kişinin emekliliğe zorlandığı ve çalışanlara baskı yapıldığı iddia edildi.
Sendika, AA yönetiminin çalışanlar üzerinde baskı, tehdit, taciz, çalışma saatlerinin değiştirilmesi, haftalık izinlerin bire indirilmesi, emekliliğe zorlama, görevden alma, istek dışı atamalar, gereksiz yere sözlü ve yazılı savunma alınması ve uyarı cezaları verilmesi gibi uygulamalarla çalışanların geleceğe yönelik endişe ve kaygılarını artırdığını, işyeri barışını yok ettiğini açıkladı.
70 ÇALIŞAN EMEKLİLİĞE ZORLANDI
Sendikanın açıklamasına göre bu yıl 30 Haziran itibarıyla Anadolu Ajansı'ndan 15 kişi emekli olmuşken, son bir hafta içerisinde 70 dolayında çalışan kendi iradeleri dışında emekliliğe zorlandı.
Sendika'nın iddiaları şöyle:
*Kuruma yıllarca verdikleri hizmetler ayaklar altına alınan çalışanlardan, emeklilik dilekçelerini verdikten sonra derhal kalan yıllık izinlerini kullanmaları ya da idari izinli sayılarak işyerlerini terk etmeleri istendi.
*Anadolu Ajansı yöneticileri, servislerinden ya da evlerinden çağırdıkları çalışanlarla tek tek görüşerek, emekliliğe zorlamakla kalmadılar, haber sistemine giriş şifrelerini de iptal ederek, henüz işyerleriyle ilişikleri dahi kesilmeden bu kişileri yok saydılar.

*Anadolu Ajansı'nın,yeni yönetimi; emekliliğine henüz hak kazanmamış 52 çalışanın görev yerlerini değiştirdi.
*AA'nın yeni yönetimi, işyerinde tasfiyeden başka bir anlam ifade etmeyen bu kötü niyetli tasarruflarını hayata geçirirken, ortaya çıkan boşluğu, geride kalan personeli -herhangi bir fazla mesai ücreti ödemeden- daha çok çalıştırmakla doldurmaya kalkıştı.
*AA yönetimi, tüm personelin işe geliş saatlerinin sabah 08.00'e çekilmesini, ayrıca haftalık izinlerin bir güne indirilmesini istedi.

*Toplu İş Sözleşmesi'ne ve yasalara aykırı olarak, taşıt servisi ile stajyer gazetecilerin "taşeron" şirketlere devredileceğine dair niyetlerin bulunduğu duyumları da alınmaktadır.
ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLAMA VAR
Anadolu Ajansı ile TGS arasındaki ipler yaşanan bu gelişmelerden sonra hayli gerilmiş durumda. Sendika açıklamasında "işyerlerinde çalışan Üyelerimizin yasal ve sendikal haklarının ihlal edilmesiyle ilgili olarak gerekli yasal girişimlerin başlatılması artık kaçınılmazdır" denildi.

AA yönetiminin sendika ile diyalog yolunun kapatıldığı bildirilen açıklamada, "24 Ağustos Çarşamba günü saat 12.00'de AA Genel Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapılacağı" duyuruldu.
Bu Haber 1665 defa okunmuştur.
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASINA DAVET
GSM FİRMALARI VE MÜŞTERİ BİLGİLE
ŞEHİRLER AKILLANIYOR, HAYAT DİJİ
ERDOĞAN GÜMÜŞ´ÜN BABASI VEFAT ET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!