Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
AA'DA NELER OLUYOR!AA'DA NELER OLUYOR!

Tarih: 2011-08-22

TGS'DEN ANADOLU AJANSI'NA SUÇLAMALAR.
TGS ile AA'nın yeni yönetimi karşı karşıya.. TGS'nin iddiaları: Tehdit ve baskı var. Çalışanların izinleri kaldırıldı, iş saatleri değişti.
Anadolu Ajansı'nda taşlar yerinden oynarken, Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan sert bir açıklama geldi. Sendika açıklamasında, AA'da bir çok kişinin emekliliğe zorlandığı ve çalışanlara baskı yapıldığı iddia edildi.
Sendika, AA yönetiminin çalışanlar üzerinde baskı, tehdit, taciz, çalışma saatlerinin değiştirilmesi, haftalık izinlerin bire indirilmesi, emekliliğe zorlama, görevden alma, istek dışı atamalar, gereksiz yere sözlü ve yazılı savunma alınması ve uyarı cezaları verilmesi gibi uygulamalarla çalışanların geleceğe yönelik endişe ve kaygılarını artırdığını, işyeri barışını yok ettiğini açıkladı.
70 ÇALIŞAN EMEKLİLİĞE ZORLANDI
Sendikanın açıklamasına göre bu yıl 30 Haziran itibarıyla Anadolu Ajansı'ndan 15 kişi emekli olmuşken, son bir hafta içerisinde 70 dolayında çalışan kendi iradeleri dışında emekliliğe zorlandı.
Sendika'nın iddiaları şöyle:
*Kuruma yıllarca verdikleri hizmetler ayaklar altına alınan çalışanlardan, emeklilik dilekçelerini verdikten sonra derhal kalan yıllık izinlerini kullanmaları ya da idari izinli sayılarak işyerlerini terk etmeleri istendi.
*Anadolu Ajansı yöneticileri, servislerinden ya da evlerinden çağırdıkları çalışanlarla tek tek görüşerek, emekliliğe zorlamakla kalmadılar, haber sistemine giriş şifrelerini de iptal ederek, henüz işyerleriyle ilişikleri dahi kesilmeden bu kişileri yok saydılar.

*Anadolu Ajansı'nın,yeni yönetimi; emekliliğine henüz hak kazanmamış 52 çalışanın görev yerlerini değiştirdi.
*AA'nın yeni yönetimi, işyerinde tasfiyeden başka bir anlam ifade etmeyen bu kötü niyetli tasarruflarını hayata geçirirken, ortaya çıkan boşluğu, geride kalan personeli -herhangi bir fazla mesai ücreti ödemeden- daha çok çalıştırmakla doldurmaya kalkıştı.
*AA yönetimi, tüm personelin işe geliş saatlerinin sabah 08.00'e çekilmesini, ayrıca haftalık izinlerin bir güne indirilmesini istedi.

*Toplu İş Sözleşmesi'ne ve yasalara aykırı olarak, taşıt servisi ile stajyer gazetecilerin "taşeron" şirketlere devredileceğine dair niyetlerin bulunduğu duyumları da alınmaktadır.
ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLAMA VAR
Anadolu Ajansı ile TGS arasındaki ipler yaşanan bu gelişmelerden sonra hayli gerilmiş durumda. Sendika açıklamasında "işyerlerinde çalışan Üyelerimizin yasal ve sendikal haklarının ihlal edilmesiyle ilgili olarak gerekli yasal girişimlerin başlatılması artık kaçınılmazdır" denildi.

AA yönetiminin sendika ile diyalog yolunun kapatıldığı bildirilen açıklamada, "24 Ağustos Çarşamba günü saat 12.00'de AA Genel Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapılacağı" duyuruldu.
Bu Haber 1828 defa okunmuştur.
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!