DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
118 İNTERNETE TAŞINDI118 İNTERNETE TAŞINDI

Tarih: 2011-08-24

118 İNTERNETE TAŞINDI.
 2011'in ilk 6 ayında 36 milyon TL'lik ciroya ulaşan 118 sorgulama hizmetlerinde rekabet internete taşınıyor. Artık cepten internet bağlantısı ile de sorgulama yapılıp adres ve harita bilgisi alınacak.
Telefonda rehberlik hizmeti veren şirketler arasında artan rekabetten sonra şimdi de sanal ortamda rekabet başlıyor. BTK'nın numaraya göre de sorgulama kararı almasının pazarın büyümesine neden olacağı söyleyen 11833 markasıyla bilinen Vastech'in Genel Müdür Yardımcısı Hamza Şanda, 54 milyonluk veri tabanında sürekli güncellenen sorgulama yapıldığına dikkat çekerek, "Avrupa'da rehberlik hizmetleri telefondan web ortamına kayıyor. Biz de hizmetlerimizin önemli bir bölümünü internet üzerine kaydırıyoruz" dedi. 
Facebook'da var
118 33 hizmetinin önümüzdeki günlerde internet üzerinden hizmet vereceğini söyleyen Şanda, "Önümüzdeki günlerde sektöre sunacağımız bilinmeyen numaralar web sorgulamasıyla 54 milyonluk bilinmeyen numaralar datasını artık internet sitesinden sorgulama imkânı da verecek. Marka, 118 bilinmeyen numaralar sektöründe bir ilk olacak bu uygulama ile önemli bir pazar payı elde etmeyi hedeflerken aynı zamanda kullanıcısına daha hesaplı ve dahakolay bir şekilde sorgulama fırsatı da sağlamış olacak. Bu sayede artık sosyal paylaşım sitelerinde bir yakınına, eski bir arkadaşına rastlayan kişiler bilgisayarından hiç kalkmadan istedikleri kişinin iletişim bilgilerine ulaşabilecek" diyekonuştu. 
Cepten de sorgulama yapılacak
Yurtdışından Türkiye'de aradığı isme ulaşmak isteyen ve bunu bilinmeyen numaralar telefon görüşmesiyle biraz daha pahalıya yapanlar için iyi bir fırsat olacağını belirten Şanda "Uygulama 11833.com.tr'den üyelik yöntemiyle gerçekleşecek. 1 TL'ye bir ismin ya da şirketin sorgulanabileceği sistemde ayrıca düzenli sorgulama ihtiyacı olan şirketler için abonelik sistemi de geçerli olacak. Kısa süre içinde cep telefonundan m.11833.com.tr adresinden de sorgulama yapılabilecek" dedi. 
Toplam çağrı sayısı 15 milyona ulaştı
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından açıklanan rapora göre 9 işletmecinin 2011 yılı ikinci çeyreği itibariyle toplam çağrı sayısı 15 milyon. Bu şirketlerin toplam çağrı süresi ise 19.6 milyon dakika. Numara ile sorgulama hizmeti henüz kullanılmazken çağrıların tamamı isim ile sorgulanıyor. Toplam 38.6 milyon adet isim ile sorgulama yapılırken, bunların 16.1 milyon adedinde bireysel numara, 22 milyon 474 bin 376 adedinde kurumsal numara sorgulanıyor.
 
 
Bu Haber 1845 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!