Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM'DAN SOMALİ'YE...TÜRK TELEKOM'DAN SOMALİ'YE...

Tarih: 2011-08-26

TÜRK TELEKOM'DAN SOMALİ'YE YARDIM.
Türk Telekom A.Ş, son yılların en büyük insanlık dramlarından biriyle karşı karşıya olan Somali'ye yardım elini uzattı.
 Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, yardım kampanyasına gönüllü olarak katılan bazı Türk Telekom çalışanlarıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili İbrahim Ejder Kaya'yı ziyaret ederek yardım çekini teslim etti.
Bozkurt burada yaptığı konuşmada, Afrika'da yaşanan sefalete ve yoksulluğa Türk halkının hassasiyet gösterdiğini belirterek, ''Bu yıl iftarlarımız Somali'ye. Arkadaşlarımız, Somali'de bu kadar aç insan varken tok olmayı kendilerine yediremedi. Bu nedenle tüm Türk Telekom çalışanlarını tebrik ediyorum'' diye konuştu.
Milyonlarca insanın açlıkla mücadele ettiği Somali'ye yardım maksadıyla öncelikle şirket bünyesinde planlanan iftar programlarının tümünün iptal edildiğini bildiren Bozkurt, şirket çalışanlarının da kendi aralarında yardım kampanyası gerçekleştirdiğini söyledi.
Böylece hem şirketin hem de çalışanların bireysel katkısıyla önemli bir yardım miktarına ulaşıldığını vurgulayan Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Türk Telekom ailesindeki 25 binden fazla çalışma arkadaşımız, Somali'de yaşanan drama kayıtsız kalmadı, tabağındaki yemeğini dünyanın başka bir köşesindeki yardıma muhtaç insanlarla paylaşmak istediğini dile getirdi, inisiyatif aldı, yardım toplayarak Somali'ye bağışlamak üzere harekete geçti. Türk Telekom yönetimi olarak biz de her yıl geleneksel olarak düzenlenen tüm çalışanlarla birlikte yaptığımız iftarı yine çalışanlarımızın isteği ile bu yıl yapmama kararı aldık ve bu bütçeyi Somali'ye gönderilecek yardıma ekledik. Gösterdikleri bu hassasiyet için Türk Telekom çalışanlarına yürekten teşekkür ediyor, böyle bir duyarlılıkla hareket eden bu büyük ailenin bir ferdi olduğum için ne kadar mutlu olduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum.''
Yardımların ulaştırılması konusundaki çalışmaları için AFAD'a da teşekkür eden Bozkurt, 1.5 milyon liralık yardım çekini Kaya'ya teslim etti.
İbrahim Ejder Kaya da kısa süre önce Somali'yi ziyaret ettiğini ve orada yaşananları yerinde gördüğünü belirterek, ''İnsan elinde ne varsa vermek istiyor. Yardımlar konusunda Türkiye'de insanlarımız duygusal patlama yaşıyor. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' sözü bu noktada önemli. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde bu yardımların yerine ulaştığını bilsinler'' şeklinde konuştu.
Bu arada Türk Telekom tarafından yapılan 1,5 milyon liralık bağışın, Somali'ye şirket bazında tek seferde yapılan en yüksek yardım olduğu belirtildi.
Bu Haber 1882 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!