DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM'DAN SOMALİ'YE...TÜRK TELEKOM'DAN SOMALİ'YE...

Tarih: 2011-08-26

TÜRK TELEKOM'DAN SOMALİ'YE YARDIM.
Türk Telekom A.Ş, son yılların en büyük insanlık dramlarından biriyle karşı karşıya olan Somali'ye yardım elini uzattı.
 Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, yardım kampanyasına gönüllü olarak katılan bazı Türk Telekom çalışanlarıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili İbrahim Ejder Kaya'yı ziyaret ederek yardım çekini teslim etti.
Bozkurt burada yaptığı konuşmada, Afrika'da yaşanan sefalete ve yoksulluğa Türk halkının hassasiyet gösterdiğini belirterek, ''Bu yıl iftarlarımız Somali'ye. Arkadaşlarımız, Somali'de bu kadar aç insan varken tok olmayı kendilerine yediremedi. Bu nedenle tüm Türk Telekom çalışanlarını tebrik ediyorum'' diye konuştu.
Milyonlarca insanın açlıkla mücadele ettiği Somali'ye yardım maksadıyla öncelikle şirket bünyesinde planlanan iftar programlarının tümünün iptal edildiğini bildiren Bozkurt, şirket çalışanlarının da kendi aralarında yardım kampanyası gerçekleştirdiğini söyledi.
Böylece hem şirketin hem de çalışanların bireysel katkısıyla önemli bir yardım miktarına ulaşıldığını vurgulayan Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Türk Telekom ailesindeki 25 binden fazla çalışma arkadaşımız, Somali'de yaşanan drama kayıtsız kalmadı, tabağındaki yemeğini dünyanın başka bir köşesindeki yardıma muhtaç insanlarla paylaşmak istediğini dile getirdi, inisiyatif aldı, yardım toplayarak Somali'ye bağışlamak üzere harekete geçti. Türk Telekom yönetimi olarak biz de her yıl geleneksel olarak düzenlenen tüm çalışanlarla birlikte yaptığımız iftarı yine çalışanlarımızın isteği ile bu yıl yapmama kararı aldık ve bu bütçeyi Somali'ye gönderilecek yardıma ekledik. Gösterdikleri bu hassasiyet için Türk Telekom çalışanlarına yürekten teşekkür ediyor, böyle bir duyarlılıkla hareket eden bu büyük ailenin bir ferdi olduğum için ne kadar mutlu olduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum.''
Yardımların ulaştırılması konusundaki çalışmaları için AFAD'a da teşekkür eden Bozkurt, 1.5 milyon liralık yardım çekini Kaya'ya teslim etti.
İbrahim Ejder Kaya da kısa süre önce Somali'yi ziyaret ettiğini ve orada yaşananları yerinde gördüğünü belirterek, ''İnsan elinde ne varsa vermek istiyor. Yardımlar konusunda Türkiye'de insanlarımız duygusal patlama yaşıyor. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' sözü bu noktada önemli. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde bu yardımların yerine ulaştığını bilsinler'' şeklinde konuştu.
Bu arada Türk Telekom tarafından yapılan 1,5 milyon liralık bağışın, Somali'ye şirket bazında tek seferde yapılan en yüksek yardım olduğu belirtildi.
Bu Haber 1712 defa okunmuştur.
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!