Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
...PAKETTEN VEKİLE TABLET ÇIKTI...PAKETTEN VEKİLE TABLET ÇIKTI

Tarih: 2011-09-05

TELEKOM’LA ANLAŞMA YENİLENDİ, PAKETTEN VEKİLE TABLET ÇIKTI.
TBMM Teknik Daire Başkanlığı, Türk Telekom’la iki yıllığına yeni anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında Türk Telekom, sabit telefonun yanı sıra kablolu-kablosuz internet hizmetlerini de sunacak. Anlaşmaya göre, Türk Telekom 550 milletvekiline birer Motorola Xoom tablet bilgisayar verecek. Milletvekili odalarına da DMO’dan sağlanan masaüstü bilgisayarlar bağlanacak.
TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Teknik Daire Başkanlığı, milletvekillerinin bilişim ve iletişim hizmetlerini geliştirme ve Meclis’in teknik altyapısını yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında Türk Telekom ile telefon ve internet hizmet sunumu için yeni anlaşma yaparken, paket kapsamına 550 milletvekiline Motorala’nın yeni tablet bilgisayarı Xoom verilmesi de girdi. Türk Telekom’la yapılan yeni anlaşma, milletvekillerinin makam odaları dahil Meclis’in her biriminde kablolu ve kablosuz internet hizmetleriyle sabit hat telefonları kapsıyor.
Anlaşma 2 yıllık
Meclis’in 2 yıllığına imzaladığı anlaşmada, milletvekillerine Meclis içinde sınırsız internetten yararlanma hakkı sunarken, daha düşük dakika ücreti ile sabit hatlardan telefonla konuşma imkanı sağlıyor. Türk Telekom tarafından ekim ayında milletvekillerine verilecek Motorola Xoom tablet bilgisayarlar için ise, milletvekilleri internet paketine dönük kişisel sözleşme imzalayacak. Milletvekilleri, Motorola Xoom için bir ücret ödemeyecek ancak, tableti kullanırken yararlandıkları internet hizmetinin ücretini Meclis tarafından ayrılan yıllık 2 maaşlık bütçeyi aşmaları durumunda farkı kendileri ödeyecek. Tabletler ayrıca milletvekillerinin kendilerinin olacak ve Meclis bu cihazların bakım ve onarımlarını üstlenmeyecek.
Yüzde 35 daha ucuz
Meclis’in, Türk Telekom’la imzaladığı yeni anlaşmada telefon ve internet hizmetleri için geçen yıla göre, yüzde 35 daha düşük bir bütçe ayıracağı belirtildi. Meclis’in telekomünikasyon sektöründe görülen rekabetten yararlandığı ve anlaşmayı geçen yıllara göre daha uygun fiyatların yer aldığı bir paket şekline dönüştürdüğü öğrenildi. Meclis’in yeniden yapılanma kapsamında bilişim ve iletişim hizmetleri altyapısı için yıllık 8-10 milyon TL arasında bütçe ayırdığı, büyük kısmının da Türk Telekom’la yapılan anlaşmaya ayrılacağı belirtildi.
Tableti yaygınlaştıracak
Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın oynadığı reklamlarla tanıtılan Motorola Xoom tablet bilgisayarları, Türk Telekom müşterilerine aylık belli ücretler karışılığında satılan paketlerle Türkiye’de piyasaya sunuldu. Motorala Xoom’un milletvekillerine yönelik bu uygulama ile dünyada politikacılar arasında yaygın olarak görülen tablet bilgisayar kullanımınını Türkiye’de de artırmayı hedeflediği belirtildi.
Makam odalarına masaüstü bilgisayar verilecek
MECLİS Teknik Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında milletvekillerinin makam odalarına masaüstü bilgisayarlar verilecek. Şu ana kadar milletvekillerinin makam odalarında Meclis tarafından verilmiş bilgisayarlar yer almıyordu. Yetkililer, “Devlet Malzeme Ofisi’nden her bir milletvekiline bilgisayar verilecek. Böylelikle teknoloji kullanımı ve en son iletişim olanakları milletvekillerine sunulmuş olacak” bilgisini verdi.
Milletvekiline ‘iki maaşın kadar konuş’ sınırı uygulanıyor
TBMM'nin milletvekillerinin telefon görüşmelerine ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yönetmeliğe göre; her bir milletvekilinin yıllık telefon görüşmelerinin 2 aylık maaşına denk gelecek kadarlık kısmı karşılanıyor. Milletvekilleri bu miktarı aşan kısmı kendileri ödüyor.
 

Hürriyet

Bu Haber 1644 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!