DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
OPERATÖRLERİN TABLET REKABETİOPERATÖRLERİN TABLET REKABETİ

Tarih: 2011-09-05

OPERATÖRLER TABLET REKABETİNDE.
En ince, en hafif ve uygun tablet yarışına telekom sektörü de katıldı. 24 ila 36 ay taksitle satılan tabletler için aylık 55-85 lira arasında ödeme planları sunuluyor.
Geçtiğimiz yıl iPad'in ilk nesil modeliyle başlayan tablet rekabeti bu yıl dörtfarklı markanın telekom operatörleri tarafından satılmasıyla Türkiye'ye de sıçradı. Özellikle bu yıl, Motorola Xoom, iPad 2, HTC Flyer ve Galaxy Tab 10.1 inç tabletlerle rekabet çok kızıştı. Telekom operatörleri 24 aydan 36 aya ulaşan vadeler ve aylık 55 TL'den 85 TL'ye varan taksitlerle faturalara yansıtılan ödeme planları sunuyor. Üç mobil operatör değişik ödeme seçenekleriyle iPad satışına başlamıştı. Ancak iPad, Türkiye'ye resmi olarak gelene kadar Turkcell, Samsung Galaxy Tab'in 7 inçlik modeliyle giriş yapmıştı. O günden bugüne Türk Telekom'un 36 aylık vadeyle 55 TL taksitle Motorola Xoomsatışına başlamasıyla yarış yaz başında kızıştı. İşin içine TTNET'in de katılmasıyla tablet satışına girmeyen operatör kalmadı. Yaz aylarında ise Vodafone'un HTC Flyer ve Turkcell'in Galaxy Tab 10.1 inç tabletiyle rekabet daha da çok artmış oldu. 
ANDROID YERELLEŞEMİYOR 

Tabletler henüz bilgisayarın alternatifi cihazlar değil. İnternet, elektronik posta ve sosyal ağları yaşam tarzı haline getirenler için vazgeçilmez bir cihaz oldu. Elektronik kitap ve kurumsal uygulamalarla dikkat çeken tabletlerde iPad öne çıkıyor. Android en güçlü alternatif olsa da Samsung'un çabaları dışında yerelleşme konusunda rakipsiz kalıyor. Microsoft'un Windows işletim sistemi ve Blackberry'nin alması gereken çok mesafe var. 
Tabletler Android ile bal yapmayı başardı
Motorola, Xoom ile yılın ilk yarısında piyasaya çıktığında Apple iPad'in en güçlü rakibi olmuştu. O zamanlar Motorola ile flörte yeni başlayan Google, bu ilişkinin ilk meyvesini tablet için geliştirmiş olduğu yeni Android işletim sistemi Honeycomb (Petek) ile vermişti. Motorola XOOM'da 1GHz çift çekirdekli işlemci, 32 GB bellek ve 1 GB RAM bulunuyor. 36 ay taahhüt veren Türk Telekom müşterileri, tüm vergiler dahil 36 ay boyunca ayda 55 TL ödeyerek, 24 ay taahhüt vererek kampanyaya katılan Türk Telekom müşterileri ise aylık 79 TL ödeyerek Motorola XOOM'u satın alabiliyor. 
Kalemli mini tablet de yarışta
Kampanyaya özel süper internet paketlerinden biri olan, 24 ay taahhütlü olarak satılan, 7 inç dokunmatik ekranı ve kalemiyle öne çıkan HTC Flyer rakiplerine göre daha kolay taşınıyor. HTC Flyer- Tablet, abonelere, 1GB Süperİnternet paketiyle ayda 75 TL'ye, 4GB Süper İnternet paketiyle ise ayda 85 TL'ye sunuluyor. 
Yüzde 33 daha ince
Apple'ın devrim yaratan ikinci nesil yeni cihazı iPad 2, orijinal iPad'e oranla yüzde 33 daha ince. 10 saate kadar pil ömrü olan iPad 2 tüketicilere data planıyla sunuluyor. Apple iPad 2'nin USB ve HDMI giriş eksikleri aksesuvarlar aracılığıyla kapatılıyor. 
Ekranıyla göz kamaştırıyor
Daha önce piyasaya sürdüğü Galaxy Tab ile Apple iPad'e en hızlı yanıt veren Samsung ilk üründe yaptığı hatalardan ders almış görünüyor. Özellikle 16:9 film ve TV izlemek için daha farklı bir deneyim yaşatan Galaxy Tab, 10.1 inç tablet 8.6 milim kalınlığı ile rakiplerinden ayrılıyor. 
 
 
Bu Haber 1635 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!