DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
FELAKETİ ÖNLEDİLERFELAKETİ ÖNLEDİLER

Tarih: 2011-09-15

 TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARI YANGINA MÜDAHALE EDEREK BİR FELAKETİ ÖNLEDİLER.
Ankara Ulus Hali yakınındaki Tahtakale Sokak 1 nolu apartmanda çatı izalasyonu çalışması yapılırken yangın çıktı. İzalasyon esnasında yapılan kaynaktan sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü. Yandaki Türk Telekom binasında çalışanlar yangını fark ederek durumu hemen itfaiye ve polise haber verdi. Telekom çalışanları ayrıca kurumdaki yangın sistemini kullanarak yangına müdahale etti. Müdahale ile yangının büyümesi önlenirken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri de kurdukları merdivenle yangını tamamen etkisiz hale getirdi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alarak, vatandaşların yangın mahalline yaklaşmasını engelledi. İtfaiye ekipleri söndürme işlemlerinin ardından yangın mahallini soğutarak yeni bir yangın çıkmasını önledi. Çatıda kaynak yapan şahıs ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 
Çevredeki vatandaşlar yangına geç müdahale ettiklerini öne sürdükleri itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. Yangının görgü tanıklarından Faruk Yardımcı, itfaiye ekiplerinin 17 dakikada yangın mahalline geldiğini öne sürerek, Türk Telekom binasından yapılan müdahale ile bölgenin yanmasının engellendiğini savundu. Bölgedeki binaların belediye tarafından kamulaştırıldığını aktaran Yardımcı, uzun süredir boş olan binaların çevrede çalışanlar için tehlike oluşturduğunu kaydetti. Daha önce bölgede bir kıvılcımdan Modern Çarşı'nın yandığını aktaran Yardımcı, belediyeden binalarla ilgili projelerine bir an önce başlamasını istedi. 
Görgü tanıklarından Ümit Şahin ise Türk Telekom çalışanlarının müdahale ile yangının büyümesinin engellendiğini ifade ederek, "Çatı izalosyonu sırasında kullanılan malzemeler nedeniyle yangın hızla büyüdü. Etrafı kara dumanlar kapladı. Çatıda ayrıca izalosyonda kullanılan tüpler vardı. Yandaki binadan yapılan müdahale tüplerin patlamasını, yangının büyümesini önledi. " dedi.
Ankara’yı ikinci bir Modern Çarşı felaketinden kurtaran, Türk Telekom çalışanlarını tebrik ederiz.
Bu Haber 1703 defa okunmuştur.
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!