7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
FELAKETİ ÖNLEDİLERFELAKETİ ÖNLEDİLER

Tarih: 2011-09-15

 TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARI YANGINA MÜDAHALE EDEREK BİR FELAKETİ ÖNLEDİLER.
Ankara Ulus Hali yakınındaki Tahtakale Sokak 1 nolu apartmanda çatı izalasyonu çalışması yapılırken yangın çıktı. İzalasyon esnasında yapılan kaynaktan sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü. Yandaki Türk Telekom binasında çalışanlar yangını fark ederek durumu hemen itfaiye ve polise haber verdi. Telekom çalışanları ayrıca kurumdaki yangın sistemini kullanarak yangına müdahale etti. Müdahale ile yangının büyümesi önlenirken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri de kurdukları merdivenle yangını tamamen etkisiz hale getirdi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alarak, vatandaşların yangın mahalline yaklaşmasını engelledi. İtfaiye ekipleri söndürme işlemlerinin ardından yangın mahallini soğutarak yeni bir yangın çıkmasını önledi. Çatıda kaynak yapan şahıs ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 
Çevredeki vatandaşlar yangına geç müdahale ettiklerini öne sürdükleri itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. Yangının görgü tanıklarından Faruk Yardımcı, itfaiye ekiplerinin 17 dakikada yangın mahalline geldiğini öne sürerek, Türk Telekom binasından yapılan müdahale ile bölgenin yanmasının engellendiğini savundu. Bölgedeki binaların belediye tarafından kamulaştırıldığını aktaran Yardımcı, uzun süredir boş olan binaların çevrede çalışanlar için tehlike oluşturduğunu kaydetti. Daha önce bölgede bir kıvılcımdan Modern Çarşı'nın yandığını aktaran Yardımcı, belediyeden binalarla ilgili projelerine bir an önce başlamasını istedi. 
Görgü tanıklarından Ümit Şahin ise Türk Telekom çalışanlarının müdahale ile yangının büyümesinin engellendiğini ifade ederek, "Çatı izalosyonu sırasında kullanılan malzemeler nedeniyle yangın hızla büyüdü. Etrafı kara dumanlar kapladı. Çatıda ayrıca izalosyonda kullanılan tüpler vardı. Yandaki binadan yapılan müdahale tüplerin patlamasını, yangının büyümesini önledi. " dedi.
Ankara’yı ikinci bir Modern Çarşı felaketinden kurtaran, Türk Telekom çalışanlarını tebrik ederiz.
Bu Haber 1857 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!