7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
FÜZE KALKANI TÜRKİYE İÇİN TEHLİKEFÜZE KALKANI TÜRKİYE İÇİN TEHLİKE

Tarih: 2011-09-16

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ DERNEĞİ: FÜZE KALKANI TÜRKİYE İÇİN TEHLİKE.
Bilgisayar Mühendisleri Derneği Başkanı Yılmaz Sönmez, Füze Kalkanı Projesi ile Türkiye'nin İran ile Amerika veya bir başka ülke arasında çıkabilecek olası bir nükleer savaşta tam ortada kalacağını, bu savaşın bir tarafı olacağını savundu. Sönmez, "Bu projenin amacı atılan füzeyi durdurmak değil, atom bombası savaşında İsrail ya da bölgedeki başka bir ülkeyi korumaktır. Bu bizim için tehlike" dedi.
Füze Kalkan Projesi'nin ABD eski Başkanı Ronald Reagan'ın Yıldız Savaşları projesinin bir sonucu olduğuna dikkat çeken Sönmez, "Bu projede Rusya ile Amerika atom bombalarını uydulara taşıdılar. Bu 33 tane uyduda yörüngede yıllardan beri atom bombaları dönüyordu. 5 sene önce Çin yerden atılan bir füze ile uydunun bir tanesini vurdu. Bu uydular çok büyük bir tehlike oluşturdu. Amerika kendi uydusu kendi yörüngesinde başka bir ülke tarafından patlatıldığında, bombası elinde patlayan bir ülke olacak" dedi.
İran'ın İsrail'i yok etmek tehdidi ile geliştirdiği Şahap Füzeleri'nin Amerika'nın atom bombası yüklü uydularından birini patlatması durumunda İsrail'in yok olacağını öne süren Sönmez şunları söyledi:
"Bunu tek önleme yöntemi füzelerin İran'dan ateşlenmeden önce tespit edilerek durdurulması. Bu amaçla da bizim bölgemize radar sistemi kuruyorlar Amerikalılar. Aslında bu proje Türkiye'ye atılacak bir füzeyi durdurmak niyetinde değil, bu atom bombası savaşında İsrail'i ya da bölgede başka bir ülkeyi korumak amacıyla yapılan bir şey. Biz İran'la Amerika veya başka bir ülke arasında çıkacak atom bombası savaşında taraf olmuş oluyoruz. Bu bizim için tehlike. İki insanın birbirine silah tuttuğu bir karşılaşmada bunların birbirini vurma durumunda yaşama şansları yüzde 50'dir. Ama arada kalan kişi yüzde 100 ölür. Bu projede ciddi anlamda bir nükleer savaşın ortasında olduğumuzu düşünüyorum. Bu attıkları füzelerden bir tanesi uyduyu bizim hava sahamızda vurursa. Bunun garantisini kim verebilir."
"FÜZELERLE SAVAŞ KAZANMA ŞANSI YOK"-
Proje kapsamında İran'dan İsrail'i yok etmek üzere çıkarılacak bir füzenin Türkiye'den hemen tespit edilerek bir başka Patriot füzesi ile vurulmasının amaçlandığını belirten Yılmaz Sönmez, "Onun için de uzaktan değil de ancak İran sınırından çıkmadan önce yörünge hesabına göre Malatya gibi bir yerde tespit etmeleri lazım füzeleri. Burada İran'dan İsrail'e doğru atılan bir füzeyi hesaplıyorlar" dedi. Projenin kamuoyuna tanıtımında Türkiye'ye atılabilecek olası bir füzeye karşı önlem olarak gösterildiğini ifade eden Sönmez, "Önlem alınmasına ihtiyaç yok. Bu Avrupa'yı koruyan bir füze kalkan projesi değil. Oradan atılan füzelerin bir değeri yok. İstanbul'a füze düşer şuraya düşer diye gösteriyorlar. Bir füzenin değeri yok. Çünkü nükleer başlık olmadığı zaman bir binayı yok edebilir. Bu da bir ülkede füzelerle bir şey yapma savaş alma şansı yok. O kadar füzelerin değeri olsa biz atarız Kandil'e bitiririz işi. Füze savaşının bir değeri yok nükleer savaş olmadığı sürece. Buradaki amaç uydulardaki nükleer savaşa Türkiye'nin radar kalkanı projesi ile ortak olması taraf olması demektir. Bu da bizim için bir tehlike doğuruyor" diye konuştu.
 
Bu Haber 2344 defa okunmuştur.
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!