7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ÖZELLEŞTİRMENİN BAŞKA CEPHESİÖZELLEŞTİRMENİN BAŞKA CEPHESİ

Tarih: 2011-09-26

Özelleştirilmesi Nedeniyle 2003 yılından bu yana Albayraklar Grubu tarafından işletilen Trabzon Limanının İşletme Müdürü Muzaffer Ermiş; Trabzon Limanı’nda bulunan askeri gemiler nedeniyle yük gemileri trafiğinde aksamalar meydana gelmeye devam ettiğini belirterek, sorunun çözümü için geçtiğimiz günlerde Ankara’da Genelkurmay’da kendisinin de iştirak ettiği bir toplantı gerçekleştirildiğini söyledi. 
Bilindiği üzere askeri gemiler, liman 2003 yılında özelleştirilmeden önce olduğu gibi, bugün de Trabzon Limanı’nda konuşlanıyor. Ancak, Özelleştirme İdaresi’nden limanı 30 yıllığına 22.4 milyon dolara aldıktan sonra, milyonlarca dolar yatırım yapan liman yönetimi, ivedilikle bir alternatif çözüm bulunmasını istiyor.
Trabzon Limanı’nın özelleştirme ihalesi şartnamesinde ‘askeri gemileri de barındıracaksınız’ diye bir madde bulunmadığını belirten Trabzon Liman İşletme Müdürü Muzaffer Ermiş, "Mecburiyetimizin olmadığını her platformda ifade ediyoruz. Öyle günler yaşadık ki, rıhtımlarımız full dolu. Dışarıda onlarca gemi bekliyor. Bir fazla gemi alabileceğimiz tek yer ise, askeri gemilerin yanaştığı yerde bulunuyor. Canla başla yükleme-boşaltma yaptığımızı gösteren fotoğrafları görüştüğümüz askeri heyetle de paylaştık" diye konuştu.
Problemin çözülmesi için askeriye ile ortaklaşa hareket ettiklerini ifade eden Ermiş, "Mevcut rıhtımların kullanılması yerine ana mendireğe paralel bir rıhtım yapılması gündeme geldi. Biz bunu daha önce de söylemiştik. Son olarak gerçekleştirdiğimiz toplantıda asıl bir yere taşınana kadar geçici olarak ana mendireğin fiziksel durumunun o tür bir rıhtım yapmaya müsait olup olmadığına dair teknik araştırma yapılacak. Problemin ortadan kalkmasını istiyoruz zira bu problem nedeniyle yük gemileri trafiğinde aksama meydana geliyor. Aksama limanın çalışmalarına da etki ediyor. Yapılabilecek rıhtım geçici bir çözüm olabilir" dedi.
Limanlar Özelleştirilirken; “ Limanların stratejik önemi vardır.” , “Askeri Gemilerin Durumu ne olacak” diyenler bir kez daha haklı çıktı.
Ve, İhale Şartnamesine nasıl, Askeri Gemileri Barındırma şartı konmaz? Genelkurmay Nasıl itiraz etmez? Anlamakta zorlanıyoruz.
Bu Haber 1720 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!