TT TAKIMINI DA MI SATTI?TT TAKIMINI DA MI SATTI?

Tarih: 2011-10-05

TÜRK TELEKOM’UN FUTBOL TAKIMI DA MI SATILDI?.
Futbol sezonu başlayınca Türk Telekom’u 2. lig takımları arasında göremeyince merak ettik. Telefonla sağı solu aradık. Ama net bir cevap alamadık. Türk Telekom Futbol şubesini kapatmış dedi kimisi. Kimisi de Türk Telekom satıldı dedi. Doğruyu öğrenemedik. Ama bir gerçek vardı: Türk Telekom 2. Lig takımları arasında yoktu.
 
Araştırmalarımız sırasında sporhayat.com adlı sitede şöyle bir habere rastladık.
“Ankara futbolunda çok önemli bir satış gerçekleştiği öğrenildi. ankhaber.com'un haberine göre Başkent’te, Opel firmasının en büyük ayaklarından biri olan Opis’in sahibi Osman Sönmez, 1 milyon 800 bin TL karşılığında Türk Telekom Futbol Takımı’nı, tüm tesisleriyle birlekte satın aldığı bilgisine ulaşıldı. Fiyatı özellikle tesislerle birlikte düşünüldüğünde çok düşük bulan bazı spor adamları, takımın geleceği hakkında yorum yapmaktan çekindi.
Son yıllarda Gençbirliği OFTAŞ, Ankaraspor ve Ankaragücü gerek yönetim gerekse de Türk futbolu açısından önemli değişimlere uğramıştı.
 
Türk futbol tarihinin önemli takımlarından olan ve daha önce de PTT ismiyle en üst ligde mücadele eden Türk Telekom'un,  Türk Telekomspor Yönetim Kurulu, TFF 2. Lig'de mücadele eden futbol takımının devredilmesi için çalışmalara başladı biliniyordu. Hatta Türk Telekomspor Yönetim Kurulu'nun aralarında Haluk Ulusoy dönemi başkan vekili olan Kemal Kapulluoğlu'nun da bulunduğu 4 isme takımı devretmek için teklif götürüldüğü'de medyanın gündemine gelmişti.” 

Bu haber doğruysa; 
Türk Telekom Futbol Kulübü niye 2.Ligde yok?
Farklı bir isimle hayatiyetini sürdürüyorsa yeni ismi ne?
Eğer bir iş adamı bir futbol kulübünü satın alırsa neden ligden çeker?
Yoksa Osman Sönmez yalnızca tesislerin mi peşindeydi?
Türk Telekom Futbol Takımı tesislerinin bulunduğu Macunköy de herhangi bir imar değişikliği yapıldı mı?
Böyle bir satış gerçekleşti ise, Kamuoyu bilgilendirme platformu niye bilgilendirilmedi?
Burada, Türk Telekom ile Türk Telekom Spor Kulübü arasında bir organik bağ olmadığı iddia edilebilir. O zaman Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt’un aynı zamanda Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı olması ve Yönetimin Türk Telekom üst yöneticilerinden oluşması nasıl izah edilebilir?

TÜRK TELEKOM FUTBOL TAKIMINI KISATARİHİ
Türk Telekomspor Futbol Takımı, 1953 yılında Telspor adıyla Ankara’da kuruldu. 1954'de PTT adını aldı. 1959-1960 sezonunda Ankara Mahalli Ligi'nde Şampiyon olarak Birinci Lige çıkan Başkent ekibi, oynadığı futbol ve aldığı skorlarla rakiplerinin korkulu rüyası oldu.
Süper forveti Ertan Adatepe Türk Futbolu'na adını "gol kralı" olarak yazdırdı. Solaçık Yaşar Mumcu 1965 yılında 200 bin liraya Fenerbahçe'ye transfer olurken "en pahalı furbolcu" ünvanını kazandı. Sağbek Şükrü Birand, solbek "Hans" lakaplı Levent, Milli Takımımızın gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından Ziya Şengül Fenerbahçe'de de forma giydiler.
Galatasaray'ı defalarca şampiyonluğa taşıyan, ay-yldızlı formanın değişmezleri "biblo" lakaplı Enver Ürekli, kaleci Metin Türel, sol açık Metin Kurt, libero Tuncay, futbol tekniği ve oyun zekasıyla Brezilyalılara parmak ısırtan Beşiktaşlı Yusuf Katırcıoğlu, Postacıların İstanbul'a postaladığı yıldızlar olarak nam saldılar. Ayhan, Esenali, Altan ve Tomislav PTT'nin futbolumuza sunduğu diğer şöhretler olarak hafızalardan silinmediler.
PTT’nin bölünmesi sonucu, 1998'de ismini Türk Telekomspor, renklerini ise turkuaz-lacivert-beyaz olarak değişti.
 
Bu Haber 3840 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!