Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİLMİŞBAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİLMİŞ

Tarih: 2011-10-08

 BTK: BAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİL.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) İkinci Başkanı Dr. Turgut Ayhan Beydoğan, İstanbul ili ölçüm sonuçlarını CeBIT Sinerji Zirvesi'nde düzenlenen etkinlikte açıkladı. İstanbul elektromanyetik yoğunluğunun yüzde 96.5 oranında temiz çıkarken, yüzde 1.7'lik bölümünde Radyo-TV vericilerinden, yüksek gerilim hatlarından ve sanayi kuruluşlarından kaynaklanan bir artış olduğunu tespit ettiklerini belirten Beydoğan, baz istasyonu ölçümlerinin merkez ve taşra teşkilatı olarak yedi bölgede sürekli denetlendiğini belirtti. Beydoğan, ölçüm sonuçlarından elde edilen verilerin uluslararası limit değerlerin çok altında çıktığını vurguladı. Beydoğan şöyle devam etti: "Baz istasyonlarının artması, cep telefonlarının daha az  enerji harcaması anlamına geliyor. Toplumda yaratılan baz istasyonu korkusu dayanaksız ve bilimsellikten tamamen uzaktır."
TELEKOMCULAR DERNEĞİNİN NOTU:
BTK neden her toplantıda, panelde, sempozyumda, kısacası her ortamda baz istasyonlarını savunuyor.
Haydi teknik kökenli üyeler savunuyor da, bir hukukçu olan sayın Ayhan Beydoğan, teknik bir konuda böyle bir açıklama yapma gereğini neden duydu?
BTK, baz istasyonlarının bu kadar zararsız olduğuna inanıyorsa, bir önerimiz var; BTK’nın tüm binalarına ve lojmanlarına her üç operatörün de baz istasyonunu koysun. Böylece inandırıcılıkları artar.
Doğru veya yanlış, vatandaşımızda , “baz istasyonu hobisi” oluşmuştur. Burada BTK’ya düşen baz istasyonunun zararsız olduğunu iddia etmek değil, baz istasyonlarının sayısını azaltacak, en azından sayısının artmasına engelleyecek tedbirler almaktadır.
Bunun yolu da, hazırlayacakları mevzuatla, yapılmasını sağlayacakları ara bağlantı anlaşmaları ile; GSM firmalarını baz istasyonlarını müşterek kullanmalarını sağlamak. BTK 10 yıl önce bu yola gitseydi, baz istasyonları mevcut sayının yarısından az olurdu.
Böylece hem görüntü kirliliğinin önüne geçilir, hem vatandaşımızda “sağlığımız tehdit ediliyor” endişesi oluşmaz, hem de baz istasyonlarının ithali için milyonlarca dolar ödenmezdi.  
Bu Haber 1695 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!