Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİLMİŞBAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİLMİŞ

Tarih: 2011-10-08

 BTK: BAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİL.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) İkinci Başkanı Dr. Turgut Ayhan Beydoğan, İstanbul ili ölçüm sonuçlarını CeBIT Sinerji Zirvesi'nde düzenlenen etkinlikte açıkladı. İstanbul elektromanyetik yoğunluğunun yüzde 96.5 oranında temiz çıkarken, yüzde 1.7'lik bölümünde Radyo-TV vericilerinden, yüksek gerilim hatlarından ve sanayi kuruluşlarından kaynaklanan bir artış olduğunu tespit ettiklerini belirten Beydoğan, baz istasyonu ölçümlerinin merkez ve taşra teşkilatı olarak yedi bölgede sürekli denetlendiğini belirtti. Beydoğan, ölçüm sonuçlarından elde edilen verilerin uluslararası limit değerlerin çok altında çıktığını vurguladı. Beydoğan şöyle devam etti: "Baz istasyonlarının artması, cep telefonlarının daha az  enerji harcaması anlamına geliyor. Toplumda yaratılan baz istasyonu korkusu dayanaksız ve bilimsellikten tamamen uzaktır."
TELEKOMCULAR DERNEĞİNİN NOTU:
BTK neden her toplantıda, panelde, sempozyumda, kısacası her ortamda baz istasyonlarını savunuyor.
Haydi teknik kökenli üyeler savunuyor da, bir hukukçu olan sayın Ayhan Beydoğan, teknik bir konuda böyle bir açıklama yapma gereğini neden duydu?
BTK, baz istasyonlarının bu kadar zararsız olduğuna inanıyorsa, bir önerimiz var; BTK’nın tüm binalarına ve lojmanlarına her üç operatörün de baz istasyonunu koysun. Böylece inandırıcılıkları artar.
Doğru veya yanlış, vatandaşımızda , “baz istasyonu hobisi” oluşmuştur. Burada BTK’ya düşen baz istasyonunun zararsız olduğunu iddia etmek değil, baz istasyonlarının sayısını azaltacak, en azından sayısının artmasına engelleyecek tedbirler almaktadır.
Bunun yolu da, hazırlayacakları mevzuatla, yapılmasını sağlayacakları ara bağlantı anlaşmaları ile; GSM firmalarını baz istasyonlarını müşterek kullanmalarını sağlamak. BTK 10 yıl önce bu yola gitseydi, baz istasyonları mevcut sayının yarısından az olurdu.
Böylece hem görüntü kirliliğinin önüne geçilir, hem vatandaşımızda “sağlığımız tehdit ediliyor” endişesi oluşmaz, hem de baz istasyonlarının ithali için milyonlarca dolar ödenmezdi.  
Bu Haber 1770 defa okunmuştur.
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!