DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİLMİŞBAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİLMİŞ

Tarih: 2011-10-08

 BTK: BAZ İSTASYONLARI ÖCÜ DEĞİL.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) İkinci Başkanı Dr. Turgut Ayhan Beydoğan, İstanbul ili ölçüm sonuçlarını CeBIT Sinerji Zirvesi'nde düzenlenen etkinlikte açıkladı. İstanbul elektromanyetik yoğunluğunun yüzde 96.5 oranında temiz çıkarken, yüzde 1.7'lik bölümünde Radyo-TV vericilerinden, yüksek gerilim hatlarından ve sanayi kuruluşlarından kaynaklanan bir artış olduğunu tespit ettiklerini belirten Beydoğan, baz istasyonu ölçümlerinin merkez ve taşra teşkilatı olarak yedi bölgede sürekli denetlendiğini belirtti. Beydoğan, ölçüm sonuçlarından elde edilen verilerin uluslararası limit değerlerin çok altında çıktığını vurguladı. Beydoğan şöyle devam etti: "Baz istasyonlarının artması, cep telefonlarının daha az  enerji harcaması anlamına geliyor. Toplumda yaratılan baz istasyonu korkusu dayanaksız ve bilimsellikten tamamen uzaktır."
TELEKOMCULAR DERNEĞİNİN NOTU:
BTK neden her toplantıda, panelde, sempozyumda, kısacası her ortamda baz istasyonlarını savunuyor.
Haydi teknik kökenli üyeler savunuyor da, bir hukukçu olan sayın Ayhan Beydoğan, teknik bir konuda böyle bir açıklama yapma gereğini neden duydu?
BTK, baz istasyonlarının bu kadar zararsız olduğuna inanıyorsa, bir önerimiz var; BTK’nın tüm binalarına ve lojmanlarına her üç operatörün de baz istasyonunu koysun. Böylece inandırıcılıkları artar.
Doğru veya yanlış, vatandaşımızda , “baz istasyonu hobisi” oluşmuştur. Burada BTK’ya düşen baz istasyonunun zararsız olduğunu iddia etmek değil, baz istasyonlarının sayısını azaltacak, en azından sayısının artmasına engelleyecek tedbirler almaktadır.
Bunun yolu da, hazırlayacakları mevzuatla, yapılmasını sağlayacakları ara bağlantı anlaşmaları ile; GSM firmalarını baz istasyonlarını müşterek kullanmalarını sağlamak. BTK 10 yıl önce bu yola gitseydi, baz istasyonları mevcut sayının yarısından az olurdu.
Böylece hem görüntü kirliliğinin önüne geçilir, hem vatandaşımızda “sağlığımız tehdit ediliyor” endişesi oluşmaz, hem de baz istasyonlarının ithali için milyonlarca dolar ödenmezdi.  
Bu Haber 1592 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!