TÜRK TELEKOM ŞİRKET AVINDATÜRK TELEKOM ŞİRKET AVINDA

Tarih: 2011-10-10

TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET AVINDA. 
Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, Avrupa'da referans şirket haline geldiklerini söyleyerek, "Sektörün amiral gemisiyiz" dedi .
Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, Türk Telekom Grubu'nun Avrupa'da ve genel olarak bölgede öneminin giderek arttığına dikkat çekerek, "Türk Telekom Grubu bugün vizyonuyla Avrupa'da standart koyucu ve referans bir şirket haline geldi" dedi. Kanafani, grubun yenilikçi ürün ve hizmetleriyle başarılı bir performans göstererek dünyada artık bir case study (vaka analizi) olarak değerlendirildiğini ifade etti. Avrupa'da sektörde standartları belirleyen bir grup olduklarına değinen Türk Telekom CEO'su sözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle yakınsama, yeni ürünler ve hizmetlerle ilgili alanlarda sektör için standartlar oluşturduğumuzu düşünüyorum. Tabi mali disiplin konusunda da takip ediliyoruz."
'VİZYONUMUZA GÜVENİYORUZ"
Hakam Kanafani, yıllık cirosu 600 milyar doları geçen ve toplam 1.6 milyon kişiyi istihdam eden Avrupa'nın önde gelen 40 telekom operatörünün çatısı altında toplandığı ETNO'nun Brüksel'deki toplantısında iletişimin rotasını değerlendirdi. Kanafani'ye göre Türk Telekom, 6 yıl önce yakınsamadan bahsederken bugünü hedefleyerek planlarını yapıyordu. Türk Telekom Grubu'nun ETNO içindeki önemini ve rolünü de, "Bugün Türk Telekom Grubu ETNO'nun etkin bir üyesi. Burada etkili bir rol oynamaya çalışıyoruz. Bu bizim sektördeki konumumuzu da belirleyecek bir rol" sözleriyle değerlendiren Kanafani, Türkiye'nin iletişimde bir merkez olma yolunda ilerlediğinin altını çizdi. Kanafani, Avrupalı operatörlerin tecrübelerinden de yararlandıklarını anlatarak bu sinerjinin zengin bir işbirliği yarattığını söyledi.
VİTAMİN COŞTU
Türk Telekom Grubu'nun kendini farklılaştırdığı alanlardan birinin de eğitim olduğuna dikkat çeken Kanafani, "Online eğitimde Vitamin isimli yazılım ürünü bugün ABD'de, Suudi Arabistan'da önemli bir yere sahip. Vitamin'in İngilizce, Arapça ve İspanyolca versiyonuyla pazarda yer alıyoruz. Şimdi bu ürünü İspanyolca versiyonuyla Orta ve Güney Amerika pazarına ihraç etmeye hazırlanıyoruz" şeklinde konuştu.
YENİ SATIN ALMALAR YOLDA
TÜRK Telekom Grup vizyonunun inorganik, yani satın almalarla büyümeye de uygun olduğunu vurgulayan Hakam Kanafani bu konuda şu değerlendirmeyi yaptı: "İnorganik büyümeye her daim hazırız. Aynı zamanda fırsatları da sürekli değerlendiriyoruz. Akıllı genişleme olarak nitelediğimiz stratejiye uygunsa bu konuda adım atıyoruz. Bu şirketleri doğru değerle almak durumundayız. Sadece paramız olduğu için şirket almıyoruz."
 
Bu Haber 2043 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!