"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TÜRK TELEKOM ŞİRKET AVINDATÜRK TELEKOM ŞİRKET AVINDA

Tarih: 2011-10-10

TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET AVINDA. 
Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, Avrupa'da referans şirket haline geldiklerini söyleyerek, "Sektörün amiral gemisiyiz" dedi .
Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, Türk Telekom Grubu'nun Avrupa'da ve genel olarak bölgede öneminin giderek arttığına dikkat çekerek, "Türk Telekom Grubu bugün vizyonuyla Avrupa'da standart koyucu ve referans bir şirket haline geldi" dedi. Kanafani, grubun yenilikçi ürün ve hizmetleriyle başarılı bir performans göstererek dünyada artık bir case study (vaka analizi) olarak değerlendirildiğini ifade etti. Avrupa'da sektörde standartları belirleyen bir grup olduklarına değinen Türk Telekom CEO'su sözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle yakınsama, yeni ürünler ve hizmetlerle ilgili alanlarda sektör için standartlar oluşturduğumuzu düşünüyorum. Tabi mali disiplin konusunda da takip ediliyoruz."
'VİZYONUMUZA GÜVENİYORUZ"
Hakam Kanafani, yıllık cirosu 600 milyar doları geçen ve toplam 1.6 milyon kişiyi istihdam eden Avrupa'nın önde gelen 40 telekom operatörünün çatısı altında toplandığı ETNO'nun Brüksel'deki toplantısında iletişimin rotasını değerlendirdi. Kanafani'ye göre Türk Telekom, 6 yıl önce yakınsamadan bahsederken bugünü hedefleyerek planlarını yapıyordu. Türk Telekom Grubu'nun ETNO içindeki önemini ve rolünü de, "Bugün Türk Telekom Grubu ETNO'nun etkin bir üyesi. Burada etkili bir rol oynamaya çalışıyoruz. Bu bizim sektördeki konumumuzu da belirleyecek bir rol" sözleriyle değerlendiren Kanafani, Türkiye'nin iletişimde bir merkez olma yolunda ilerlediğinin altını çizdi. Kanafani, Avrupalı operatörlerin tecrübelerinden de yararlandıklarını anlatarak bu sinerjinin zengin bir işbirliği yarattığını söyledi.
VİTAMİN COŞTU
Türk Telekom Grubu'nun kendini farklılaştırdığı alanlardan birinin de eğitim olduğuna dikkat çeken Kanafani, "Online eğitimde Vitamin isimli yazılım ürünü bugün ABD'de, Suudi Arabistan'da önemli bir yere sahip. Vitamin'in İngilizce, Arapça ve İspanyolca versiyonuyla pazarda yer alıyoruz. Şimdi bu ürünü İspanyolca versiyonuyla Orta ve Güney Amerika pazarına ihraç etmeye hazırlanıyoruz" şeklinde konuştu.
YENİ SATIN ALMALAR YOLDA
TÜRK Telekom Grup vizyonunun inorganik, yani satın almalarla büyümeye de uygun olduğunu vurgulayan Hakam Kanafani bu konuda şu değerlendirmeyi yaptı: "İnorganik büyümeye her daim hazırız. Aynı zamanda fırsatları da sürekli değerlendiriyoruz. Akıllı genişleme olarak nitelediğimiz stratejiye uygunsa bu konuda adım atıyoruz. Bu şirketleri doğru değerle almak durumundayız. Sadece paramız olduğu için şirket almıyoruz."
 
Bu Haber 1828 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!