Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
HASAN YILMAZ'IN OĞLU ŞEHİT OLDUHASAN YILMAZ'IN OĞLU ŞEHİT OLDU

Tarih: 2011-10-20

HASAN YILMAZ’IN OĞLU ŞEHİT OLDU.
Allah yolunda öldürülenlere "ölüler"" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız. (Bakara/154)
Çukurca’da 24 Şehit verdik. Şehitlerimizden birisi de bir Telekomcu çocuğu.
Ankara Yenişehir Telekom Müdürlüğü Yenişehir Şebeke Bakım Amirliğinden emekli arkadaşımız Hasan Yılmaz'ın oğlu Yunus Yılmaz Çukurca faciasında şehit olmuştur.
Şehit babası BDP'li vekiller için çok sert konuştu..
Hakkari'deki hain saldırıda er Yunus Yılmaz'ın şehit olduğu haberini alan yakınları Pursaklar ilçesinde bulunan baba evine akın etti.
Şehit babası Hasan Yılmaz, BDP'li milletvekillerine seslenerek, "Onların devletten aldığı maaş zehir zıkkım olsun, haram olsun. Allah bana bir imkan verirse, devlet bana bir imkan verirse gidip onları mecliste taramak istiyorum, öldürmek istiyorum. Bu devletin, bu milletin parası o 36 milletvekiline haram olsun, zehir zıkkım olsun. Yoksa benim bebelerim bu vatan feda olsun. Onlara zehir zıkkım olsun bu milletin parası" dedi.
ÇATIŞMAYI GECE BABASINA BİLDİRMİŞ
Hakkari'nin Çukurca ve Yükseova ilçelerinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Yunus Yılmaz'ın, Ankara Pursaklar'daki baba ocağına ateş düştü. Acı haberi alan Yılmaz ailesi sinir krizleri geçirirken, şehit Yunus Yılmaz'ın, gece saat 02.00'de babasını aradığı ve çatışmayı babasına haber verdiği öğrenildi.
Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlerden biri de Çavuş Yunus Yılmaz'dı. Şehit Yılmaz'ın askerliğini bitirmesine 3 ay kalmıştı. Ancak tezkeresini alamadı, dün geceki saldırıda hain kurşunların hedefi oldu.
Şehit Yılmaz'ın ölüm haberi, Ankara Pursaklar'daki evine ateş düşürdü. Acı haber, muvazzaf askerler tarafından eve iletilmek üzere getirildiğine evde sadece baba Hasan Yılmaz vardı. Anne Nursima Hanım Yılmaz ile evin diğer fertleri Gök köyünde idi. Baba Yılmaz, haberi aldığında sinir krizleri geçirdi. Eve gelen şehit yakınları ise tepki gösterdi, teröre lanet okudu.
Şehit Yunus Yılmaz'ın cenaze namazı, 20 Ekim 2011 günü öğle namazından sonra Kocatepe Camiinde kılındı. Cenaze törenine devlet erkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitimizin cenazesi, cenaze törenininden sonra Pursaklar Mezarlığında defnedildi.
Arkadaşımıza ve tüm şehit yakınlarına Cenab-ı Allah’tan sabır, gerek Yunus’a gerekse diğer şehitlerimize gani gani rahmet diliyoruz.
Mekanları cennet olsun.
Ruhlarına el-fatiha…
 
 
Bu Haber 4164 defa okunmuştur.
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
NURETTİN ÖZAYDINLIK VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN BABASI VEF
ŞEHİDİMİZİ ANIYORUZ
SAFRAN TADINDA BİR ROTA
İSMAİL TOSUN VEFAT ETTİ
YÜCEL ÇALIKLI VEFAT ETTİ
ŞAHİN´LERİN ANNESİ VEFAT E
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!