AVEA’DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEKAVEA’DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Tarih: 2011-10-21

AVEA’DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK.
Avea CEO’su Erkan Akdemir, Avea Stratejik Ortaklık Programı’na dahil olan firmalara, kuluçka merkezi desteği, pazarlama ve yatırım desteği, eğitim ve sertifika programları ile bilgilendirme desteğinin yanı sıra lokal ve global pazarlara açılım konusunda işbirliklerinin sağlanması gibi faydalar sunacaklarını belirtti.
Akdemir, Avea Girişimcilik Günü’nün açılışındaki konuşmasında, Uluslararası Girişimcilik Endeksi’nde Türkiye’nin 29 ülkeden daha az girişimciye sahip olduğunu ve Türkiye’de her 100 yetişkin içerisinden şirket kuran sayısının 4.6 iken, Meksika’da 20’ye yakın, İrlanda’da 12 seviyelerinde bulunduğunu anlattı.
Akdemir, önümüzdeki dönemlerde Türkiye’de girişimcilik hikayelerinin daha da artacağına inandığını ifade ederek, “Hayatımıza değer katacak teknolojiler için şirket olarak biz Ar-Ge çalışmalarımızı yürütürken, diğer taraftan gençlere uygun girişimcilik, inovasyon ortamları yaratmak için de çabalıyoruz” dedi. 
Destek programının içeriği
Sabancı Üniversitesi, AveaLabs, Inovent ve Commit Network işbirliğinde oluşturulan Avea Stratejik Ortaklık Programı, mobil sektörde ürün/servis/projeleri ile potansiyel vadeden, pazarlama desteğine, yönlendirmesine ve yatırıma ihtiyaç duyan büyüme evresindeki firmalara program ortaklarıyla birlikte yatırım yapacağı, gelir getirecek stratejik işbirliklerine imza atacağı bir program.
Program kapsamında yatırımcı iş melekleri, venture capital (girişim sermayesi) şirketleri, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve Avea Kuluçka Merkezini içeren stratejik işbirliği ağı kurulacak. Kuruluş ve büyüme aşamasını başarıyla tamamlayan stratejik ortaklar, bu sürecin ardından Avea iş ortakları arasında yer alabilecek.
 
 
Bu Haber 3511 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!