Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
AVEA’DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEKAVEA’DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Tarih: 2011-10-21

AVEA’DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK.
Avea CEO’su Erkan Akdemir, Avea Stratejik Ortaklık Programı’na dahil olan firmalara, kuluçka merkezi desteği, pazarlama ve yatırım desteği, eğitim ve sertifika programları ile bilgilendirme desteğinin yanı sıra lokal ve global pazarlara açılım konusunda işbirliklerinin sağlanması gibi faydalar sunacaklarını belirtti.
Akdemir, Avea Girişimcilik Günü’nün açılışındaki konuşmasında, Uluslararası Girişimcilik Endeksi’nde Türkiye’nin 29 ülkeden daha az girişimciye sahip olduğunu ve Türkiye’de her 100 yetişkin içerisinden şirket kuran sayısının 4.6 iken, Meksika’da 20’ye yakın, İrlanda’da 12 seviyelerinde bulunduğunu anlattı.
Akdemir, önümüzdeki dönemlerde Türkiye’de girişimcilik hikayelerinin daha da artacağına inandığını ifade ederek, “Hayatımıza değer katacak teknolojiler için şirket olarak biz Ar-Ge çalışmalarımızı yürütürken, diğer taraftan gençlere uygun girişimcilik, inovasyon ortamları yaratmak için de çabalıyoruz” dedi. 
Destek programının içeriği
Sabancı Üniversitesi, AveaLabs, Inovent ve Commit Network işbirliğinde oluşturulan Avea Stratejik Ortaklık Programı, mobil sektörde ürün/servis/projeleri ile potansiyel vadeden, pazarlama desteğine, yönlendirmesine ve yatırıma ihtiyaç duyan büyüme evresindeki firmalara program ortaklarıyla birlikte yatırım yapacağı, gelir getirecek stratejik işbirliklerine imza atacağı bir program.
Program kapsamında yatırımcı iş melekleri, venture capital (girişim sermayesi) şirketleri, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve Avea Kuluçka Merkezini içeren stratejik işbirliği ağı kurulacak. Kuruluş ve büyüme aşamasını başarıyla tamamlayan stratejik ortaklar, bu sürecin ardından Avea iş ortakları arasında yer alabilecek.
 
 
Bu Haber 3371 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!