KAR AĞLIYORDU !.KAR AĞLIYORDU !.

Tarih: 2011-10-25

Tahsin KAYA*
 Geçen hafta Erzurum’a kar yağdı. Kar; yağarken ağlıyordu, yağarken utanıyordu. Mermi sesleri değildi figanlara ortak olan ayaz gecelerde. Bir Mehmet anasının feryatlarıydı, Konaklı köyünden tüm şehrin üzerine yayılan.  Ve kar ağlıyordu geçen hafta, yağarken! Erken almıştı haberi yıldızlardan. Hiç böyle yağmazdı bu mevsimde, hiç ağlamazdı bu mevsimde kar. Hiç ağlamazdı!
 
Kaç kez söz verdim kendime yazmayacağım diye, kaç kez acıları sinemde erittim. Giden bir Mehmet değildi ki susayım, giden bir vatandı. Giden bir bayraktı, giden bir evlattı.
 
11500 evlat gitti, bu vatanın uğruna. Sağır sultan bile anladı ama gözlerini ihtiras ve ikbal kapatmış olanlar hala anlayamadı! Bitmez dediler, bitirmediler, tükenmez dediler ve her gün yeniden dirilterek önümüze koydular vahşeti demokrasi adına. Yetmedi,  Daha dün, Musul’da, Kerkük’te, Süleymaniye’de binlerce Mehmetçiğin katili, Yahudi kalıntısı Barzani, çözüme reçete oldu! Ve sayın oldu! Sayın Barzani!!!
 
Yapmayın, Allah aşkına! Yapmayın! Onun babası, Molla Mustafa Barzani değil miydi, Türkmenleri telgraf direklerine asan, onun babası değil miydi ciplerin arkasına taktığı Binbaşı Ata Hayrullah’ları parçalara böldüren.  Siz hiç yılandan, çıyandan, akrepten kuzu doğduğuna şahit oldunuz mu? 
 
Ne istiyorsunuz, arkanızda TÜRK Milleti varken! Hala oynaşlarla zaman geçiriyor, milletin yasa, gama, kasavete gömülmesine izin veriyorsunuz. Buna hakkınız var mı? Bu vahşeti nasıl hazmediyorsunuz? Sizler, neyin hesabındasınız, neyin beklentisindesiniz, hesaplarınız kimin, kimlerin üzerine?
 
Ey beni temsilen TBMM de arzı endam edenler, benim her gün onlarca evime ateş düşüyor farkında değil misiniz? Yapmayın Allah aşkına, yapmayın! Bir kez olsun gözünüzü vatanınıza çevirin, sizi; Filistinliler, Iraklılar, Araplar, Suriyeliler, Peşmergeler, ABD’liler getirmedi bu ülkenin meclisine! Bu korku, bu endişe,  bu yok oluş neden? Millet size güvendi, siz hala milletinize neden güvenemiyor da çözümü Barzani’de, Talabani’de, Peşmerge’de, ABD’de arıyorsunuz? Yapacağınız oturumu bile bu necip milletten saklıyor, PKK’ya açıyor, Yahudi ye sunuyor, ABD ye arz ediyorsunuz da, bu milletten saklıyorsunuz.  Benim hakkım değil mi meclise gönderdiklerimin mayalarını öğrenmek? Bırakın bu oyalama taktiklerini bırakın ve milletinize dönün.  Gizli neyiniz kaldı ki bunu gizliyorsunuz milletten!
 
O, vahşinin ayağındaki botun Almanya’dan, elindeki silahın İsrail den, sırtındaki parkanın ABD’den, kursağındaki gıdanın Fransa’dan, önündeki katırın Barzani’den, yanındaki, adamın Suriye’den, Iraktan, İran’dan, Filistin’den, elindeki bilgilerin içerideki hainlerden, atacağınız her adımın deşifresini meclisteki PKK’lılardan aldıklarını bilmiyor musunuz? Biliyorsunuz elbette, biliyorsunuz ama sizin vazgeçemediğiniz üzerine oturduğunuz koltuklarınız ve size o koltukların kazandırdığı dokunulmazlıklar. İşte bundan vazgeçemiyor, işte bundan uzaklaşmak istemiyorsunuz.  Verin dediniz verdik, zam yaptınız kuruduk, hakaret ettiniz yuttuk, azarladınız sustuk, kendi çıkarlarınıza yasa çıkardınız helali hoş olsun dedik, siz rahat edesiniz diye her gün onlarca canımızı şahadetin kucağına attık, yutkunduk. Daha ne istiyorsunuz?
Yüreğiniz tutuyor mu, hadi çıkarın yeniden idam yasasını ve deyin ki “Her kim bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne, vatanına, milletine, bayrağına imanına, inancına tecavüz ederse cezası idamdır.”  Yüreğiniz tutuyor mu?  
 
Yüreğiniz tutuyor mu? Bölgede yeniden kadastro çalışmaları yapın ve şeyhlerin aşiret reislerinin, büyük toprak ağalarının, köy sahiplerinin ellerindeki arazileri kamu adına alın ve topraksız köylüye dağıtın, mal davar verin. Onlarda, bunlar bizim diyebilsinler. Bunun maliyeti Diyarbakır’dan kalkan bir uçağın, sahaya boşalttığı bombaların maliyetinden daha az olacağını bilmiyor olamazsınız!
 
Yüreğiniz tutuyor mu? Dağlardaki tüm karakolları kapatın ve Mehmetçiğimi kışlasına çekin, bırakın emniyet ve güvenlik, özel jandarma timlerince yerine getirilsin. Yanlış yapanı, anında cezalandırın.  Yüreğiniz tutuyor mu? İşte size çözüm.      
Daha ne diyeyim. Allah size basiret versin!!!             
 
 
Bu Haber 3372 defa okunmuştur.
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!