7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BAŞKANIMIZDAN ÇAĞRI...BAŞKANIMIZDAN ÇAĞRI...

Tarih: 2011-10-26

BAŞKANIMIZDAN ÇAĞRI.
Değerli Arkadaşlarım;
Deprem kuşağında yer alan ülkemiz 8-10 senede bir büyük depremler yaşamaktadır. 1999 yılında İzmit, Adapazarı, Yalova, Gölcük ve Kaynaşlı’da meydana gelen depremlerde onbinlerce yurttaşımız beton yığınları altında kalarak can verdi. Aynı şiddette bir depremde Japonya’da hiç can kaybı olmazken, biz çok sayıda insanımızı kaybettik. Can kaybını artıran temel etkenler, çarpık kentleşme, standartlara uyulmadan yapılan inşaatlar ve bu inşaatlarda kullanılan kalitesiz malzemeydi.
Aradan geçen 12 yıl boyunca, Van depremine kadar, irili ufaklı birçok deprem yaşadık.
1999’dan sonraki en büyük deprem, 23 Ekim Pazar günü merkez üssü Erciş olmak üzere Van’da yaşandı. Yine acı, yine can kaybı. Ne yazık ki can kayıplarının çok olmasının nedeni yine aynıydı: çarpık kentleşme, standartlara uyulmadan yapılan binalar ve bu binaların inşaatında kullanılan kalitesiz malzeme. Yani, 12 yıl önceki felaketten hiç ders almamışız. Yine merhum Mehmet Akif'i haklı çıkarıyoruz: Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar, Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?”
PKK’nın kalleşçe gerçekleştirdiği terör eylemlerini takiben bir de bu deprem felaketinin yaşanması, toplumu iyice demoralize etti.
Tanıdıklarımızın vefatı acılarımızı daha da artırdı. PKK’nın terör eyleminde kaybettiğimiz 26+ şehidimizle birlikte Ankara Yenişehir Telekom Müdürlüğü Yenişehir Şebeke Bakım Amirliğinden emekli arkadaşımız Hasan Yılmaz'ın oğlu Yunus Yılmaz’ı da ŞEHİT verdik. 
Deprem felaketinde de
 Türk Telekom Genel Müdürlüğünün emektar şoförlerinden   Hasan ARSLAN’ın iki ay önce öğretmen ataması yapılarak görevine başlayan kızı Turna ARSLAN’ı kaybettik. Hukuk Başkanlığı Personeli Cihan Yıldırım dört yakınını depremde yitirdi. Onlarca, Van’lı, Erciş’li Telekomcu yakınlarını depreme kurban verdi..
Bu feci deprem nedeniyle Türk Telekom’da çalışan ve Türk Telekom’dan ayrılan birçok arkadaşımız büyük sıkıntı yaşamaktadır.
Telekomcular yıllardan beri, dar günlerinde, kötü günlerinde birbirlerinin yanında olmayı, birbirlerine destek vermeyi bilmişlerdir. Gün yine darda olan kardeşlerimizin yanında olma günüdür. Gelin hep birlikte çocuklarını yitiren, yakınlarını yitiren bu acılı insanlarımızın yanında olalım.
Bu düşünceler ile Bir serhat şehri olan Van ilimizde yaşanan korkunç deprem felaketi sonucu mağdur ve muhtaç duruma düşen insanlarımıza elimizi uzatmayı, hep beraber bir şeyler yapmayı siz değerli arkadaşlarıma öneriyorum.
Şu anda orada en çok ihtiyaç olan malzemeler; kadın ve çocuk pedi, çocuk maması, kışlık giysiler, Çabuk bozulmayacak ve stok imkânı bulunan gıda malzemeleri, pil, el feneri,  battaniye ve temizlik malzemesidir.
Bu malzemeleri, Kargo ücreti almayan PTT ve Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.
Bunların hiç birini yapamıyorsak bile depremde hayatını kaybeden insanlarımıza bir Fatiha’yı esirgemeyelim. Yaralı olarak kurtulanlara da Allah yardım etsin. Havaların soğuduğu bu günlerde evsiz kalanlara, bizler sıcak yataklarımızda yatarken, soğukta dışarıda yatanlara dua edelim.
Ve oradaki eski ve yeni Telekomcu tanıdıklarınızı telefonla arayarak, manevi destek verebilirsiniz. Unutmayın Üzüntüler paylaştıkça azalır.
Van ve çevresinde yaşanan deprem, Türk Milletinin yaşanan tüm acılara rağmen, birlik ve beraberliğini dosta-düşmana göstermesi, millet olma şuurunun gereğini yerine getirmesi, açısından önemli bir sınavdır.
Bu depremin Dinar, Erzincan veya 17 Ağustos  İzmit depremlerinden hiç bir farkı yoktur. Acı aynı acı, felaket aynı felaket,  toprak aynı memleket toprağıdır. Aksi bir düşünceye sahip olmak, depremin olduğu coğrafyadan hareketle menfi yorumlar yapmak Gayri Milli, Gayri İslami ve Gayri İnsani bir davranıştır.
Ne şehitlerimizin acısını yüreğimizden silelim, ne de bazı mihrakların sinsi oyunlarına düşelim.
Van Türk toprağıdır.
Saygılarımla...
Zafer TEKBUDAK
Telekomcular Derneği Başkanı
Not: Arkadaşlarımız yardım yapmak amacı ile Van’a gönderilmesini istedikleri malzemeleri derneğimize bırakabilirler. Katkılarınızın emin ellere ulaştırılmasını dernek olarak sağlayabiliriz.
 
 
Bu Haber 2733 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!