DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
340 HANENİN DÜNYA İLE BAĞLANTISI KESİLDİ340 HANENİN DÜNYA İLE BAĞLANTISI KESİLDİ

Tarih: 2011-11-03

İzmit’e bağlı Kurtdere Köyü’nde kablo hırsızlığı nedeniyle yaklaşık 20 gündür telefon hatları kesik. Türk Telekom yetkililerinin defalarca aranmasına rağmen iyileştirme çalışması bir türlü gerçekleştirilmedi. Bayram öncesinde hatların açılmasını isteyen köy sakinleri, Türk Telekom’u göreve davet ediyor.

HIRSIZLAR KABLOLARI KESİP KAÇTI

Kurtdere Köyü’nde Ekim ayının ilk haftası kesilip çalınan kablolar, Ayvalı, İslamköy, Tevfikiye mahallelerinde ve Ortaburun ile Hasancık Köyü’nde telefon hatlarının kesik olmasına neden oldu. Yaklaşık 20 gündür kesik olan hatlar nedeniyle köy sakinleri Türk Telekom’u defalarca uyarmasına rağmen herhangi bir çalışma gerçekleştirilmedi.

Köy Muhtarı Mustafa Ersoy, her muhtar gibi kendisinin de internet üzerinden ikametgah ve benzeri evraklar çıkardığını, tam 20 gündür gelen her köy sakinini bu nedenle geri çevirdiğini söyledi. Çocukların ödevlerini internetten yaptığını, acil durumlarda telefona ihtiyaç olduğunu söyleyen Ersoy, “Burada hep emekli olan, teknolojiden anlamayan kişiler ikamet ediyor. Cep telefonu kullanmasını bilmiyorlar. Burada genellikle ev telefonu kullanılır” dedi.

TOPLAM 340 HANE VAR

Kurtdere Köyü’nde kesilen telefon kabloları, aynı zamanda Ortaburun ve Hasancık Köyü’nü de etkiledi. Kurtdere ve Hasancık Köyü’nde 120, Ortaburun Köyü’nde ise 100 hane bulunuyor. Toplam 340 hanenin telefonsuzluk ve aynı zamanda internet sıkıntısı yaşadığını söyleyen Köy Muhtarı Mustafa Ersoy, “Kurban Bayramı’nda eşimizi dostumuzu arayacağız. Telefon hatlarının bir an önce açılmasını istiyoruz. Türk Telekom ile en son görüşmemizde kabloları yer altına alacaklarını söylediler. Bu çalışma kısa sürede bitmez. Bayramı geçirecek bir şekilde kabloların tamir edilmesini rica ediyoruz” dedi.

Haber: Özgür Kocaeli Gazetesi

Bu Haber 2103 defa okunmuştur.
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!