340 HANENİN DÜNYA İLE BAĞLANTISI KESİLDİ340 HANENİN DÜNYA İLE BAĞLANTISI KESİLDİ

Tarih: 2011-11-03

İzmit’e bağlı Kurtdere Köyü’nde kablo hırsızlığı nedeniyle yaklaşık 20 gündür telefon hatları kesik. Türk Telekom yetkililerinin defalarca aranmasına rağmen iyileştirme çalışması bir türlü gerçekleştirilmedi. Bayram öncesinde hatların açılmasını isteyen köy sakinleri, Türk Telekom’u göreve davet ediyor.

HIRSIZLAR KABLOLARI KESİP KAÇTI

Kurtdere Köyü’nde Ekim ayının ilk haftası kesilip çalınan kablolar, Ayvalı, İslamköy, Tevfikiye mahallelerinde ve Ortaburun ile Hasancık Köyü’nde telefon hatlarının kesik olmasına neden oldu. Yaklaşık 20 gündür kesik olan hatlar nedeniyle köy sakinleri Türk Telekom’u defalarca uyarmasına rağmen herhangi bir çalışma gerçekleştirilmedi.

Köy Muhtarı Mustafa Ersoy, her muhtar gibi kendisinin de internet üzerinden ikametgah ve benzeri evraklar çıkardığını, tam 20 gündür gelen her köy sakinini bu nedenle geri çevirdiğini söyledi. Çocukların ödevlerini internetten yaptığını, acil durumlarda telefona ihtiyaç olduğunu söyleyen Ersoy, “Burada hep emekli olan, teknolojiden anlamayan kişiler ikamet ediyor. Cep telefonu kullanmasını bilmiyorlar. Burada genellikle ev telefonu kullanılır” dedi.

TOPLAM 340 HANE VAR

Kurtdere Köyü’nde kesilen telefon kabloları, aynı zamanda Ortaburun ve Hasancık Köyü’nü de etkiledi. Kurtdere ve Hasancık Köyü’nde 120, Ortaburun Köyü’nde ise 100 hane bulunuyor. Toplam 340 hanenin telefonsuzluk ve aynı zamanda internet sıkıntısı yaşadığını söyleyen Köy Muhtarı Mustafa Ersoy, “Kurban Bayramı’nda eşimizi dostumuzu arayacağız. Telefon hatlarının bir an önce açılmasını istiyoruz. Türk Telekom ile en son görüşmemizde kabloları yer altına alacaklarını söylediler. Bu çalışma kısa sürede bitmez. Bayramı geçirecek bir şekilde kabloların tamir edilmesini rica ediyoruz” dedi.

Haber: Özgür Kocaeli Gazetesi

Bu Haber 2328 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!