"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
ŞEHİT EVİNE TAZİYE ZİYARETİŞEHİT EVİNE TAZİYE ZİYARETİ

Tarih: 2011-11-04

18 Ekim günü Çukurca’da 24 Şehit verdik. Şehitlerimizden birisi de Ankara Yenişehir Telekom Müdürlüğü Yenişehir Şebeke Bakım Amirliğinden emekli arkadaşımız Hasan Yılmaz'ın oğlu Yunus Yılmaz’dı.

Yunus YILMAZ’ı 20.Ekim günü Kocatepe camiinde kılınan cenaze namazına  müteakip Pursaklar mezarlığında toprağa vermiştik.

3.Kasım.2011 Günü Dernek Yönetim Kurulumuz başsağlığı amacıyla, şehidimizin ailesini ziyarete gitti.

Şehidimiz  Yunus’un babası Hasan YILMAZ ve Annesi Gülhanım YILMAZ, Şehidimizi yaşadıklarını, olayı öğrenişlerini, halkın ilgisini  anlattılar. Onlar anlattılar biz duygulandık, zaman zaman gözlerimiz doldu, bir ara yönetim kurulu üyelerinden bazıları kendini tutamayarak hıçkırarak ağladılar.

Hasan YILMAZ; “Türk Telekom’a 30 yıl Hizmet verdim. Geçtiğimiz 15 gün boyunca Türk Telekom Yöneticilerinin başsağlığına gelmelerini bekledim. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Siyasi Partilerin Liderleri geldi Telekom’dan kimse gelmedi… Pek çok kamu Kuruluşunun yöneticileri geldi, Türk Telekom yöneticilerinden kimse gelmedi. Her elini uzatana, acaba Türk Telekom Genel Müdürü bu mu diye elimi uzatıyordum. Ama hayal kırıklığına uğruyordum. 30 sene, dile kolay 30 sene hizmet verdim, hiçbir ilişkimiz olmayan Şekerbank’ın Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları başsağlığına gelirken, Türk Telekom yöneticilerinin gelmemesi bana çok koydu. Yaralıyım, kurşun yarası almış gibi yaralıyım. 30 senenin karşılığı bu mu olmalıydı. Bundan sonra gelseler  evime almam.” Dedi.

Sonra ilave etti “Yanlış anlaşılmasın sözüm Telekom’un Yöneticilerinedir, mesai arkadaşlarım, çalışanlar, emekliler sağolsunlar hiç yalnız bırakmadılar.”

Bu sözleri dinlerken, gözlerimizde yaşlar birikti. Ne için ağlıyorduk? Şehidimiz için mi? Şehidimizin babasının dokunaklı sözleri için mi? Hasan Yılmaz’a yapılan vefasızlık için mi? O vefasızlık, Türk Telekom’dan, bir teşekkür yazısı, bir şilt verilmeden gönderilen onbinlere yapılan vefasızlığı hatırlattığı için mi?Muhtemelen hepsinin payı vardı göz yaşlarımızda.

Utandık! Sanki Hasan YILMAZ’ı unutan bizdik. Sanki vefasızlığı gösteren bizdik. Türk Telekom yöneticileri orada olsaydı. Dinleselerdi Hasan YILMAZ’ı,  bizim kadar utanırlar mıydı? Bilmiyoruz…

Geveledik. “Şimdiki Yöneticiler Türk Telekom geleneğinden gelmiyorlar.”… Dedik. Hasan YILMAZ’ı teskin etmek için yalan da söyledik. “ Üst Yönetimde hiç Telekomcu*  yok”.  

Ve ilave ettik; “Evet adımız Telekomcular Derneği. Ama hiçbirimiz Türk Telekom’da çalışmıyoruz. 2006’dan önceki Telekomcu ruhunu korumak, birlik beraberliğini sürdürmek amacıyla bu derneği kurduk.”

Şehidimizin Annesi Gülhanım YILMAZ, bitişik odaya geçerek Yunus YILMAZ’ın fotoğraflarını getirdi. Yunus’u nasıl yetiştirdiğini anlattı. Ailenin bütün çocuklarının askerliğini Güneydoğuda yaptığını hatırlattıktan sonra, bizim cevabını vermemiz mümkün olmayan şu soruyu yöneltti: “Siyasetçilerin, Milletvekillerin, omuzu kalabalıkların, çocukları niye oraya askere gitmiyorlar”

Hasan YILMAZ kendisine başsağlığına gelen milletvekillerine; “Siz söyleyemezsiniz ama hiç olmazsa benim  söylediğimi ifade ederek TBMM kürsüsünden O 36 vekile deyin ki; Şehit Babası,devletten aldıkları maaş zehir zıkkım olsun, haram olsun. Bu devletin, bu milletin parası o 36 milletvekiline haram olsun, diyor” dediğini ifade etti.

Bu arada dualarımızı ettik, Fatihalarımızı okuduk.

Hasan ve GülhanımYILMAZ’a, bir emirleri olup olmadığını sorarak veda ettik.

Allah yolunda öldürülenlere "ölüler"" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız. (Bakara/154)

* Evet Türk Telekom üst Yönetiminde birkaç tane Telekom kökenli yönetici var. Ama çocuğu şehit olan eski bir personeli taziyeye gitmiyorlarsa , Onlarda Telekomcu ruhunun kaldığından bahsedilebilir mi. Dolayısıyla söylediğimiz yalan sayılmaz.

Bu Haber 2985 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!