DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
REKABET KURUMU İLE BTK ARASINDA İŞBİRLİĞİ REKABET KURUMU İLE BTK ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Tarih: 2011-11-11

Rekabet Kurumu ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasında, elektronik haberleşme sektöründe rekabetin tesisi, geliştirilmesi ve korunmasına yönelik olarak işbirliği protokolü imzalandı.

Rekabet Kurumu'nca yapılan basın açıklamasında, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında ise Rekabet Kurumu'nun bir takım görev ve sorumlulukları bulunduğu anımsatıldı.

Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında, Rekabet Kurumu'nun elektronik haberleşme sektörüne ilişkin olarak vereceği tüm kararlarda öncelikle BTK'nın görüşünü ve yapmış olduğu düzenleyici işlemleri dikkate aldığı belirtilerek, BTK'nın mevzuatın öngördüğü hallerde elektronik haberleşme sektöründe rekabet ihlallerine ilişkin konularda Rekabet Kurumu'ndan görüş almasının hüküm altına alındığı kaydedildi.

Kanun hükümlerinin iki kurum arasında belirli bir işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasını gerekli kıldığı vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Uygulamada şu ana kadar koordinasyon anlamında herhangi bir sorunla karşılaşılmamasına rağmen, söz konusu işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasında etkinliği artırmak amacıyla bir protokol hayata geçirildi. İki kurumun ortak çalışmasıyla hazırlanan 'Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Rekabet Kurumu Arasındaki İşbirliği Protokolü' 2 Kasım tarihinde Kurul üyelerinin de hazır bulunduğu imza töreninde kurum Başkanlarınca imza edilerek yürürlüğe konuldu."

Bu Haber 1211 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!