DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
REKABET KURUMU İLE BTK ARASINDA İŞBİRLİĞİ REKABET KURUMU İLE BTK ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Tarih: 2011-11-11

Rekabet Kurumu ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasında, elektronik haberleşme sektöründe rekabetin tesisi, geliştirilmesi ve korunmasına yönelik olarak işbirliği protokolü imzalandı.

Rekabet Kurumu'nca yapılan basın açıklamasında, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında ise Rekabet Kurumu'nun bir takım görev ve sorumlulukları bulunduğu anımsatıldı.

Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında, Rekabet Kurumu'nun elektronik haberleşme sektörüne ilişkin olarak vereceği tüm kararlarda öncelikle BTK'nın görüşünü ve yapmış olduğu düzenleyici işlemleri dikkate aldığı belirtilerek, BTK'nın mevzuatın öngördüğü hallerde elektronik haberleşme sektöründe rekabet ihlallerine ilişkin konularda Rekabet Kurumu'ndan görüş almasının hüküm altına alındığı kaydedildi.

Kanun hükümlerinin iki kurum arasında belirli bir işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasını gerekli kıldığı vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Uygulamada şu ana kadar koordinasyon anlamında herhangi bir sorunla karşılaşılmamasına rağmen, söz konusu işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasında etkinliği artırmak amacıyla bir protokol hayata geçirildi. İki kurumun ortak çalışmasıyla hazırlanan 'Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Rekabet Kurumu Arasındaki İşbirliği Protokolü' 2 Kasım tarihinde Kurul üyelerinin de hazır bulunduğu imza töreninde kurum Başkanlarınca imza edilerek yürürlüğe konuldu."

Bu Haber 1247 defa okunmuştur.
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!