DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BİREYSEL KAZANIM GENELLEŞİYORBİREYSEL KAZANIM GENELLEŞİYOR

Tarih: 2011-11-29

 

28.11.2011 Tarihli Zaman Gazetesinde Selim Kuvvel imzasıyla yayınlanan “Ayrıntılı Faturada Ücret Alınmayacak” başlıklı haber bizim için çok önemliydi.

Çünkü Bu konuda arkadaşımız Tarık ŞAHMAN 05.03.2010 Tarihinde Ankara Etimesgut İlçesi Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurarak, Türk Telekom’un telefon faturalarında haksız yere aldığı ayrıntı ücretini iade etmesini talep etmiştir. Etimesgut İlçesi Tüketici Hakem Heyeti 30.07.2010 tarih 4441 Sayılı Kararında Sayın Şahman’ı talebinde haklı bulmuştu. Bunun üzerine Türk Telekom, Tüketici Mahkemesine  itiraz ederek Tüketici Hakem Heyetinin kararının bozulmasını talep etmişti. Sincan Tüketici Mahkemesi 13.07.2011 Tarih  ve E.2010/633, K.2011/505 Sayılı kararında Türk Telekom’un davasını reddetmiş ve Tüketici Sorunları Hakem Heyetinin kararını onamıştı.

Sitemizde Sayın ŞAHMAN’ın kazandığı davanın kararını yayınlamıştık. (habere ulaşmak için )

Sayın Tarık ŞAHMAN’ın  bu kazanımından sonra, BTK’nın Ayrıntılı Fatura Ücreti alınmaması yolunda çalışma başlatması,  Bireysel kazanımların, toplumsal kazanıma dönüşebileceğinin çok önemli bir örneği…

Selim Kuvvel’in haberi şöyle;

 “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), elektronik haberleşme hizmetlerinden yararlanan tüketicilerin, hak ve menfaatlerini korumaya yönelik esasları belirleyen "Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği"nde yeni düzenlemelere gidiyor.

İlki, e-faturayla ilgili düzenleme olacak. Abonelerden, detaylı fatura istemeleri karşılığında alınan 0,09 TL alınmayacak. Detaylı fatura bilgileri ücretsiz olacak. Diğer bir düzenleme ise sabit ve GSM operatörlerine yönelik abonelerin şikâyetleriyle ilgili. Yeni düzenlemeyle BTK, abone ile operatör arasından çekilecek ve şikâyetleri doğrudan cevaplaması için operatörlere iletecek. Operatörler, e-posta yoluyla abonesine cevap verecek. Ciddi ve sıkıntı gördüğü şikâyetler üzerinde, inceleme, ön araştırma ve soruşturma yapacak. Soruşturma neticesinde bir ihmal var ise, operatörlerin cirolarının yüzde 3'üne kadar para cezasına gidecek. .”

BU TOPLUMSAL KAZANIMIN ÖNCÜSÜ TARIK ŞAHMAN ARKADAŞIMIZA VE UYARILARI DİKKATE ALAN BTK’YA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNMAYI GÖREV BİLİRİZ.

UMARIZ BU ÇALIŞMA BİR AN ÖNCE YÜRÜRLÜĞE GİRER.

 

Bu Haber 1934 defa okunmuştur.
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!