7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TELEFON KÜTÜPHANE OLDU.TELEFON KÜTÜPHANE OLDU.

Tarih: 2011-12-04

Görme engellilerin ev telefonları üzerinden yüzlerce kitabı ücretsiz dinleyebilecekleri ‘Telefon Kütüphane’si devreye girdi.

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle hayata geçirilen projenin tanıtımında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bu proje engelliler için uyarlanmış ancak bana da uyar. Ülkemizde kitap okumama genel bir özür olduğu için bunda engelli ayrımı yok. Kütüphanelerde sessizlik esastır, ancak Türk Telekom’un bu projesiyle sesli bir kütüphane oluşturuldu, bu anlamda projeyi çok anlamlı buluyorum” dedi.
Engelli müşteriye özel
Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt, Türk Telekom’un birçok alanda topluma katkı amaçlayan sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiğini belirterek, bunu 25 bini aşkın çalışanlarıyla yaptıklarını ifade etti. ‘Türkiye’ye Değer’ projesi kapsamında uygulamaya koydukları sosyal sorumluluk projelerini anlatan Bozkurt, şöyle devam etti: “Türk Telekom Okulları projesi kapsamında eğitime kazandırılan 76 eğitim binasından biri olan Siirt Türk Telekom İlköğretim Okulu ve İş Okulu’nda engelli öğrencilere yönelik hizmet sunuluyor. Görme engelli müşterilerimiz için braille alfabesi ile hazırlanmış fatura ve abonelik sözleşmesi hizmeti sunuyoruz. WEB sitesini görme engelli müşterilerin yararlanabileceği şekilde düzenledik. 237 ilde 210 noktadaki ankesorlü telefonları tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte edildi.” 
Toplamda 7 bin 12 adet sesli kitabın bulunduğunu belirten Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Kadri Özçaldıran da, “Engelli vatandaşlarımız GETEM Kütüphanesi’ni arayarak istedikleri kitabı dinleyebilecek” dedi.

Raporu veren kitabı ücretsiz dinleyecek

TELEFON Kütüphanesi uygulaması, 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden hizmet veriyor. Hizmetten faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM’e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200’den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor. Sadece ev telefonundan faydalanılabilen kullanıcılar, dilediği kitabı seçme gibi özelliklerden de yararlanabiliyor.

Bu Haber 1690 defa okunmuştur.
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!