"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TELEFON KÜTÜPHANE OLDU.TELEFON KÜTÜPHANE OLDU.

Tarih: 2011-12-04

Görme engellilerin ev telefonları üzerinden yüzlerce kitabı ücretsiz dinleyebilecekleri ‘Telefon Kütüphane’si devreye girdi.

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle hayata geçirilen projenin tanıtımında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bu proje engelliler için uyarlanmış ancak bana da uyar. Ülkemizde kitap okumama genel bir özür olduğu için bunda engelli ayrımı yok. Kütüphanelerde sessizlik esastır, ancak Türk Telekom’un bu projesiyle sesli bir kütüphane oluşturuldu, bu anlamda projeyi çok anlamlı buluyorum” dedi.
Engelli müşteriye özel
Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt, Türk Telekom’un birçok alanda topluma katkı amaçlayan sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiğini belirterek, bunu 25 bini aşkın çalışanlarıyla yaptıklarını ifade etti. ‘Türkiye’ye Değer’ projesi kapsamında uygulamaya koydukları sosyal sorumluluk projelerini anlatan Bozkurt, şöyle devam etti: “Türk Telekom Okulları projesi kapsamında eğitime kazandırılan 76 eğitim binasından biri olan Siirt Türk Telekom İlköğretim Okulu ve İş Okulu’nda engelli öğrencilere yönelik hizmet sunuluyor. Görme engelli müşterilerimiz için braille alfabesi ile hazırlanmış fatura ve abonelik sözleşmesi hizmeti sunuyoruz. WEB sitesini görme engelli müşterilerin yararlanabileceği şekilde düzenledik. 237 ilde 210 noktadaki ankesorlü telefonları tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte edildi.” 
Toplamda 7 bin 12 adet sesli kitabın bulunduğunu belirten Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Kadri Özçaldıran da, “Engelli vatandaşlarımız GETEM Kütüphanesi’ni arayarak istedikleri kitabı dinleyebilecek” dedi.

Raporu veren kitabı ücretsiz dinleyecek

TELEFON Kütüphanesi uygulaması, 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden hizmet veriyor. Hizmetten faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM’e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200’den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor. Sadece ev telefonundan faydalanılabilen kullanıcılar, dilediği kitabı seçme gibi özelliklerden de yararlanabiliyor.

Bu Haber 1457 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!