"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
EN BÜYÜK TÜPRAŞ, EN KARLI TÜRK TELEKOMEN BÜYÜK TÜPRAŞ, EN KARLI TÜRK TELEKOM

Tarih: 2011-12-17

Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen "Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi" Araştırması'na göre en büyük şirket kategorisinde TÜPRAŞ birinci olurken, en kârlı şirket ise, Türk Telekom olarak belirlendi.

Capital dergisinin bu yıl 14'ncüsünü düzenlediği "Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi" araştırmasında, kategorilerinde ilk sıralarda yer alan 24 firmaya ödülleri verildi. Vodafone'un ana sponsorluğunda düzenlenen ödül törenin ev sahipliğini Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ile Capital Dergisi Yayın Direktörü Rauf Ateş yaptı.

BODUR'UN ÖDÜLÜ KIZINA

"İstihdamı en çok artıran şirketler" kategorisinde sırasıyla Metro Ticaret ve Mali Yatırımlar, Ülker Çikolata ve Probil ödül aldı. "En çok istihdam sağlayan şirketler"de ise Türk Telekom, Polimeks İnşaat ve Migros ödüle layık görülürken, "İhracatını en fazla artıran" ilk üç şirket Dentaş, Nadir Metal ve TAV Tepe Akfen seçildi. "En çok ihracat yapan şirketler" kategorisinde THY, Oyak Renault ve Tüpraş ödüle layık görülürken, "Karını en çok artıran şirketler" sırasıyla Anadolu Cam, Vista Turizm ve Seyahat ile Man Kamyon oldu. Türkiye'nin en büyük 500 özel şirketi sıralamasında 2010 yıl sonu rakamlarına göre ciroda Tüpraş, 26 milyar 218 milyon 720 bin TL ciroyla ilk sırada yer aldı. Tüpraş'ı, OMV Petrol Ofisi 16 milyar 140 milyon 676 bin 155 TL, Türk Telekom 10 milyar 852 milyon 470 bin TL ile takip etti. "En çok kar eden şirketler" kategorisinde Türk Telekom, 3 milyar 127 milyon 6 bin TL ile birinci sırada yer aldı. Türk Telekom'u, Turkcell 2 milyar 192 milyon 60 bin TL ile ikinci, Enka İnşaat 1 milyar 17 milyon 888 bin TL ile üçüncü sırada izledi. Listede "en çok istihdam sağlayan şirket" kategorisinde Türk Telekom 34 bin 138, Polimeks İnşat 21 bin 388 ve Migros 20 bin 272 çalışan sayısı ile ilk üçte yer aldı.

BEKLENTİLERİ AŞTIK

Ödül töreninde konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, "Yakın bir zamanda Koç.net'in yeni bir ticari isimle faaliyetine devam etmesini duyurduk. Bu da bizim yine kurumsal segmentteki müşterilerimize daha fazla destek olmak yolundaki misyonumuzun bir kez daha altını çizen çok önemli bir karardır." Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut ise 2011'in beklentilerin üzerinde bir yıl olduğunu, 2012'nin tüm dünya ve Türkiye için daha iyi şartlarda geçen bir yıl olması temennisinde bulundu.

Yüzde 100 büyüme

Araştırmaya göre, devler liginde çift haneli ve üstü büyüme kaydeden şirket sayısı 315'e ulaşırken, 13 şirket yüzde 100'ün üzerinde büyümeye imza atıyor. "Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi" listesinde "lig atlayan" 25 şirket olduğunu ortaya koyan araştırmaya göre, geçtiğimiz yıl ilk 1000 listesine giren bu şirketler, önemli bir ivme yakalayarak ilk 500 arasına girmeyi başardılar. Lig atlayan bu 25 şirketten sadece 8'inin İstanbul merkezli olması ise dikkat çekiyor.

Bu Haber 1442 defa okunmuştur.
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASINA DAVET
GSM FİRMALARI VE MÜŞTERİ BİLGİLE
ŞEHİRLER AKILLANIYOR, HAYAT DİJİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!