DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BİNALİ YILDIRIM: BAKIR FİBERE DÖNÜŞECEKBİNALİ YILDIRIM: BAKIR FİBERE DÖNÜŞECEK

Tarih: 2011-12-19

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom tarafından yürütülen ''Fiber Dönüşüm Projesi'' ile santrallerdeki bakır bağlantıların fibere dönüştürüleceğini belirterek, ''Fiber alt yapı yapmak isteyenler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın düzenleyeceği esas ve usullere tabi olacaklar. Aksi halde burada da imarsız yapılaşma oluyor. Bilişimde imarsız yapılaşmaya müsaade etmemeliyiz. Bu, kalite sorunu olarak karşımıza geliyor. Bir çok hukuki sorun olarak karşımıza geliyor. Önümüzdeki 10 yıl boyunca bilişim alt yapısına yatırım hız kesmeden devam edecek'' dedi.

      Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından, AVEA ana sponsorluğunda, ''e Türkiye (eTR) Ödülleri'' için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tören Salonu'nda tören düzenlendi.

      Bu yıl 9'uncusu yapılan ödül törenin açılışında bir konuşma yapan Bakan Yıldırım, 2023 hedeflerinin evlere en az 100 megabit erişim olduğunu belirterek, ''Bu 1 gigabite kadar çıkabilir. Bunu mutlaka yapacağız. Eğer bunu yapamazsak biz tıkanırız. Bu hızlar hayal olur, mutlaka artık kim yapacak kavgasını bir tarafa bırakıp, süratle bilgi otobanlarını her eve ulaştırmamız lazım'' dedi.

      Sadece şehirler, santraller arasında değil, mutlaka kapıdan kapıya bu alt yapının ulaştırması gerektiğini dile getiren Yıldırım, Türk Telekom'un santrallerdeki bakır bağlantıları fibere dönüştürme projesi başlattığını bildirdi.

      Yıldırım, bakanlığın da destek verdiği ''Fiber Dönüşüm Projesi''sinin ciddi anlamda katkı sağlayacağını ifade ederek, bu konudaki kargaşayı ortadan kaldırmak için Bakanlığın kuruluşuyla ilgili kanunda alt yapı hizmetleri, geçiş hakları konusunda açıklık getirildiğini söyledi.

      Yerel yönetimlerle ilgili, diğer kurumlarla ilgili fiber alt yapı yapmak isteyenlerin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın düzenleyeceği esas ve usullere tabi olacaklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

      ''Aksi halde burada da imarsız yapılaşma oluyor. İmarsız yapılaşma sadece binalarda, mahallelerde, köylerde ve şehirlerde değil; bilişimde de imarsız yapılaşmaya müsaade etmemeliyiz. Bu ne oluyor, kalite sorunu olarak karşımıza geliyor. Bir çok hukuki sorun olarak karşımıza geliyor. Önümüzdeki 10 yıl boyunca bilişim alt yapısına yatırım hız kesmeden devam edecek. Bu işin bir tarafı. Trafik tarafı, herkesin görevi. 7'den 70'e devlet, özel sektör, vatandaş, şirket herkes bir şey üretecek.''

Bu Haber 1546 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!