YALOVA'DA TELEKOM HATLARI KARIŞTIYALOVA'DA TELEKOM HATLARI KARIŞTI

Tarih: 2011-12-19

Yalova il merkezinde ve çeşitli bölgelerde Türk Telekom görevlilerinin, “Fiber kablo” döşemesinin ardından bazı telefon hatlarında karışıklık meydana geldi.

Yalova genelinde Türk Telekom’un yaptığı çalışmayla internet hızının arttırılması ve güvenli internet iletişiminin sağlanabilmesi için ekipler, şehrin belirli noktalarında ve mahallelerinde bulunan telefon kablo toplama merkezlerinde çalışma yaptı. Çalışmaların gerçekleştirildiği Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki noktada, işlemler tamamlandıktan sonra ise ilginç bir olay yaşandı. İki ayrı ev telefonu hattının karıştırılması nedeniyle, ev telefonlarını açan kullanıcılar, şaşkınlık yaşadı. Telekom ekipleri, çalışma esnasında telefon hatlarını karıştırdı. Böylelikle telefon numaralarında da değişiklik yaşanmış oldu. Ancak olayın gerçeği sonradan anlaşıldı. Vatandaşlar, istedikleri kişilerin numaralarını aradıklarında başka evde yaşayan vatandaşlar telefonu açtı. Aynı evin telefon numarasını arayan vatandaşlar da ilk aranan kişinin telefonuna ulaşmış oldu. Yaşanan bu karmaşıklık, vatandaşların tepkisini çekti.

Vatandaşlar, “Telefon faturası borcu olduğunda ve faturanın ödeme tarihi geciktiğinde yetkililer hatları hemen kesiyor. Yapılan çalışmalar sonrasında böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. Bakalım bu kez yetkililer nasıl bir davranışta bulunacak merak ediyoruz” şeklinde konuştu. Türk Telekom yetkililerinin, konuyla ilgili olarak nasıl bir davranış sergileyeceği merak ediliyor.

Haber: Bölge Haber (Yalova Bölge Gazetesi) 19.12.2011

Bu Haber 1789 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!