ÇOCUKLAR SÜPERCAN’I SEVDİÇOCUKLAR SÜPERCAN’I SEVDİ

Tarih: 2011-12-21

 

Süpercan, 8 ay içinde 149 milyon 668 bin 927 kez görüntülendi ve iki milyonun üzerindeki kullanıcı tarafından indirildi. Türk Telekom İnteraktif Pazarlama Müdürü Özleyiş Pamir, Türk kahramanı Süpercan’ın dijital dünyada bir fenomene dönüştüğünü söylüyor. Oyun, uzaydan gelerek ağaçları kesen ve dünyayı felakete sürüklemeye hazırlanan bir robot ordusuna karşı Süpercan’ın heyecan dolu maceralarını konu alıyor. Süpercan’ın kritik anlarında yardıma Örümcek Adam, Hulk, Wolverine ve Iron Man gibi Marvel süper kahramanları yetişiyor.

Ailelerden olumlu tepkiler aldıklarını kaydeden Pamir, Süpercan’ın ülkemizin kendi manevi ve kültürel değerlerinden beslendiği için toplumda kabul gördüğünü belirtiyor. Çocukların hayalindeki kahramanlara özendiklerini ifade eden Pamir, onların dünyasında Süpercan’ın empati kuracakları yerel bir dost ve dünya sorunlarına, dostları ile birlikte çare arayacağı bir kahraman olacağını dile getiriyor. Pamir, Süpercan’la çocukların katılım sağlayacakları hatta üretici olacakları bir dünyada özgüvenle büyümelerini hedeflediklerini söylüyor. Oyunun içeriğinin, çocuklara verdiği mesajın özenti olmadığını anlatan Pamir, “Süpercan’ın Türkiye’ye hizmet etmesi en büyük dileğimiz. Türkiye’de bir Oyun ve çizgi film endüstrisini tetiklemesini, girişimcilere fırsatlar oluşturmasını, ülkemizden üretimlerin yapılmasını ve yatırımcıların dikkatini çekip yeni projelere kapı aralamasını istiyoruz. Özellikle Çizgi Film Yapımcıları Derneği üyesi olarak Süpercan ile başlayan bu hareketin bir rol model olması en büyük arzumuz.” diyor.

Süpercan bilgisayar Oyununun gelecek versiyonlarında danışmanlık yapacak olan pedagog Adem Güneş’e göre Türk Telekom, büyük bir başarıya imza attı. Türk Telekom’un Süpercan gibi Türk bir karakterin Hulk, Iron Man benzeri Hollywood karakterleriyle oynayabilme lisansını elde ederek bir ilki yaşattığına işaret eden Güneş, Süpercan’ın diğer bilgisayar Oyunlarından farklı olduğu görüşünde. “O diğer karakterler gibi elinde silah taşıyıp adam öldürmüyor.” diyen Güneş, Süpercan’ın doğaya zarar veren robotlarla savaştığını ifade ediyor. Böylelikle çocuklara duyarlılık kazandırmayı amaçladıklarını dile getiren uzman pedagog Güneş, tam bir Türk kahramanı olacak Süpercan’ın kitap, çizgi roman ve çizgi filminin de yapılacağını belirtiyor.

 

Bu Haber 2715 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!