2. MEKTUP, 2. TEKLİF2. MEKTUP, 2. TEKLİF

Tarih: 2012-01-12

2000-2004 yılları arasında Türk Telekom Adana Bölge Müdürlüğü’nde  Pazarlama Müdürü olarak görev yapan, 2004-2008 yılları arasında da Adana Seyhan Telekom Müdürlüğü görevini yürüten Sayın Fatih SARCAN, derneğimizin facebook sayfasında bir açık mektup yayınlamış ve biz bu mektubu , 4.Ocak.2011 Günü sitemizde, “Bir Mektup, Bir Teklif” Başlığı altında yayınlamıştık. Sayın Fatih SARCAN 2. bir açık mektup göndermiş. O mektubu da olduğu gibi yayınlıyor, değerlendirmenize sunuyoruz.

BİRLİKTE NELER YAPABİLİRİZ? (II) 
Çok Değerli Arkadaşlarım, 
Geçtiğimiz günlerde Derneğimizin Facebook grubunda paylaştığım düşüncelerim, “Bir Mektup Bir Teklif” başlığı altında, yine derneğimizin Web sayfasında yayınlandı. 
Düşüncelerimizi Web sayfasında yayınlayacak değerde bulduğu için Derneğimizin yetkililerine ve yorum yapmaya değer bulduğu için yorum yapan arkadaşlara teşekkür ettikten sonra yine Eski Elazığ Pazarlama Müdürü İhsan Tarakçı’nın İzmir Pazarlama Müdürleri toplantısında yaptığı konuşmadan alıntı yaparak yazıma başlamak istiyorum. 
Özetle yaptığı konuşmada Sn.İhsan Tarakçı: 
“Rigor Motris ne demektir, bilir misiniz? Rigor Motris, ölünün katılığı demektir. Bütün canlılar öldükten 3-4 saat sonra katılaşmaya başlar ve belirli bir zaman aralığında ne kadar güç uygularsanız uygulayın katılaşmış bu bedeni açamazsınız? İşletmelerde ise Rigor Motris, değişime direnç göstermedir…” 
Diyerek Tıp camiasında kullanılan Rigor Motris kavramını, Pazarlama camiasında ustaca kullanmıştı. 
Türk Telekom’dan ayrılanlarda ise RİGOR MORTİS; kendi kadrini ve kıymetini bilmemek, arkadaşlarının kadrini ve kıymetini bilmemek, arkadaşlarla bir araya gelerek birlikte çok şey yapma imkanı var iken şu andaki gibi hiçbir şey yapmamak, içinde bulunduğumuz duruma isyan etmek veya sevmediğimiz iş ortamlarında mutsuz bir şekilde çalışmayı kabul etmektir. 
“Bir Mektup, Bir Teklif” başlığı altındaki yazımızdaki teklifimiz, içinde bulunduğumuz RİGOR MORTİS durumundan sırt sırta vererek çıkmaktı. Biz, her İlin öncelikle kendi içerisinde bir araya gelmesini, daha sonrada İllerin bir araya gelerek Türkiye’nin en büyük ağının kurulmasını, bu ağ aracılığı ile ticari, sosyal ve kültürel alanlarda birlikte bir takım şeylerin yapılmasını önermiş ve Adana ilinde birlik ve beraberliğin tesisi için bir araya geleceğimizi belirtmiş idik. 
Bu amaçla; uzun bir aradan sonra ilk defa bir cenaze ve düğün olmadan Adana’daki; TT’den ayrılan, emekli olan ve çalışan arkadaşlarla 07.01.2012 günü buluştuk. 
Bu buluşmada; hasret giderildikten sonra çok kısada olsa birlikte yapılabilecek konulardan aşağıda belirtilen hususlar görüşülmüştür. 
A)İLETİŞİM: 
1-Öncelikli olarak katılımcıların İLETİŞİM bilgileri ve Kan gruplarını kayıt altına aldık. Bu bilgileri önümüzdeki günlerde, katılımcılara ve Derneğimize göndereceğiz. İlk etapta Türkiye genelinde, Adana ilinde bu toplantıya katılanlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Daha sonra ise ulaşabildiğimiz herkesi listeye dahil ederek listelerin güncellenmiş halini yine herkesle paylaşacağız. 
2-Adana ili için bir Facebook grubu oluşturmak suretiyle farklı çatılar altındaki grupları tek çatı altına toplama gayreti içerisine girerek, personelin kolay iletişim kurması yönünde çalışmalara başlanmıştır.. 
B)SOSYAL FAALİYETLER: 
1-Çocuk esirgeme kurumlarını ziyaret, Huzurevlerini ziyaret, ölmüş personelden yardıma muhtaçları ziyaret v.b. hizmetlerin yapılması amacıyla gönüllü olarak çalışacak kişiler belirlenerek bu konudaki faaliyetlerin yapılması için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanması,. 
2-Cenaze ve düğün v.b.konularda birlikte hareket edilmesi, 
3-Günü birlik geziler, piknikler ve tatil organizasyonlarının birlikte yapılması konusunda, 
Çalışmalara başlanması benimsenmiş olup önümüzdeki günlerde özellikle başta personel eşleri olmak üzere bu konularda çalışmalara başlanacaktır. 
C)MEVZUAT/HUKUK ALANINDA: 
Özellikle Şanlıurfa İlinde başka Kurumlara geçen ve ek ödeme ile ilgili olarak çelıştığı Kurumları Bölge İdare Mahkemesine vererek EK ÖDEME ÜCRETİNİ GÜNCEL HALİYLE kazanan Avukat, toplantıya çağrılarak görüş alışverişinde bulunulmuş ve bu konuda birlikte hareket edilmesinin yararlı olacağı konusunda mutabakat sağlanmıştır. 
D)TİCARİ FAALİYETLER 
Bu konuda bir takım görüş alışverişinde bulunulmuş olmakla birlikte fikir alışverişleri devam etmektedir. Bir sonraki buluşmamızda Çalışma Grupları oluşturularak bu konu kapsamlı bir şekilde değerlendirilecektir.
Biz Adana ili olarak bu konuda kararlı bir şekilde yürümek istiyoruz. Diğer İllerde kendi arasında birliği sağlamalıdır .Peki, TT’den ayrılanlar neden bir araya gelemiyor? Bu sorunun cevabı çok basit ve kısa. Bir araya gelmek için bir veya birkaç kişinin gayret etmesi, organize etmesi gerekiyor ve herkes, bu işi başka birisinin yapmasını bekliyor. Şimdi, buradan herkese sormak istiyorum. O birisi neden siz olmuyorsunuz? 
Her ilde bulunan arkadaşlarımızın İletişim bilgileri Derneğimiz Web sayfasında yayınlansa, böylece herkes herkese ulaşsa AĞIMIZ kurulmuş olmaz mı? İçinde bulunduğumuz RİGOR MORTİS durumundan çıkmanın zamanı gelmedi mi?
Saygılarımla…

Fatih SARCAN

Bu Haber 2466 defa okunmuştur.
EDİRNE PTT’DEN BİR VEFA ÖRNEĞİ
ÖZDEMİR´LER UMUT´LARINI KAYBETTİ
ŞEHİT CENGİZ PULAT´I ANIYORUZ
FUAT DEMİR´İN BABASI VEFAT
NURAY VESEK´İN BABASI SEDAT PEKE
SEVGİ ÜN VEFAT ETTİ
MELİS YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETT
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
AHMET ARAT VEFAT ETTİ
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!