7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TT. SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ KINIYORUZTT. SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ KINIYORUZ

Tarih: 2012-01-13

12.01.2012 tarihinde Samsun İl temsilcimiz Hüseyin SEZEN; Samsun Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne, 2011 Mayısında kazandığı bir davadan dolayı maaş nakil ilmühaberinin  düzeltilmesi amacıyla gitmiştir. Bölge Müdürlüğü kapısında görevli bulunan güvenlikçiler arkadaşımıza Bölge Müdürlüğü binasına girişinin yasaklandığını belirterek bölge müdürlüğü binasına almamışlardır.

Arkadaşımız bir gün önce yine aynı binaya giderek İnsan Kaynakları Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmüş, mahkeme kararı gereğince yeniden hesaplanması gereken maaş nakil ücretinin yanlış hesaplandığını mahkeme kararının gereğinin yerine getirilmediğini söylemiştir. Ancak görüştüğü yetkililer kendisine maaş nakil ilmühaberinin doğru olduğunu belirtmişler, hesabın nasıl yapıldığını ve hesap pusularlının incelemek istediğini belirten arkadaşımıza, yetkililer hesap pusulalarının göstermekten çekinmişlerdir. Hatta arkadaşımıza İnsan Kaynakları Müdürlüğü yetkililerince tekrar mahkemeye başvurabileceğini ama sonucun değişmeyeceğini söylemişlerdir.

12.01.2012 günü aynı binaya giden arkadaşımız bu sefer bina güvenliğince içeri alınmamış, güvenlikçe, arkadaşımızın, yönetim tarafından binaya girişinin yasaklandığı bildirilmiştir. Arkadaşımızın Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcıları ve İnsan Kaynakları Müdürüyle görüşme isteği ise yine güvenlikçe aynı gerekçelerle geri çevrilmiştir.

17 yıl Türk Telekom’da çalışan arkadaşımız, gördüğü muamele karşısında şaşırmış ve üzülmüştür.

Türk Telekom’un hakkını meşru yollardan arayan eski bir çalışanına yaptığı muameleyi tüm kamu oyunun bilgisine sunarken, şiddetle kınıyoruz.

Şu anda Türk Telekom’da çalışan, özellikle yönetici konumundaki personele seslenmek istiyoruz, gün gelecek siz de eski bir çalışan olacaksınız, biliniz ki o gün size de böyle bir muamele yapılırsa, üzülmeyiniz; çünkü o muamele sizin Türk Telekom’a kazandırdığınız kötü bir mirastır. 

Haberin yayınlanmasından yaklaşık  3 saat sonra Türk Telekom Samsun Bölge Müdürü Sayın Ünal SADE, Başkan Yardımcımız Fazlı KÖKSAL’ı arayarak;

Yazıyı okuyunca çok üzüldüğünü, Olaydan haberdar olmadığını, eski bir Türk Telekom Çalışanının binaya alınmaması konusunda herhangi bir talimatı olması bir yana böyle bir şeyi aklından dahi geçirmeyeceğini, Türk Telekom’un eski personeline kapısının her zaman açık olduğunu, konuyu soruşturacağını ve kusurluların cezalandıracağını ifade etmiş, ayrıca Hüseyin SEZEN’i davet ederek kendisi ile görüşeceğini ifade etmiştir.

Olay ne kadar üzücü ise, Sayın Ünal SADE’nin yaklaşımı ve üzüntülerimizi paylaşması o kadar sevindirici.

Sayın SADE’nin sözünde durarak Hüseyin SEZEN arkadaşımızı davet edeceğine ve o talimatı verenlerin arkadaşımızdan özür dilemesini sağlayacağına inanıyoruz. 

Ve umuyoruz, bu olay son olur, benzeri üzücü olaylar hiçbir Türk Telekom biriminde yaşanmaz

 

Bu Haber 5045 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!