"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TT. SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ KINIYORUZTT. SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ KINIYORUZ

Tarih: 2012-01-13

12.01.2012 tarihinde Samsun İl temsilcimiz Hüseyin SEZEN; Samsun Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne, 2011 Mayısında kazandığı bir davadan dolayı maaş nakil ilmühaberinin  düzeltilmesi amacıyla gitmiştir. Bölge Müdürlüğü kapısında görevli bulunan güvenlikçiler arkadaşımıza Bölge Müdürlüğü binasına girişinin yasaklandığını belirterek bölge müdürlüğü binasına almamışlardır.

Arkadaşımız bir gün önce yine aynı binaya giderek İnsan Kaynakları Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmüş, mahkeme kararı gereğince yeniden hesaplanması gereken maaş nakil ücretinin yanlış hesaplandığını mahkeme kararının gereğinin yerine getirilmediğini söylemiştir. Ancak görüştüğü yetkililer kendisine maaş nakil ilmühaberinin doğru olduğunu belirtmişler, hesabın nasıl yapıldığını ve hesap pusularlının incelemek istediğini belirten arkadaşımıza, yetkililer hesap pusulalarının göstermekten çekinmişlerdir. Hatta arkadaşımıza İnsan Kaynakları Müdürlüğü yetkililerince tekrar mahkemeye başvurabileceğini ama sonucun değişmeyeceğini söylemişlerdir.

12.01.2012 günü aynı binaya giden arkadaşımız bu sefer bina güvenliğince içeri alınmamış, güvenlikçe, arkadaşımızın, yönetim tarafından binaya girişinin yasaklandığı bildirilmiştir. Arkadaşımızın Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcıları ve İnsan Kaynakları Müdürüyle görüşme isteği ise yine güvenlikçe aynı gerekçelerle geri çevrilmiştir.

17 yıl Türk Telekom’da çalışan arkadaşımız, gördüğü muamele karşısında şaşırmış ve üzülmüştür.

Türk Telekom’un hakkını meşru yollardan arayan eski bir çalışanına yaptığı muameleyi tüm kamu oyunun bilgisine sunarken, şiddetle kınıyoruz.

Şu anda Türk Telekom’da çalışan, özellikle yönetici konumundaki personele seslenmek istiyoruz, gün gelecek siz de eski bir çalışan olacaksınız, biliniz ki o gün size de böyle bir muamele yapılırsa, üzülmeyiniz; çünkü o muamele sizin Türk Telekom’a kazandırdığınız kötü bir mirastır. 

Haberin yayınlanmasından yaklaşık  3 saat sonra Türk Telekom Samsun Bölge Müdürü Sayın Ünal SADE, Başkan Yardımcımız Fazlı KÖKSAL’ı arayarak;

Yazıyı okuyunca çok üzüldüğünü, Olaydan haberdar olmadığını, eski bir Türk Telekom Çalışanının binaya alınmaması konusunda herhangi bir talimatı olması bir yana böyle bir şeyi aklından dahi geçirmeyeceğini, Türk Telekom’un eski personeline kapısının her zaman açık olduğunu, konuyu soruşturacağını ve kusurluların cezalandıracağını ifade etmiş, ayrıca Hüseyin SEZEN’i davet ederek kendisi ile görüşeceğini ifade etmiştir.

Olay ne kadar üzücü ise, Sayın Ünal SADE’nin yaklaşımı ve üzüntülerimizi paylaşması o kadar sevindirici.

Sayın SADE’nin sözünde durarak Hüseyin SEZEN arkadaşımızı davet edeceğine ve o talimatı verenlerin arkadaşımızdan özür dilemesini sağlayacağına inanıyoruz. 

Ve umuyoruz, bu olay son olur, benzeri üzücü olaylar hiçbir Türk Telekom biriminde yaşanmaz

 

Bu Haber 4600 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!