6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
KABLO HIRSIZLIĞI, F/O YATIRIMLA ENGELLENECEK.KABLO HIRSIZLIĞI, F/O YATIRIMLA ENGELLENECEK.

Tarih: 2012-01-24

Türk Telekom Doğu 1 (Erzurum) Bölge Müdürü Timur Sevim, fiberoptik yatırımlarla hem hırsızlıkla ilgili yaşadıkları sıkıntıları devre dışı bırakacaklarını, hem de kaliteli, kesintisiz telefon ve internet hizmeti vereceklerini bildirdi.

Sevim, Türk Telekom Bölge Müdürlüğü yeni binasında düzenlendiği basın toplantısında, Türkiye'de örnek gösterilecek yeni bir hizmet binasına kavuştuklarını belirterek, Türk Telekom Doğu 1 Bölge Müdürlüğünün tüm birimleriyle burada hizmet vereceğini söyledi.

Bölge müdürlüğü olarak hizmet alanlarının çok geniş olduğunun altını çizen Sevim, Hakkari'den Ardahan'a, Erzincan'a kadar 12 ilden oluşan zorlu bir coğrafyada Türk Telekom ve telekomünikasyon hizmetlerini halka ulaştırmaya çalıştıklarını vurguladı.

2011 yılında yoğun bir çalışma performansıyla geçtiğini ifade eden Sevim, şunları kaydetti:

''Bölgemizde özellikle 2011 yılında hırsızlık olayları vardı. Bu kablo hırsızlığı olayları hizmetlerimizin, özellikle kırsaldaki vatandaşlarımıza ulaşmasında bize engel olan bir durumdu. Kablo hırsızlığından yıllık trilyonlarla ölçülebilecek bir değerde zarara uğratıyorlardı. Binlerce müşterimize hizmet veremeyeceğiz kadar bizlere zarar veriyor. Ama 2012 yılı içerisinde, Erzurum başta olmak üzere bölgemizde tüm bölge genelinde çok önemli fiberoptik yatırımlarımız olacak. Bu fiberoptik yatırımlarımız hem hırsızlıkla ilgili yaşadığımız sıkıntıları devre dışı bırakacak, hem de o bölgeye kaliteli, kesintisiz ve teknolojin en son ürünü olan telefon ve internet hizmetlerini o bölgeye vermiş olacağız.''

Kablo hırsızlı olaylarına rağmen halka en iyi hizmeti verebilmek için yoğun bir şekilde çalışacaklarını vurgulayan Sevim, ''Güvenlik güçleri de yoğun çalışıyor. Hatta Van'da meydana gelen ikinci depremde, Başkale civarında tam deprem esnasında kablomuzu kestiler, malzemelerini kestikleri kablolarla birlikte bırakıp, korkup kaçmışlar. Fiberoptik yatırımla birlikte bunu önleyeceğiz. Çünkü fiberoptikte bakır olmadığı için hırsızların işine yaramıyor'' şeklinde konuştu.

-''Deprem bölgesi Van'da kesintisiz ve kaliteli hizmet vereceğiz''-

Van'da yaşanan depremin ardından, oradaki hizmetlerinin daha kaliteli ve kesintisiz sürdürülmesi için önemli projelerinin olduğuna da değinen Sevim, deprem bölgesi Van'daki müşterilere daha kaliteli hizmet verebilmek için fiberoptik altyapıyı güçlendireceklerini ifade etti.

Hava şartlı dolayısıyla yatırım çalışmalarına Mart ayı itibariyle başlayacaklarının altını çizen Sevim, şöyle dedi:

''Tüm bu yatırımları bölgemizde kaliteli ve kesintisiz internet, telefon ve telekomünikasyon hizmeti vermek için başlattık. Türk Telekom, 'lokum' adıyla yeni bir internet hizmeti de vermeye başladı. Amaç Türk Tekekom'un interneti olan tüm müşterilerine internet hizmeti götürmektir. Çok cazip imkanlarla bunu yapacak.''

Bu Haber 1663 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!