"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
2011 YILI MEDYA DEĞERLENDİRMESİ2011 YILI MEDYA DEĞERLENDİRMESİ

Tarih: 2012-01-24

23.01.2012 günü Telekomcular Derneği ödüllerini vermeyi kararlaştırdığımız kişi ve kurumları duyurmuştuk.  Medya alanında ödüle  değer bulduğumuz kişi ve kurumları seçme gerekçemizin kısa bir özetini aşağıda bilginize sunuyoruz.

2011 YILININ KÖŞE YAZARI: YALÇIN BAYER,

Telekomünikasyon sektörünün reklam gücü, çoğu gazeteyi ve çoğu köşe yazarını büyük Telekomünikasyon firmalarının hataları, yanlışları konusunda yazı yazmaktan alıkoydu.

Yalçın Bayer , 2011 yılında sektörün büyük oyuncularının hatalarını rahatlıkla ortaya koyabilen köşe yazarı oldu. Ayrıca, seslerini başka ortamda duyurma imkanı bulamayan, Sivil Toplum Kuruluşlarının, kişilerin, kurumların görüşlerine köşesinde yer veren Sayın Yalçın BAYER; tabir caizse kimsesizin kimsesi olma özelliğini 2011 yılında da sürdürdü.  O’nun bu özelliği de , “2011’in Köşe Yazarı” olarak değerlendirmemize neden oldu.

Yalçın BAYER’in yanında, yazılarında Özelleştirilen Kurumlardan başka kamu kurumlarına geçen personelin sorunlarına yer veren Yeni Şafak Gazetesi Sayın Ahmet ÜNLÜ’de 2011’de öne çıkan köşe yazarlarından oldu.

2011 YILININ SÜRELİ YAYINI: BİLİŞİM DERGİSİ

Türkiye Bilişim Derneğinin yayınladığı BİLİŞİM Dergisi 40 yaşına ve 140. sayısına ulaştı. Bu bile başlı başına bir rekor. Ayrıca özgün ve kapsamlı içeriği, kaliteden taviz vermeyen tasarımı,  her sayıda bir konuyu alıp irdeleyen DOSYA’ları ile BİLİŞİM DERGİSİ, 2011 yılının süreli yayını olmaya hak kazandı.

Bu arada, PTT Meslek Okulu Mezunları Derneği’nin Maddi İmkansızlıklarına rağmen , yayın periyodu değişse de 1954’den bu yana sürekli yayınladığı POS-TEL ile Kurucusu, sahibi, başyazarı Sayın Erdoğan Tanrıöven’in vefatından sonra, hiç aksama olmadan, Eşi ve Kızı tarafından yayınlanmaya devam edilen TELEKOM DÜNYASI ve çıktığından bu yana, bir sektör dergisi ne kadar bağımsız olabilirse o kadar bağımsız kalmayı başarabilen ve geçen yıl 2010’un süreli yayını seçtiğimiz TELEPATİdergilerini de takdire değer bulduğumuzu belirtmek durumundayız.

2011 YILININ BİLİŞİM YAZARI: CENK YAPICI

Artık her gazetede bir bilişim yazarı var. Bazıları yalnızca bilişim-telekomünikasyon yazıyor. Bazıları Bilişim/Ekonomi, Bazıları Bilişim/Teknoloji. 

Bilişim/Telekomünikasyon Dergilerinde yazan onlarca bilişim yazarı..

Geçen Yıl Sayın Yurtsan ATAKAN’ı Yılın Bilişim Yazarı olarak seçmiştik.. “İnternette Türkçe kullanımı” ve “Bilgisayarda F klavye” konusundaki yazıları nedeniyle…

Bu yıl da genç bir Bilişim yazarını, Cenk YAPICI’yı  2011’in Bilişim Yazarı olarak belirledik.

Telepati ve Chip Online Dergilerinde Bilişim/Teknoloji ve Telekomünikasyon yazıları yazan genç teknoloji /bilişim yazarı Cenk Yapıcı’yı 2011’in Bilişim Yazarı olarak belirlememizin nedeni;  Türkçe Bilişim terimleri kullanmadaki özeni, Türkçe’ye sahip çıkması, Türkçe duyarlılığı…

2011 YILININ BİLİŞİM HABER SİTESİ: BILTEKHABER.COM

Biltek Haber;  Günceli yakalayan, sektörün sorunlarını takip eden, hem sektör çalışanlarını hem de konuya ilgi duyanların ilgisini çekebilecek haberlere yer veren oturmuş yapısı ile 2011 yılında öne çıkan Bilişim Haber Sitesi oldu.

Sahibi Fatma Ağaç ve yazarlarından Burçak Çubukcu’nun çabaları ile çok okunan Bilişim Haber siteleri arasına girdi.  Alexa.com’un verilerine göre 2011’de izleyici sayısı en fazla artıran  Bilişim Haber Sitesi oldu.

Biltek Haber, 2011 yılında Sivil Toplum Örgütlerinin çalışmalarına en fazla yer veren haber sitesiydi.

Tabii bilişim/telekomünikasyon haber siteleri arasında, geçen yıl ödül verdiğimiz turk.internet.com ve bitdunyası.com ile bthaber.com’u zikretmezsek haksızlık yapmış oluruz. Ama ne yazık ki her yıl bir ödül verebiliyoruz. 

Bu Haber 1530 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!