Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM GÖKDELENİNİN TEMELİ ATILDITELEKOM GÖKDELENİNİN TEMELİ ATILDI

Tarih: 2012-02-04

Ankara’da Aydınlıkevler'de inşa edilecek 192 metre yüksekliğiyle başkentin en yüksek ofis kulesi olacak Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binasının temeli bugün atıldı.  

Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer,Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu katıldı.

192 METRE İLE ANKARA'NIN EN YÜKSEK OFİS KULESİ
Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binası, 192 metrelik yüksekliğiyle Ankara’nın en yüksek ofis kulesi olacak. Bina, mimari yapısı, sahip olduğu akıllı bina sistemleri ve çevre dostu özellikleriyle modern mimari anlamında Ankara’ya yeni bir soluk getirecek.  
Gayrimenkul yatırımlarını kesintisiz şekilde sürdüren Türk Telekom’un bu alandaki yatırım ve harcamaları, son 6 yılda 1 milyar TL’yi aştı. 
Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, törende yaptığı konuşmada grup olarak gerçekleştirilen gayrimenkul yatırımlarına dikkat çekerek; “Bugün temelini attığımız yeni Ankara Genel Müdürlük Binasının, gayrimenkul alanında süregelen yatırımlarımızın güzel bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Türk Telekom Grubu’nun son altı yılda gayrimenkule yaptığı olağanüstü miktardaki yatırımlardan mutluluk duyuyoruz. Bir sonraki adım, faaliyetlerimizin etkinliğinin artmasına yardımcı olacağına inandığımız İstanbul Genel Müdürlük Binamızın inşaatına başlamak olacak. Bu vesileyle, Türk Telekom Grubu’nun değerini her alanda artırmaya yönelik taahhüdümüzü yinelemek isterim” dedi.

Türk Telekomun bu hizmet binasını yaptıracağını duyduğumuzda (Ekim-2010) aklımıza bazı sorular takılmış ve bu soruları o zaman sizinle paylaşmıştık:

SORU 1: GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE İSTANBUL’A TAŞIMIŞ TÜRK TELEKOM, ANKARA’YA 30 KATLI BİR BİNA YAPTIRMAYA NEDEN GEREK DUYDU.

SORU 2: TÜRK TELEKOM’UN SATTIĞI GAYRİMENKULLERİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ TELEKOMÜNİKASYON YATIRIMLARI İÇİN ALINMIŞ OLMASINA KARŞILIK, ÖZELLEŞTİRMEDEN SONRA ALINAN BİNALARIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜNÜN HİZMET BİNASI OLMASI TESADÜF MÜ?

Aradan geçen 1,5 yılı aşkın süre içinde bu sorulara cevap bulabilmiş değiliz.

Bu Haber 3285 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!