TELEKOM GÖKDELENİNİN TEMELİ ATILDITELEKOM GÖKDELENİNİN TEMELİ ATILDI

Tarih: 2012-02-04

Ankara’da Aydınlıkevler'de inşa edilecek 192 metre yüksekliğiyle başkentin en yüksek ofis kulesi olacak Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binasının temeli bugün atıldı.  

Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer,Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu katıldı.

192 METRE İLE ANKARA'NIN EN YÜKSEK OFİS KULESİ
Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binası, 192 metrelik yüksekliğiyle Ankara’nın en yüksek ofis kulesi olacak. Bina, mimari yapısı, sahip olduğu akıllı bina sistemleri ve çevre dostu özellikleriyle modern mimari anlamında Ankara’ya yeni bir soluk getirecek.  
Gayrimenkul yatırımlarını kesintisiz şekilde sürdüren Türk Telekom’un bu alandaki yatırım ve harcamaları, son 6 yılda 1 milyar TL’yi aştı. 
Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, törende yaptığı konuşmada grup olarak gerçekleştirilen gayrimenkul yatırımlarına dikkat çekerek; “Bugün temelini attığımız yeni Ankara Genel Müdürlük Binasının, gayrimenkul alanında süregelen yatırımlarımızın güzel bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Türk Telekom Grubu’nun son altı yılda gayrimenkule yaptığı olağanüstü miktardaki yatırımlardan mutluluk duyuyoruz. Bir sonraki adım, faaliyetlerimizin etkinliğinin artmasına yardımcı olacağına inandığımız İstanbul Genel Müdürlük Binamızın inşaatına başlamak olacak. Bu vesileyle, Türk Telekom Grubu’nun değerini her alanda artırmaya yönelik taahhüdümüzü yinelemek isterim” dedi.

Türk Telekomun bu hizmet binasını yaptıracağını duyduğumuzda (Ekim-2010) aklımıza bazı sorular takılmış ve bu soruları o zaman sizinle paylaşmıştık:

SORU 1: GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE İSTANBUL’A TAŞIMIŞ TÜRK TELEKOM, ANKARA’YA 30 KATLI BİR BİNA YAPTIRMAYA NEDEN GEREK DUYDU.

SORU 2: TÜRK TELEKOM’UN SATTIĞI GAYRİMENKULLERİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ TELEKOMÜNİKASYON YATIRIMLARI İÇİN ALINMIŞ OLMASINA KARŞILIK, ÖZELLEŞTİRMEDEN SONRA ALINAN BİNALARIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜNÜN HİZMET BİNASI OLMASI TESADÜF MÜ?

Aradan geçen 1,5 yılı aşkın süre içinde bu sorulara cevap bulabilmiş değiliz.

Bu Haber 3441 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!