Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
CEPTEKİ OYUN TUZAĞINA SONCEPTEKİ OYUN TUZAĞINA SON

Tarih: 2012-02-12

BTK, şikayetler üzerine cep`te melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak. İşletmeciler, bu hizmetleri sunmadan önce aboneye `onay` için bilgilendirme amaçlı bir mönü gönderecek. Abone, bu mönüde onay kutusunu işaretleyecek, melodi ve oyun hizmetlerini satın almaya onay verecek. Abone, onay vermezse hizmetin sunumu söz konusu olmayacak.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonlarına verilen melodi ve oyun hizmetlerinin faturaları şişirmesi üzerine abonelerden gelen yoğun şikayet sonrasında bu alanla ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak.
BTK kaynakları, bir süredir cep telefonlarındaki melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili şikayet aldıklarını kaydetti. Şikayetlerin, son dönemde daha da arttığını belirten kaynaklar, "Aboneler, melodi ve oyun hizmetlerinin faturalarında şok artışlara yol açtığı konusunda BTK`ya başvuru yapıyor. Biz de bu başvurular üzerine harekete geçtik." dedi.

ONAY ALINMAZSA HİZMET SUNULMAYACAK

BTK, abone şikayetleriyle gündeme gelen sorunun çözümü için cep`te melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak. İşletmeciler, bu hizmetleri sunmadan önce aboneye `onay` için bilgilendirme amaçlı bir mönü gönderecek. Abone, bu mönüde onay kutusunu işaretleyecek, melodi ve oyun hizmetlerini satın almaya onay verecek. BTK kaynakları, abonenin onay vermemesi halinde söz konusu hizmetlerin sunulmayacağını söyledi. Kaynaklar, uygulamanın sonuçlarının 1 yıllık bir dönemde izleneceğini belirterek, "Bu süre içinde gelişmeler takip edilecek. Çıkacak sonuçlara göre de yeni değerlendirme yapılması gündeme gelebilir." dedi.

BTK‘NIN GSM TELEFONLARINDAKİ BENZERİ DİĞER TUZAKLARA DA ÖNLEM ALMASINI DİLİYORUZ.

Bu Haber 1244 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!