6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
CEPTEKİ OYUN TUZAĞINA SONCEPTEKİ OYUN TUZAĞINA SON

Tarih: 2012-02-12

BTK, şikayetler üzerine cep`te melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak. İşletmeciler, bu hizmetleri sunmadan önce aboneye `onay` için bilgilendirme amaçlı bir mönü gönderecek. Abone, bu mönüde onay kutusunu işaretleyecek, melodi ve oyun hizmetlerini satın almaya onay verecek. Abone, onay vermezse hizmetin sunumu söz konusu olmayacak.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonlarına verilen melodi ve oyun hizmetlerinin faturaları şişirmesi üzerine abonelerden gelen yoğun şikayet sonrasında bu alanla ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak.
BTK kaynakları, bir süredir cep telefonlarındaki melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili şikayet aldıklarını kaydetti. Şikayetlerin, son dönemde daha da arttığını belirten kaynaklar, "Aboneler, melodi ve oyun hizmetlerinin faturalarında şok artışlara yol açtığı konusunda BTK`ya başvuru yapıyor. Biz de bu başvurular üzerine harekete geçtik." dedi.

ONAY ALINMAZSA HİZMET SUNULMAYACAK

BTK, abone şikayetleriyle gündeme gelen sorunun çözümü için cep`te melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak. İşletmeciler, bu hizmetleri sunmadan önce aboneye `onay` için bilgilendirme amaçlı bir mönü gönderecek. Abone, bu mönüde onay kutusunu işaretleyecek, melodi ve oyun hizmetlerini satın almaya onay verecek. BTK kaynakları, abonenin onay vermemesi halinde söz konusu hizmetlerin sunulmayacağını söyledi. Kaynaklar, uygulamanın sonuçlarının 1 yıllık bir dönemde izleneceğini belirterek, "Bu süre içinde gelişmeler takip edilecek. Çıkacak sonuçlara göre de yeni değerlendirme yapılması gündeme gelebilir." dedi.

BTK‘NIN GSM TELEFONLARINDAKİ BENZERİ DİĞER TUZAKLARA DA ÖNLEM ALMASINI DİLİYORUZ.

Bu Haber 1295 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!