DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
CEPTEKİ OYUN TUZAĞINA SONCEPTEKİ OYUN TUZAĞINA SON

Tarih: 2012-02-12

BTK, şikayetler üzerine cep`te melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak. İşletmeciler, bu hizmetleri sunmadan önce aboneye `onay` için bilgilendirme amaçlı bir mönü gönderecek. Abone, bu mönüde onay kutusunu işaretleyecek, melodi ve oyun hizmetlerini satın almaya onay verecek. Abone, onay vermezse hizmetin sunumu söz konusu olmayacak.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonlarına verilen melodi ve oyun hizmetlerinin faturaları şişirmesi üzerine abonelerden gelen yoğun şikayet sonrasında bu alanla ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak.
BTK kaynakları, bir süredir cep telefonlarındaki melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili şikayet aldıklarını kaydetti. Şikayetlerin, son dönemde daha da arttığını belirten kaynaklar, "Aboneler, melodi ve oyun hizmetlerinin faturalarında şok artışlara yol açtığı konusunda BTK`ya başvuru yapıyor. Biz de bu başvurular üzerine harekete geçtik." dedi.

ONAY ALINMAZSA HİZMET SUNULMAYACAK

BTK, abone şikayetleriyle gündeme gelen sorunun çözümü için cep`te melodi ve oyun hizmetleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre melodi ve oyun hizmetleri abone onayına tabi olacak. İşletmeciler, bu hizmetleri sunmadan önce aboneye `onay` için bilgilendirme amaçlı bir mönü gönderecek. Abone, bu mönüde onay kutusunu işaretleyecek, melodi ve oyun hizmetlerini satın almaya onay verecek. BTK kaynakları, abonenin onay vermemesi halinde söz konusu hizmetlerin sunulmayacağını söyledi. Kaynaklar, uygulamanın sonuçlarının 1 yıllık bir dönemde izleneceğini belirterek, "Bu süre içinde gelişmeler takip edilecek. Çıkacak sonuçlara göre de yeni değerlendirme yapılması gündeme gelebilir." dedi.

BTK‘NIN GSM TELEFONLARINDAKİ BENZERİ DİĞER TUZAKLARA DA ÖNLEM ALMASINI DİLİYORUZ.

Bu Haber 1155 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!