Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BTK’NIN BİLGİLERİ ELE Mİ GEÇTİ?BTK’NIN BİLGİLERİ ELE Mİ GEÇTİ?

Tarih: 2012-02-13

BT Haber ve Tekno Kulis. Sitelerinde yer alan habere göre Anonymous BTK’nın sitesini haklayarak, pek çok gizli bilgiye ulaştı.

Digiturk’ün ülke içinde birçok sitenin kapatılmasından sorumlu olduğunu açıklayan ve kendilerine “unnamed_anarchy” diyen grup, kendi iddialarına göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘na (BTK) saldırdı. Grup yüzlerce devlet çalışanı ve vatandaşın e-posta adresi, çalıştığı kurum ve hatta cep telefonu numarasını internete saçtı. 

“OperationDigiturk” adı altında saldırıda bulunacağını açıklayan ve kendilerini ‘Anonymous destekçisi unnamed_anarchy’ olarak tanıtan grup, BTK’dan yüzlerce kullanıcı bilgisi sızdırdı. Bilgiler arasında tam isim, çalışılan kurum, devlete ya da Turkcell, Avea, Vodafone gibi kurumlara ait e-posta adresleri, kişisel cep telefonu numaraları ve doğrudan ikâmet adresleri yer aldı.

Türkiye’den internete bağlantı hizmeti veren tüm operatörlerden bağlantı kuran bazı kişilerin kişisel bilgileri birçok yerde yayımlandı. Bu operatörler arasında TTNET, Superonline, Turknet, Vodafone, Turkcell, Smile, Millenicom, Avea, Turk Telekom, Digiturk gibi büyük şirketler bulunuyor.

Twitter üzerinden @ODigiturk adresinden yapılan duyuruda kişisel bilgilerin yer aldığı adresler paylaşıldı. Ayrıca 500 binin üzerinde takipçisi bulunan @Anonymous hesabından da BTK’nın haklandığı haberi duyuruldu.

Anonymous birkaç gün önce de CIA’nın sitesini hakladığını duyurmuştu.

İşin ilginci, haberin kamuoyuna malolması üzerinden 12 saate yakın süre geçmesine rağmen, olayı hiçbir gazete haber yapmadı. BTK’nın sitesinde de herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu Haber 2620 defa okunmuştur.
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!