DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BTK’NIN BİLGİLERİ ELE Mİ GEÇTİ?BTK’NIN BİLGİLERİ ELE Mİ GEÇTİ?

Tarih: 2012-02-13

BT Haber ve Tekno Kulis. Sitelerinde yer alan habere göre Anonymous BTK’nın sitesini haklayarak, pek çok gizli bilgiye ulaştı.

Digiturk’ün ülke içinde birçok sitenin kapatılmasından sorumlu olduğunu açıklayan ve kendilerine “unnamed_anarchy” diyen grup, kendi iddialarına göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘na (BTK) saldırdı. Grup yüzlerce devlet çalışanı ve vatandaşın e-posta adresi, çalıştığı kurum ve hatta cep telefonu numarasını internete saçtı. 

“OperationDigiturk” adı altında saldırıda bulunacağını açıklayan ve kendilerini ‘Anonymous destekçisi unnamed_anarchy’ olarak tanıtan grup, BTK’dan yüzlerce kullanıcı bilgisi sızdırdı. Bilgiler arasında tam isim, çalışılan kurum, devlete ya da Turkcell, Avea, Vodafone gibi kurumlara ait e-posta adresleri, kişisel cep telefonu numaraları ve doğrudan ikâmet adresleri yer aldı.

Türkiye’den internete bağlantı hizmeti veren tüm operatörlerden bağlantı kuran bazı kişilerin kişisel bilgileri birçok yerde yayımlandı. Bu operatörler arasında TTNET, Superonline, Turknet, Vodafone, Turkcell, Smile, Millenicom, Avea, Turk Telekom, Digiturk gibi büyük şirketler bulunuyor.

Twitter üzerinden @ODigiturk adresinden yapılan duyuruda kişisel bilgilerin yer aldığı adresler paylaşıldı. Ayrıca 500 binin üzerinde takipçisi bulunan @Anonymous hesabından da BTK’nın haklandığı haberi duyuruldu.

Anonymous birkaç gün önce de CIA’nın sitesini hakladığını duyurmuştu.

İşin ilginci, haberin kamuoyuna malolması üzerinden 12 saate yakın süre geçmesine rağmen, olayı hiçbir gazete haber yapmadı. BTK’nın sitesinde de herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu Haber 2341 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!