7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BTK SALDIRIYI DOĞRULADIBTK SALDIRIYI DOĞRULADI

Tarih: 2012-02-14

 

13.12.2012 günü yayınladığımız “BTK’NIN BİLGİLERİ ELE Mİ GEÇTİ?” başlıklı haberde, Bazı internet sitelerinde, Anonymous’ın BTK’nın sitesini haklayarak, pek çok gizli bilgiye ulaştığı yolunda haberlerin yeraldığını, Anonymous’un twetter hesabından da BTK’nın sitesinin haklandığının 527000 takipçisine  duyurulduğunu belirterek, “İşin ilginci, haberin kamuoyuna malolması üzerinden 12 saate yakın süre geçmesine rağmen, olayı hiçbir gazete haber yapmadı. BTK’nın sitesinde de herhangi bir açıklama yapılmadı.” demiştik.

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) 14.02.2012 tarihinde (Bugün) konuya ilişkin olarak yaptığı  Basın Açıklamasında ;

BTK tarafından tüketici şikâyetlerinin hızlı ve etkili bir  şekilde çözümü amacıyla 30 Ocak 2012 tarihinde hizmete açılan Online Şikâyet Bildirim Sistemi’ne ait “tuketici.btk.gov.tr” sayfasına 12 Şubat 2012 Pazar günü bir saldırı gerçekleştirilmiştir. 

Söz konusu internet sitesi, saldırı yapıldığı tespit edilir edilmez Kurumumuz tarafından kapatılmıştır. Tüketicilerin  şikâyetlerini iletebilmeleri amacıyla en kısa  sürede aynı adres üzerinden yeni bir site hizmete açılacaktır.”

denildi.

Bu olay, uzun süredir “Güvenli İnternet” üzerine açıklamalar yapan, BTK’nın Güvenliği kadar Güvenirliliğine de darbe indirdi.

BTK Başkanı Acarer, 08.02.2012 Günü yaptığı Basın Toplantısında; her yıl Şubat ayında dünyada “Güvenli İnternet Günü” kutlandığını ifade ederek, Türkiye’de internetin güvenli kullanımına ilişkin çalışmalar konusunda bilgi vermişti. Bu açıklamadan dört gün sonra bu saldırı gerçekleşti.

Kendi sitesinde, tüketicilerin kişisel bilgilerini koruyamayan bir kurumun, internet güvenliğinden bahsetmesi ne kadar inandırıcı olabilir.

BTK’nın “Bayilerinde ve kendi adına dış arama yapan firmalarda abonelere ait kişisel bilgilerin gizliliğinin ve güvenliğinin sağlayamadığı” gerekçesiyle TT Net’e 4.975.336._ TL ceza kesmesinin üzerinden 1,5 ay geçmemişti.

Pekiyi TTNET Konuyu Yargıya taşısa, “Kendi Güvenliğini Sağlayamayan bir üst kurulun aynı gerekçeyle bize ceza kesmesi adil değil” dese BTK  Ne cevap verecek.

Bu Haber 1452 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!