DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BTK SALDIRIYI DOĞRULADIBTK SALDIRIYI DOĞRULADI

Tarih: 2012-02-14

 

13.12.2012 günü yayınladığımız “BTK’NIN BİLGİLERİ ELE Mİ GEÇTİ?” başlıklı haberde, Bazı internet sitelerinde, Anonymous’ın BTK’nın sitesini haklayarak, pek çok gizli bilgiye ulaştığı yolunda haberlerin yeraldığını, Anonymous’un twetter hesabından da BTK’nın sitesinin haklandığının 527000 takipçisine  duyurulduğunu belirterek, “İşin ilginci, haberin kamuoyuna malolması üzerinden 12 saate yakın süre geçmesine rağmen, olayı hiçbir gazete haber yapmadı. BTK’nın sitesinde de herhangi bir açıklama yapılmadı.” demiştik.

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) 14.02.2012 tarihinde (Bugün) konuya ilişkin olarak yaptığı  Basın Açıklamasında ;

BTK tarafından tüketici şikâyetlerinin hızlı ve etkili bir  şekilde çözümü amacıyla 30 Ocak 2012 tarihinde hizmete açılan Online Şikâyet Bildirim Sistemi’ne ait “tuketici.btk.gov.tr” sayfasına 12 Şubat 2012 Pazar günü bir saldırı gerçekleştirilmiştir. 

Söz konusu internet sitesi, saldırı yapıldığı tespit edilir edilmez Kurumumuz tarafından kapatılmıştır. Tüketicilerin  şikâyetlerini iletebilmeleri amacıyla en kısa  sürede aynı adres üzerinden yeni bir site hizmete açılacaktır.”

denildi.

Bu olay, uzun süredir “Güvenli İnternet” üzerine açıklamalar yapan, BTK’nın Güvenliği kadar Güvenirliliğine de darbe indirdi.

BTK Başkanı Acarer, 08.02.2012 Günü yaptığı Basın Toplantısında; her yıl Şubat ayında dünyada “Güvenli İnternet Günü” kutlandığını ifade ederek, Türkiye’de internetin güvenli kullanımına ilişkin çalışmalar konusunda bilgi vermişti. Bu açıklamadan dört gün sonra bu saldırı gerçekleşti.

Kendi sitesinde, tüketicilerin kişisel bilgilerini koruyamayan bir kurumun, internet güvenliğinden bahsetmesi ne kadar inandırıcı olabilir.

BTK’nın “Bayilerinde ve kendi adına dış arama yapan firmalarda abonelere ait kişisel bilgilerin gizliliğinin ve güvenliğinin sağlayamadığı” gerekçesiyle TT Net’e 4.975.336._ TL ceza kesmesinin üzerinden 1,5 ay geçmemişti.

Pekiyi TTNET Konuyu Yargıya taşısa, “Kendi Güvenliğini Sağlayamayan bir üst kurulun aynı gerekçeyle bize ceza kesmesi adil değil” dese BTK  Ne cevap verecek.

Bu Haber 1292 defa okunmuştur.
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!