Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM İÇİN GÜNCELLEME !TELEKOM İÇİN GÜNCELLEME !

Tarih: 2012-02-23

Antalya’da 7 aydır bekleyen arıza kaydı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl beldesi Mihrap Mahallesi'nde yol yapım çalışmalarında telefon kabloları kopartılan yaşlı çift 7 aydır telefon hatlarının tamir edilmesini bekliyor. Taşağıl Mihrap Mahallesi'nde yaşayan 80 yaşındaki İbrahim Kaban ve aynı yaştaki eşi Hatice Kaban, Antalya'yı Konya'ya bağlayan Taşağıl-Beydiğin yol yapımı çalışmalarında ev telefon hattı kablosunun kopmasıyla birlikte 7 aydır telefon irtibatlarının olmadığını belirtiyor. Yaşlı çift, okur yazar olmadıkları için cep telefonunu kullanamadıklarını dile getirdi. Yaşlı çift, telefon kabloları sökülmeden önce ev telefonuna çocuklarının telefon numarası kayıtlı olduğu için otamik tuşuna basarak arama yaptıklarını anlattı. İbrahim Kaban, eşinin hasta olması ve acil ihtiyaçlarının giderilmesinde ev telefonunun çocukları irtibata geçmede kolaylık sağladığını söyledi. 
80 yaşındaki İbrahim Kaban, bozulan telefon hattının yapılması için oğlu Rafet Kaban, Türk Telekom Manavgat Şube Müdürlüğü'nde 4 defa başvuruda bulunduklarını iddia etti. Kaban, "Telefon hatlarının yapılması için 4 defa başvuruda bulunduk. Görevliler her seferinde yapacaklarını söylüyor. 5 ay önce başvuru yaparak telefon parası gelmemesi için hattı dondurduk." dedi. Babasının evinin bozulan telefon hattı için Türk Telekom'a  4 defa yazılı başvuruda bulunduğunu anlatan Kaban, ayrıca Türk Telekom İstanbul Müşteri Hizmetleri'nin sesli kayıtla da başvuru yaptığını söyledi. Kaban, yetkililerin en son 1 Şubat tarihine kadar yapma sözü verdiklerini ifade etti. Kaban, "Babamın ev telefon hattı yol yapım çalışmalarında koparıldı. Hattın yeniden çekilmesi için 7 ay içinde 4 yazılı birde sesli mesajla Türk Telekom'a müracaatta bulundum. Her seferinde gelip yapacağız diyorlar. 7 aydır 100 metrelik kabloyu onaramadılar." dedi. 
Kaban, ay sonuna kadar yapılmazsa konuyu mektupla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Başbakan Recep Erdoğan'a ileteceğini kaydetti. 
Türk Telekom Manavgat Şubesi yetkilileri, Taşağıl Mihrap Mahallesi'nde oturan yaşlı çiftin ev telefonlarının yol yapım çalışmalarında bozulduğunu belirtti. Türk Telekom yetkilileri, yaşlı çiftin telefon hattındaki arızayı en kısa sürede düzelterek iletişime açacaklarını ifade etti. 

haberaktuel.com

 

 

Bu Haber 2090 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!