"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TELEKOM İÇİN GÜNCELLEME !TELEKOM İÇİN GÜNCELLEME !

Tarih: 2012-02-23

Antalya’da 7 aydır bekleyen arıza kaydı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl beldesi Mihrap Mahallesi'nde yol yapım çalışmalarında telefon kabloları kopartılan yaşlı çift 7 aydır telefon hatlarının tamir edilmesini bekliyor. Taşağıl Mihrap Mahallesi'nde yaşayan 80 yaşındaki İbrahim Kaban ve aynı yaştaki eşi Hatice Kaban, Antalya'yı Konya'ya bağlayan Taşağıl-Beydiğin yol yapımı çalışmalarında ev telefon hattı kablosunun kopmasıyla birlikte 7 aydır telefon irtibatlarının olmadığını belirtiyor. Yaşlı çift, okur yazar olmadıkları için cep telefonunu kullanamadıklarını dile getirdi. Yaşlı çift, telefon kabloları sökülmeden önce ev telefonuna çocuklarının telefon numarası kayıtlı olduğu için otamik tuşuna basarak arama yaptıklarını anlattı. İbrahim Kaban, eşinin hasta olması ve acil ihtiyaçlarının giderilmesinde ev telefonunun çocukları irtibata geçmede kolaylık sağladığını söyledi. 
80 yaşındaki İbrahim Kaban, bozulan telefon hattının yapılması için oğlu Rafet Kaban, Türk Telekom Manavgat Şube Müdürlüğü'nde 4 defa başvuruda bulunduklarını iddia etti. Kaban, "Telefon hatlarının yapılması için 4 defa başvuruda bulunduk. Görevliler her seferinde yapacaklarını söylüyor. 5 ay önce başvuru yaparak telefon parası gelmemesi için hattı dondurduk." dedi. Babasının evinin bozulan telefon hattı için Türk Telekom'a  4 defa yazılı başvuruda bulunduğunu anlatan Kaban, ayrıca Türk Telekom İstanbul Müşteri Hizmetleri'nin sesli kayıtla da başvuru yaptığını söyledi. Kaban, yetkililerin en son 1 Şubat tarihine kadar yapma sözü verdiklerini ifade etti. Kaban, "Babamın ev telefon hattı yol yapım çalışmalarında koparıldı. Hattın yeniden çekilmesi için 7 ay içinde 4 yazılı birde sesli mesajla Türk Telekom'a müracaatta bulundum. Her seferinde gelip yapacağız diyorlar. 7 aydır 100 metrelik kabloyu onaramadılar." dedi. 
Kaban, ay sonuna kadar yapılmazsa konuyu mektupla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Başbakan Recep Erdoğan'a ileteceğini kaydetti. 
Türk Telekom Manavgat Şubesi yetkilileri, Taşağıl Mihrap Mahallesi'nde oturan yaşlı çiftin ev telefonlarının yol yapım çalışmalarında bozulduğunu belirtti. Türk Telekom yetkilileri, yaşlı çiftin telefon hattındaki arızayı en kısa sürede düzelterek iletişime açacaklarını ifade etti. 

haberaktuel.com

 

 

Bu Haber 1851 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!