7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TT YOZGAT İL MÜDÜRÜ HEDEF BÜYÜTTÜTT YOZGAT İL MÜDÜRÜ HEDEF BÜYÜTTÜ

Tarih: 2012-02-23

 

Yozgat Türk Telekom İl Müdürü Yusuf Kaplan, hedeflerinin müşteriye kesintisiz,kaliteli hizmet vermek olduğunu söyledi. 2011 yılı çalışmaları ve 2012 projeleri hakkında bilgi verdi.

Yozgat Türk Telekom İl Müdürü Yusuf Kaplan, hedeflerinin müşteriye kesintisiz, kaliteli hizmet vermek olduğunu söyledi. 

Türk Telekom İl Müdürlüğünde bir basın toplantısı düzenleyen Kaplan, Türk Telekom İl Müdürlüğünün Yozgat'ta 2011 yılı çalışmaları ve 2012 projeleri hakkında bilgi verdi. Eskiden tekonoljinin dünya geneline 15-20 yılda yayıldığını şimdi ise en gelişmiş ülkeden, en geri kalmış ülkeye 1-2 yılda ulaştığını belirten Kaplan, "Türk Telekom yaptığı yatırımlarla sadeceTürkiye değil dünyadaki sayılı şirketler arasına girmiştir. Türk Telekoma ait fiberoptik kablolar dünyanın çevresini 4 defa dolaşabilmektedir " dedi. 

Yozgat'ta 128 personel, 1 satış ofisi, 11 bayi, 100 bin kilometre Bakır kablo, 3 bin 500 kilometre fiberoptik kablo, 415 MEB internet, 2 Fatih MEB, 196 Santral binası 14 trafik düğüm noktası, 4 radyolink istasyonu 80 noktada GSM altyapısı ile hizmet verdiklerini ifade eden Kaplan, "Telefon kullanım oranı Türkiye genelinde yüzde 21 iken, Yozgat'ta bu oran 15.4'tür. Yine Türkiye genelinde internet kullanım oranı yüzde 8,6 iken, Yozgat'ta bu oran 4,9'dur. Yozgat il genelinde 72 bin telefon, 25 bin internet abonemiz bulunmaktadır. Bu sebeple biz Yozgat'taki telefon ve internet kullanım oranlarını Türkiye ortalamasına yükseltmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. 

2012 yılında Yozgat Merkez, Boğazlıyan, Yerköy, Akdağmadeni ve Sarıkaya ilçelerinde Fiberoptik dönüşüm projelerinin bulunduğuna değinen Yozgat İl Telekom Müdürü Kaplan, "Sorgun, Yozgat Merkez de FTTX Projesi, 70 kırsal santralda fiberoptik dönüşümü, DWDM geliştirme projesi, IPTV alyapı projesi, NGN santral dönüşüm projeleri bulunmaktadır. Ayrıca Boğazlıyan şehir içi bakım projesi, Saraykent, Çayıralan, Akdağmadeni ve 20 belde de bakım projelerimiz bulunmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Kaplan, basın toplantısında Türk Telekom'un dünya genelindeki çalışmaları ve  durumu hakkında da bilgi verdi.

 

Bu Haber 3195 defa okunmuştur.
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!