FATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSINFATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSIN

Tarih: 2012-02-23

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "memurlar.net" isimli sitenin yayınının kesilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na başvurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, memur ve memur adaylarının hayli takip etmesiyle bilinen memurlar.net isimli sitenin yayınının durdurulması için BTK'ya şikayette bulundu. Site, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın banka promosyon paraları ile makam aracı alınmasının haberini yapmıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İhbar Merkezi'nin gelen şikayeti hiç incelemeden site yönetimine iletmesinin 5651 sayılı kanuna uygun olmadığını belirten memurlar.net, yaptıkları açıklamada, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca; uyari@ihbarweb.org.tr adresinden saat 17:28 itibariyle bize atılan mailde haberin yeniden incelenmesi istenmektedir. Öncelikle 5651 sayılı Kanunda BTK'nın yetkileri sınırlandırılmıştır" diyerek kanunda yer alan suçlar dışında hiçbir internet sitesinin yayının kesilemeyeceği belirtildi.

"Bakan'ın sitemizi uyarması uygun değildir"

Şikayete neden olan habere ilişkin yapılan açıklamada, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ilişkin haberde, sadece fakir fukara için tahsis edilen paraların bankaya yatırılması karşılığında ne alındığı ve bankanın verdiği bu promosyon paralarının ne için kullanıldığını sorulmaktadır. Yapılan haberin; cinsel istismar, intihara yönlendirme, uyuşturucu madde kullanımı, müstehcenlik, fuhuş ve kumarla bir ilgisi bulunmadığı çok açıktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şeffaf bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla sitemizi üstü örtülü olarak uyarması ve yayını kesme anlamına gelecek bir yazı göndermesi uygun değildir" ifadelerine yer verildi.

Yayın kesilmesi durumunda maddi tazminat davaları açacağını duyuran memurlar.net, ceza davası yoluna gidilmesi için de her türlü girişimde bulunacağını ilan etti.

Bu Haber 2084 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!