Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
FATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSINFATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSIN

Tarih: 2012-02-23

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "memurlar.net" isimli sitenin yayınının kesilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na başvurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, memur ve memur adaylarının hayli takip etmesiyle bilinen memurlar.net isimli sitenin yayınının durdurulması için BTK'ya şikayette bulundu. Site, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın banka promosyon paraları ile makam aracı alınmasının haberini yapmıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İhbar Merkezi'nin gelen şikayeti hiç incelemeden site yönetimine iletmesinin 5651 sayılı kanuna uygun olmadığını belirten memurlar.net, yaptıkları açıklamada, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca; uyari@ihbarweb.org.tr adresinden saat 17:28 itibariyle bize atılan mailde haberin yeniden incelenmesi istenmektedir. Öncelikle 5651 sayılı Kanunda BTK'nın yetkileri sınırlandırılmıştır" diyerek kanunda yer alan suçlar dışında hiçbir internet sitesinin yayının kesilemeyeceği belirtildi.

"Bakan'ın sitemizi uyarması uygun değildir"

Şikayete neden olan habere ilişkin yapılan açıklamada, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ilişkin haberde, sadece fakir fukara için tahsis edilen paraların bankaya yatırılması karşılığında ne alındığı ve bankanın verdiği bu promosyon paralarının ne için kullanıldığını sorulmaktadır. Yapılan haberin; cinsel istismar, intihara yönlendirme, uyuşturucu madde kullanımı, müstehcenlik, fuhuş ve kumarla bir ilgisi bulunmadığı çok açıktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şeffaf bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla sitemizi üstü örtülü olarak uyarması ve yayını kesme anlamına gelecek bir yazı göndermesi uygun değildir" ifadelerine yer verildi.

Yayın kesilmesi durumunda maddi tazminat davaları açacağını duyuran memurlar.net, ceza davası yoluna gidilmesi için de her türlü girişimde bulunacağını ilan etti.

Bu Haber 1979 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!