DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
FATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSINFATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSIN

Tarih: 2012-02-23

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "memurlar.net" isimli sitenin yayınının kesilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na başvurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, memur ve memur adaylarının hayli takip etmesiyle bilinen memurlar.net isimli sitenin yayınının durdurulması için BTK'ya şikayette bulundu. Site, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın banka promosyon paraları ile makam aracı alınmasının haberini yapmıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İhbar Merkezi'nin gelen şikayeti hiç incelemeden site yönetimine iletmesinin 5651 sayılı kanuna uygun olmadığını belirten memurlar.net, yaptıkları açıklamada, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca; uyari@ihbarweb.org.tr adresinden saat 17:28 itibariyle bize atılan mailde haberin yeniden incelenmesi istenmektedir. Öncelikle 5651 sayılı Kanunda BTK'nın yetkileri sınırlandırılmıştır" diyerek kanunda yer alan suçlar dışında hiçbir internet sitesinin yayının kesilemeyeceği belirtildi.

"Bakan'ın sitemizi uyarması uygun değildir"

Şikayete neden olan habere ilişkin yapılan açıklamada, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ilişkin haberde, sadece fakir fukara için tahsis edilen paraların bankaya yatırılması karşılığında ne alındığı ve bankanın verdiği bu promosyon paralarının ne için kullanıldığını sorulmaktadır. Yapılan haberin; cinsel istismar, intihara yönlendirme, uyuşturucu madde kullanımı, müstehcenlik, fuhuş ve kumarla bir ilgisi bulunmadığı çok açıktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şeffaf bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla sitemizi üstü örtülü olarak uyarması ve yayını kesme anlamına gelecek bir yazı göndermesi uygun değildir" ifadelerine yer verildi.

Yayın kesilmesi durumunda maddi tazminat davaları açacağını duyuran memurlar.net, ceza davası yoluna gidilmesi için de her türlü girişimde bulunacağını ilan etti.

Bu Haber 1892 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!