"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
FATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSINFATMA ŞAHİN: memurlar.net KAPATILSIN

Tarih: 2012-02-23

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "memurlar.net" isimli sitenin yayınının kesilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na başvurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, memur ve memur adaylarının hayli takip etmesiyle bilinen memurlar.net isimli sitenin yayınının durdurulması için BTK'ya şikayette bulundu. Site, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın banka promosyon paraları ile makam aracı alınmasının haberini yapmıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İhbar Merkezi'nin gelen şikayeti hiç incelemeden site yönetimine iletmesinin 5651 sayılı kanuna uygun olmadığını belirten memurlar.net, yaptıkları açıklamada, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca; uyari@ihbarweb.org.tr adresinden saat 17:28 itibariyle bize atılan mailde haberin yeniden incelenmesi istenmektedir. Öncelikle 5651 sayılı Kanunda BTK'nın yetkileri sınırlandırılmıştır" diyerek kanunda yer alan suçlar dışında hiçbir internet sitesinin yayının kesilemeyeceği belirtildi.

"Bakan'ın sitemizi uyarması uygun değildir"

Şikayete neden olan habere ilişkin yapılan açıklamada, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ilişkin haberde, sadece fakir fukara için tahsis edilen paraların bankaya yatırılması karşılığında ne alındığı ve bankanın verdiği bu promosyon paralarının ne için kullanıldığını sorulmaktadır. Yapılan haberin; cinsel istismar, intihara yönlendirme, uyuşturucu madde kullanımı, müstehcenlik, fuhuş ve kumarla bir ilgisi bulunmadığı çok açıktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şeffaf bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla sitemizi üstü örtülü olarak uyarması ve yayını kesme anlamına gelecek bir yazı göndermesi uygun değildir" ifadelerine yer verildi.

Yayın kesilmesi durumunda maddi tazminat davaları açacağını duyuran memurlar.net, ceza davası yoluna gidilmesi için de her türlü girişimde bulunacağını ilan etti.

Bu Haber 1873 defa okunmuştur.
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
SİBER TERÖRLE MÜCADELE
İNTERNETTE EN HIZLI ÜLKELER
İNTERNETE DÜŞMAN OLMAK
BTK 131 FİRMANIN YETKİSİNİ İPTA
TELEKOM SEKTÖRÜNÜN DURUMU ÇALIŞT
TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ GSMA YÖNET
FETÖ´NİN BİLİŞİM CASUSLUĞU
TURKcell RUScell mi OLUYOR?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!