7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
UNUTULMAZ BİR TÖREN…UNUTULMAZ BİR TÖREN…

Tarih: 2012-02-28

 

18 Şubat Günü Gerçekleştirilen “Telekomcular Derneği Ödülleri-2” Ödül Töreninde; ödül verilenlerinden- ödül verenlerine, katılımcılarından-sunucusuna seçkin bir topluluk unutulmaz bir gün geçirdi….. Samimi, sıcak, espirili ve hızlı akan bir gün…

Programın sunuculuğunu, çeşitli gazetelerin ve Televizyonların Ankara Temsilciliğinden tanıdığımız gazeteci Orhan Uğuroğlu yaptı…

Esprileri, anıları ile Törene Renk kattı…

Törene, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, DYP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Reha Denemeç, Nükhet Hotar, Ekrem Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcıları Emrehan Halıcı, Yakup Akaya, Genel Sekreter Bihlul Tamaylıgil, MHP Genel Başkan Yardımcıları Ruhsar Demirel, Mevlüt Karakaya, Hamit Ayanoğlu, Genel Sekreter  İsmet Büyükataman tebrik telgrafı gönderdiler.

Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, Milletvekili olduğu dönemde sorunlarımızı TBMM Gündemine taşıyan MHP Adana eski Milletvekili Yılmaz Tankut ile her zaman yanımızda olan  kıymetli Zait Akgün ve Ömer Faruk Gürz Beyler törendeydi.

Türk Telekom Eski Genel Müdürlerinden M. Fatih Yurdal ve İbrahim Hakkı Alptürk törendeydi. Sayın Alptürk’ün geleceğini biliyorduk ama  Sayın Yurdal’ın gelişi sürpriz oldu. Danimarka’dan bir gün önce gelmiş ve ayağının tozu ile bize destek amacıyla törene katıldı. Sayın Cengiz Bulut’un yurtdışından misafirleri geldiği için katılamadı.

PTT Eski Genel Müdür Yardımcılarında Murat Atak,Türk Telekom Eski Genel Müdür Yardımcılarından Muharrem Beşir, Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Doç.Dr. Mustafa Alkan. Türk Telekom’un eski Yöneticileri; Sinan Amiklioğlu, Yücel Bağrıaçık, Recep Türk  ve  PTT’nin eski yöneticileri Kayhan Göksu, Av.Mehmet Sevim, Atilla Renkmen, Cengiz Ünal ile   PTT’nin Kargo ve Lojistik Başkanı Cem Hocaoğlu ödül Törenine katılanlar arasındaydı.

Ve üyelerimiz…Her zaman yanımızda olan bizleri yalnız bırakmayan dostlar..

2011 Yılının Bilişim Yazarı seçilen Cenk YAPICI geçirdiği rahatsızlık nedeni ile ödül törenine katılamadı…

O’nun dışındaki tüm ödül sahipleri veya yetkilendirdikleri kişiler törendeydi…

Biltekhaber.com’un imtiyaz sahibi Fatma Ağaç’a ödülünü Yılmaz Tankut verdi…

Yılın Kitabı Mavi Bakışların Mazisi ‘nin yazarı İbrahim Noyan ödülünü PTT Eski Daire Başkanı Kayhan Göksu’dan aldı.

 

Yılın Köşe Yazarı Yalçın Bayer adına ödülü temsilcisi Işıl Hanım, Şehit Babası Hasan YILMAZ’dan aldı.

Süperonline’in ödülünü Türk Telekom Eski Genel Müdürlerinden , BTK’nın Kurucu Başkanı M.Fatih Yurdal takdim etti. Fatih Yurdal, Türk Telekom’un özel tekele dönüştüğünü, bu ağır şartlarda Superonline’in başarısının önemli olduğunu ifade etti. Danimarka’da olmasına rağmen derneğin faaliyetlerini yakından takip ettiğini, derneğin çalışmalarını çok başarılı bulduğunu söyledi. 

Mobbingle Mücadele Derneğinin Ödülünü, Dernek Başkanı Hüseyin GÜN’e  Muharrem Beşir verdi. Hüseyin Gün Mobbing’in önemine vurgu yaptı. Eski Türk Telekom çalışanlarının mobbinge en fazla uğrayan kamu personeli arasında yer aldığını vurguladı.Muharrem Beşir de, derneğin kurulmasını ilk defa kendisinin gündeme getirdiğini, derneğin etkinliklerinin ses getirmesinin, derneğin adının duyulmasının kendisini haklı çıkardığını ifade etti.

Ödül Törenine katılacağını belirten Sayın Muharrem İnce, CHP MKYK toplantısı uzun sürdüğü için toplantıya katılamadı. Aynı nedenle CHP eski Uşak Milletvekili Prof.Dr. Osman Coşkunoğlu da söz vermesine rağmen ödül törenine katılamadı.Sayın İnce’nin Ödülü’nü O’nun yerine danışmanı Mustafa Beye, Derneğimiz eski başkanlarından, CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi’nin danışmanı  Muzaffer Ünver sundu.

Parti Kongreleri nedeniyle Ödül Törenine katılamayan Sayın Mustafa Öztürk’ün ödülünü danışmanı aldı. Ödülü Sayın Zait Akgün takdim etti…

Siyasetin Parlayan Yıldızlarından Sinan Ogan’a ödülünü Türk Telekom Eski Genel Müdürlerinden İbrahim Hakkı Alptürk takdim etti. Sayın Ogan, bu ödülün Siyasetci olarak aldığı ilk ödül olduğunu vurgulayarak, ödülün kendisi için önemine değindi. Türk Telekom’un özelleştirilmesi sonrası yaşananları bildiğini, Türk Telekom’dan ayrılanların sorunlarıyla yakından ilgileneceğini belirtti. İyi bir hatip olan İ.Hakkı Alptürk deTürk Telekom’un dününü bugününü, Türk Telekom’dan ayrılanların sorunlarını dile getirdiği kısa bir konuşma yaptı.

Bilişim Dergisinin ödülünü Derginin Genel Yayın Müdürü Koray Özer ile Haber Müdürü Aslıhan Bozkurt’a Derneğimiz Denetim Kurulu üyesi Aynur Cavcav takdim etti.

2011 Yılının Telekomcusu olarak seçtiğimiz şehit babası Hasan Yılmaz’a ödülünü Dernek Başkanımız  Zafer Tekbudak sundu. Programın sunucusu Orhan Uğuroğlu Hasan Yılmaz’ı tanıtım metnini okurken kendini tutamadı, hıçkırarak ağlamaya başladı. Metnin kalan bölümünü Zafer Tekbudak okudu. Hasan Yılmaz ödül için derneğe teşekkür etti. Zafer Tekbudak’ta; “Hasan Yılmaz’a taziye ziyaretine Başbakan, Bakanlar, Parti Liderleri, Milletvekilleri giderken Türk Telekom’dan hiçbir üst düzey yöneticinin taziye ziyaretine gitmemesi üzücüdür, Türk Telekomdaki olumsuz değişimi göstermesi bakımından ilgi çekicidir.” Dedi…

Tüketiciler Derneği’nin ödülünü Dernek Genel Başkanı Turhan Çakar’a Sayın Ömer Faruk Gürz takdim etti.

Yılın Yöneticisi Seçilen Serpil Timuray’ın ödülünü Vodafone Bölge Müdürü Fahrettin Aydın Aldı. Ödülü Orhan Uğuroğlu verdi. Bu arada Orhan Uğuroğlu Telsim’in kuruluş yıllarındaki anılarını anlattı.

Vefa Ödülü’nü Sayın Münir Çağavi’ye PTT Eski Genel Müdür Yardımcılarından Murat Atak Takdim etti. Murat Atak Münir Çağavi’nin kişiliğini Telekomünikasyon sektörüne katkılarını da anlattı. Münir Çağavi “Bu ödül benim bir Telekomünikasyon Kuruluşundan aldığım ilk ve tek ödüldür. PTT’de yıllarca sektöre hizmet ettim. Cumhurbaşkanlığından, kasaba belediyelerine varıncaya kadar onlarca ödül, takdir belgesi aldım ama, hiçbir Telekomünikasyon kuruluşundan ödül almadım. Bu nedenle aldığım bu ödül benim için çok önemli. Ayrıca ödülün adı Vefa ödülü. Ancak bu benim Vefamın değil, dernek yöneticilerinin vefasının ölçütü.” Dedi.

Ödüller verildikten sonra ikram faslına geçildi… Sohbetler, hasret gidermeler sonrası tören sona erdi.

TÖREN SUNUMUNA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu Haber 7784 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!