Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
AVEA'NIN SERMAYESİ GÜÇLENİYORAVEA'NIN SERMAYESİ GÜÇLENİYOR

Tarih: 2012-02-29

Türk Telekom'un Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderdiği özel durum açıklamasında, şirketin bağlı ortaklığı Avea'nın dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda alınan kararlara yer verildi.
    
Açıklamada, şirket sermayesinin güçlendirilmesine karar verildiği, bu çerçevede; tamamı ödenmiş olan 7 milyar 115 milyon lira esas sermayenin, geçmiş yıllar zararından karşılanmak üzere 3 milyar 295 milyon lira tutarında azaltılmasına; azaltılan kısmın, aynı tutar olan 3 milyar 295 milyon lira nominal bedelle nakit olarak artırılarak sermayenin 7 milyar 115 milyon liraya tamamlanmasına ve bu sermaye artırımına bağlı olarak 1 milyar 80 milyon 810 bin 157 lira emisyon primi ödenmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Avea'nın şirketimiz dışındaki diğer ortakları olan İş Bankası Grubu Şirketlerinden Trakya Yatırım Holding AŞ ve Efes Holding AŞ dışındaki İş Bankası Grubunun Avea'daki ortaklığının büyük kısmını temsil eden şirketler sermaye artırımına katılmama iradelerini açıklamışlardır. Avea'nın şirketimiz dışındaki diğer ortaklarının, Avea'da yapılmasına karar verilen sermaye artırımına katılmamaları halinde, kullanılmayan rüçhan hakları da şirketimiz tarafından kullanılacaktır. Bu nedenle, şirketimizin toplam sermaye taahhüdü tutarı, diğer ortakların rüçhan hakkı kullanım kararlarına bağlı olarak değişecektir. Ortakları tarafından emisyon primi dahil Avea'ya ödenecek toplam nakit tutar 4 milyar 375 milyon 810 bin 157 liradır. Bu tutarın tamamının 27 Şubat 2012 tarihli Avea Yönetim Kurulu kararı gereği Avea'nın şirketimize olan hissedar kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacak olması nedeniyle şirketimizden net nakit çıkışı olmayacaktır.”

Bu Haber 1274 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!