7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
AVEA'NIN SERMAYESİ GÜÇLENİYORAVEA'NIN SERMAYESİ GÜÇLENİYOR

Tarih: 2012-02-29

Türk Telekom'un Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderdiği özel durum açıklamasında, şirketin bağlı ortaklığı Avea'nın dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda alınan kararlara yer verildi.
    
Açıklamada, şirket sermayesinin güçlendirilmesine karar verildiği, bu çerçevede; tamamı ödenmiş olan 7 milyar 115 milyon lira esas sermayenin, geçmiş yıllar zararından karşılanmak üzere 3 milyar 295 milyon lira tutarında azaltılmasına; azaltılan kısmın, aynı tutar olan 3 milyar 295 milyon lira nominal bedelle nakit olarak artırılarak sermayenin 7 milyar 115 milyon liraya tamamlanmasına ve bu sermaye artırımına bağlı olarak 1 milyar 80 milyon 810 bin 157 lira emisyon primi ödenmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Avea'nın şirketimiz dışındaki diğer ortakları olan İş Bankası Grubu Şirketlerinden Trakya Yatırım Holding AŞ ve Efes Holding AŞ dışındaki İş Bankası Grubunun Avea'daki ortaklığının büyük kısmını temsil eden şirketler sermaye artırımına katılmama iradelerini açıklamışlardır. Avea'nın şirketimiz dışındaki diğer ortaklarının, Avea'da yapılmasına karar verilen sermaye artırımına katılmamaları halinde, kullanılmayan rüçhan hakları da şirketimiz tarafından kullanılacaktır. Bu nedenle, şirketimizin toplam sermaye taahhüdü tutarı, diğer ortakların rüçhan hakkı kullanım kararlarına bağlı olarak değişecektir. Ortakları tarafından emisyon primi dahil Avea'ya ödenecek toplam nakit tutar 4 milyar 375 milyon 810 bin 157 liradır. Bu tutarın tamamının 27 Şubat 2012 tarihli Avea Yönetim Kurulu kararı gereği Avea'nın şirketimize olan hissedar kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacak olması nedeniyle şirketimizden net nakit çıkışı olmayacaktır.”

Bu Haber 1356 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!