SERPİL TİMURAY'A YENİ GÖREV Mİ?SERPİL TİMURAY'A YENİ GÖREV Mİ?

Tarih: 2012-03-04

Vodafone Group CEO'su Vittorio Colao, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın Türkiye operasyonunda kısa sürede önemli başarılar sağladığını ifade ederek, ilave yeni görevlere atanabileceğinin sinyalini verdi. Barcelona'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde konuşan Colao, "Genelde politikamız gereği, iş arkadaslarımla ilgili yorum ve açıklamalarda bulunmam. Ama Serpil için bir istisna yapabilirim. Çünkü Serpil çok fantastik bir iş çıkardı, ve bizi güçlendirdi. Türkiye'de güçlü bir operasyon ve takım yarattı. Planımız bunun böyle devam etmesi. Ancak kendisinin rolü biraz daha genişleyebilir" dedi.

KAR, AVRUPA'DAN DAHA DÜŞÜK

Colao, "Şu ana kadar Türkiye'deki potansiyelimizden çok memnunuz, orada trafiği yöneten iyi bir takımımız var. Ülkede başarılıyız. Ama Türkiye'de yüzde 15 ebitda (Faiz, Vergi ve Amortisman Öncesi Kar) marjımız var. Avrupa'da bu oran ortalamada yüzde 34. Ki Türkiye Avrupa'nın ortalaması kadar bir operasyon yaratıyor. Ancak Türkiye'deki vergi sistemi bunun yüzde 60'ını götürüyor. Türkiye'deki vergiler, diğer ülkelere göre kıyaslandığında karımızın daha düşük gelmesine neden oluyor" şeklinde konuştu. Vodafone Avrupa CEO'su Michel Combes de, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın Vodafone Grup içinde yurtdışında başka bir göreve atanıp atanmayacağı sorusu üzerine, "Her şeyden önce Türkiye'de yapılacak çok iş var. Gruptaki dönüşümün kalbinde Türkiye'nin olması önemli. Türkiye, Vodafone Grup'a katkı sağlamaya devam edecek" demişti. Vittorio'nun bu açıklaması, Timuray'ın Türkiye'ye kalacağı, ancak ilave başka görevler alacağının işareti olarak yorumlanıyor.

Müşteri ne diyorsa o olacak

Mobil cihaz kullanıcılarına iletişim sağlamak için en etkili yol neyse onu sağlayacaklarını ifade eden Colao, "Sonuçta ses, data, SMS'e 30 Euro ödüyorsanız, LTE için de 30 Euro ödeyeceksiniz. Bizim için aynı parayı aldıktan sonra fark etmez. Şu anda birçok yeni cihaz çıkıyor ve bunlar da kendilerine mobil alanda yeni bir yol açıyorlar. Bundan 5 yıl sonra bilgisayar ve klavye istendiğinde birleşip ayrılabilen bir yapıda olacak. Her şeyi müşteri belirliyor. iPhone'u iPhone yapan da müşteri; Android'i, Blackberry'yi seçen de. O yüzden müşteri ne isterse onu yaparız. Operatör servis sağlayıcı ve içerik tarafı ortaklık kurmalı. Aralarındaki rekabet dengelendiğinde çok daha iyi bir ekosistem oluşur" şeklinde konuştu.

Yeni Şafak-Melih Bayram DEDE

Bu Haber 1623 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!