DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
SERPİL TİMURAY'A YENİ GÖREV Mİ?SERPİL TİMURAY'A YENİ GÖREV Mİ?

Tarih: 2012-03-04

Vodafone Group CEO'su Vittorio Colao, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın Türkiye operasyonunda kısa sürede önemli başarılar sağladığını ifade ederek, ilave yeni görevlere atanabileceğinin sinyalini verdi. Barcelona'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde konuşan Colao, "Genelde politikamız gereği, iş arkadaslarımla ilgili yorum ve açıklamalarda bulunmam. Ama Serpil için bir istisna yapabilirim. Çünkü Serpil çok fantastik bir iş çıkardı, ve bizi güçlendirdi. Türkiye'de güçlü bir operasyon ve takım yarattı. Planımız bunun böyle devam etmesi. Ancak kendisinin rolü biraz daha genişleyebilir" dedi.

KAR, AVRUPA'DAN DAHA DÜŞÜK

Colao, "Şu ana kadar Türkiye'deki potansiyelimizden çok memnunuz, orada trafiği yöneten iyi bir takımımız var. Ülkede başarılıyız. Ama Türkiye'de yüzde 15 ebitda (Faiz, Vergi ve Amortisman Öncesi Kar) marjımız var. Avrupa'da bu oran ortalamada yüzde 34. Ki Türkiye Avrupa'nın ortalaması kadar bir operasyon yaratıyor. Ancak Türkiye'deki vergi sistemi bunun yüzde 60'ını götürüyor. Türkiye'deki vergiler, diğer ülkelere göre kıyaslandığında karımızın daha düşük gelmesine neden oluyor" şeklinde konuştu. Vodafone Avrupa CEO'su Michel Combes de, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın Vodafone Grup içinde yurtdışında başka bir göreve atanıp atanmayacağı sorusu üzerine, "Her şeyden önce Türkiye'de yapılacak çok iş var. Gruptaki dönüşümün kalbinde Türkiye'nin olması önemli. Türkiye, Vodafone Grup'a katkı sağlamaya devam edecek" demişti. Vittorio'nun bu açıklaması, Timuray'ın Türkiye'ye kalacağı, ancak ilave başka görevler alacağının işareti olarak yorumlanıyor.

Müşteri ne diyorsa o olacak

Mobil cihaz kullanıcılarına iletişim sağlamak için en etkili yol neyse onu sağlayacaklarını ifade eden Colao, "Sonuçta ses, data, SMS'e 30 Euro ödüyorsanız, LTE için de 30 Euro ödeyeceksiniz. Bizim için aynı parayı aldıktan sonra fark etmez. Şu anda birçok yeni cihaz çıkıyor ve bunlar da kendilerine mobil alanda yeni bir yol açıyorlar. Bundan 5 yıl sonra bilgisayar ve klavye istendiğinde birleşip ayrılabilen bir yapıda olacak. Her şeyi müşteri belirliyor. iPhone'u iPhone yapan da müşteri; Android'i, Blackberry'yi seçen de. O yüzden müşteri ne isterse onu yaparız. Operatör servis sağlayıcı ve içerik tarafı ortaklık kurmalı. Aralarındaki rekabet dengelendiğinde çok daha iyi bir ekosistem oluşur" şeklinde konuştu.

Yeni Şafak-Melih Bayram DEDE

Bu Haber 1415 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!