7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİ

Tarih: 2012-03-05

Yenişehir Telekom Müdürlüğü, Yenişehir Şebeke Amirliği Baş Teknisyeni Şenol Eryılmaz'ın amcası Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz hunharca bir saldırı sonucu şehit edilmiştir.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Olay Şöyle Gelişti:

Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, telefonla aradığı oğluna “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dedikten kısa süre sonra aracında başından vurulmuş olarak bulundu.

İncek mevkiinde otomobilde bir kişiyi başından vurulmuş olarak görenler, durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri 06 ZUY 06 plakalı aracın sürücü koltuğunda vurulmuş bir erkek cesedi ile karşılaştı. Yapılan ilk incelemede sol kulağının arkasına isabet eden kurşunla ölen kişinin eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz olduğu belirlendi.

Telefonu konuşurken kesildi
İddiaya göre emekli Emniyet Müdürü Eryılmaz iddialara göre aracıyla evine giderken bir araç tarafından takip edildiğini fark etti. Bunun üzerine Hasan Eryılmaz oğlu Mustafaz Eryılmaz’ı cep telefonundan arayarak, “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dediği ve ardından telefonun kapandığı öğrenildi. Konuşmanın kesilmesi üzerine Hasan Eryılmaz’ın oğlu durumu polise bildirerek kendisi de babasını aramaya çıktı. Bu sırada polis ekiplerine Ankara-Konya Karayolu İncek mevkiinde aracın içinde bir kişinin öldürüldüğünü ihbarı geldi.

Silahını yan koltuğa koydu
Olay yerine gelen polis ekipleri Eryılmaz’ı aracının içinde sol şakağında tek kurşunla öldürülmüş halde buldu. Eryılmaz’ın beylik tabancasının ise aracın sağ koltuğunda olduğu tespit edildi. Cinayet büro ekipleri, Eryılmaz’ın kendisini öldüren kişileri fark edip silahını çıkartarak sağ koltuğuna koyduğu, ancak saldırı sırasında silahına davranamadığı ihtimali üzerine soruşturmayı yoğunlaştırdı.

Aracı yavaşlarken saldırdılar
Bu arada saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin Eryılmaz’ı uzun süre takip ettiği, İncek yolu sapağına dönerken viraj nedeniyle aracın yavaşladığı sırada saldıya geçtikleri tahmin ediliyor. 


OĞLU TEHDİTLER ALDIĞINI SÖYLEDİ
HASAN Eryılmaz’ın oğlu Mustafa Eryılmaz, babasının olaydan birkaç dakika önce kendisini aradığını belirterek, “Beni arayıp, ‘Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor’ dedi ve ardından telefon kapandı” diye konuştu. Mustafa Eryılmaz, babasının tehditler aldığını da öne sürdü. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görevini de bir dönem yürüten Eryılmaz, özellikle toplumsal olaylarda öne çıkmıştı. Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı döneminde ise Eryılmaz, birçok terör örgütlerine yönelik operasyonlar yürütmüştü.

 

Bu Haber 3476 defa okunmuştur.
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!