DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİ

Tarih: 2012-03-05

Yenişehir Telekom Müdürlüğü, Yenişehir Şebeke Amirliği Baş Teknisyeni Şenol Eryılmaz'ın amcası Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz hunharca bir saldırı sonucu şehit edilmiştir.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Olay Şöyle Gelişti:

Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, telefonla aradığı oğluna “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dedikten kısa süre sonra aracında başından vurulmuş olarak bulundu.

İncek mevkiinde otomobilde bir kişiyi başından vurulmuş olarak görenler, durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri 06 ZUY 06 plakalı aracın sürücü koltuğunda vurulmuş bir erkek cesedi ile karşılaştı. Yapılan ilk incelemede sol kulağının arkasına isabet eden kurşunla ölen kişinin eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz olduğu belirlendi.

Telefonu konuşurken kesildi
İddiaya göre emekli Emniyet Müdürü Eryılmaz iddialara göre aracıyla evine giderken bir araç tarafından takip edildiğini fark etti. Bunun üzerine Hasan Eryılmaz oğlu Mustafaz Eryılmaz’ı cep telefonundan arayarak, “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dediği ve ardından telefonun kapandığı öğrenildi. Konuşmanın kesilmesi üzerine Hasan Eryılmaz’ın oğlu durumu polise bildirerek kendisi de babasını aramaya çıktı. Bu sırada polis ekiplerine Ankara-Konya Karayolu İncek mevkiinde aracın içinde bir kişinin öldürüldüğünü ihbarı geldi.

Silahını yan koltuğa koydu
Olay yerine gelen polis ekipleri Eryılmaz’ı aracının içinde sol şakağında tek kurşunla öldürülmüş halde buldu. Eryılmaz’ın beylik tabancasının ise aracın sağ koltuğunda olduğu tespit edildi. Cinayet büro ekipleri, Eryılmaz’ın kendisini öldüren kişileri fark edip silahını çıkartarak sağ koltuğuna koyduğu, ancak saldırı sırasında silahına davranamadığı ihtimali üzerine soruşturmayı yoğunlaştırdı.

Aracı yavaşlarken saldırdılar
Bu arada saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin Eryılmaz’ı uzun süre takip ettiği, İncek yolu sapağına dönerken viraj nedeniyle aracın yavaşladığı sırada saldıya geçtikleri tahmin ediliyor. 


OĞLU TEHDİTLER ALDIĞINI SÖYLEDİ
HASAN Eryılmaz’ın oğlu Mustafa Eryılmaz, babasının olaydan birkaç dakika önce kendisini aradığını belirterek, “Beni arayıp, ‘Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor’ dedi ve ardından telefon kapandı” diye konuştu. Mustafa Eryılmaz, babasının tehditler aldığını da öne sürdü. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görevini de bir dönem yürüten Eryılmaz, özellikle toplumsal olaylarda öne çıkmıştı. Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı döneminde ise Eryılmaz, birçok terör örgütlerine yönelik operasyonlar yürütmüştü.

 

Bu Haber 2948 defa okunmuştur.
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
HÜSEYİN DEBRELİ VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN OĞLU EVLENİYOR
FİKRET YAVUZ VEFAT ETTİ
FİLİZ PASLI´NIN ANNESİ VEFAT ETT
İBRAHİM SARIKOÇ´UN ANNESİ
İBRAHİM AKŞİT VEFAT ETTİ
DİNÇER ZIRH VEFAT ETTİ
TAHİR TEKİN VEFAT ETTİ
ŞABAN YÜCEL VEFAT ETTİ
ŞENOL ÖZSOY´UN BABASI VEFA
GÜNAY AKÖZEL VEFAT ETTİ
YUSUF ŞAHANKAYA VEFAT ETTİ
İMZA GÜNÜ: KIRMIZI ETEK
ŞEHADETLERİNİN 25. YILINDA ANIYO
GÖZ YAŞLARI SEL OLUP AKTI
İÇİM SIZLIYOR ANNE
AHMET MERMER´İN BABASI VEF
MUSTAFA ÖZDEMİR´İN ANNESİ
TURKCELL KAMU KURULUŞU MU OLDU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!