Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
ŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİ

Tarih: 2012-03-05

Yenişehir Telekom Müdürlüğü, Yenişehir Şebeke Amirliği Baş Teknisyeni Şenol Eryılmaz'ın amcası Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz hunharca bir saldırı sonucu şehit edilmiştir.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Olay Şöyle Gelişti:

Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, telefonla aradığı oğluna “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dedikten kısa süre sonra aracında başından vurulmuş olarak bulundu.

İncek mevkiinde otomobilde bir kişiyi başından vurulmuş olarak görenler, durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri 06 ZUY 06 plakalı aracın sürücü koltuğunda vurulmuş bir erkek cesedi ile karşılaştı. Yapılan ilk incelemede sol kulağının arkasına isabet eden kurşunla ölen kişinin eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz olduğu belirlendi.

Telefonu konuşurken kesildi
İddiaya göre emekli Emniyet Müdürü Eryılmaz iddialara göre aracıyla evine giderken bir araç tarafından takip edildiğini fark etti. Bunun üzerine Hasan Eryılmaz oğlu Mustafaz Eryılmaz’ı cep telefonundan arayarak, “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dediği ve ardından telefonun kapandığı öğrenildi. Konuşmanın kesilmesi üzerine Hasan Eryılmaz’ın oğlu durumu polise bildirerek kendisi de babasını aramaya çıktı. Bu sırada polis ekiplerine Ankara-Konya Karayolu İncek mevkiinde aracın içinde bir kişinin öldürüldüğünü ihbarı geldi.

Silahını yan koltuğa koydu
Olay yerine gelen polis ekipleri Eryılmaz’ı aracının içinde sol şakağında tek kurşunla öldürülmüş halde buldu. Eryılmaz’ın beylik tabancasının ise aracın sağ koltuğunda olduğu tespit edildi. Cinayet büro ekipleri, Eryılmaz’ın kendisini öldüren kişileri fark edip silahını çıkartarak sağ koltuğuna koyduğu, ancak saldırı sırasında silahına davranamadığı ihtimali üzerine soruşturmayı yoğunlaştırdı.

Aracı yavaşlarken saldırdılar
Bu arada saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin Eryılmaz’ı uzun süre takip ettiği, İncek yolu sapağına dönerken viraj nedeniyle aracın yavaşladığı sırada saldıya geçtikleri tahmin ediliyor. 


OĞLU TEHDİTLER ALDIĞINI SÖYLEDİ
HASAN Eryılmaz’ın oğlu Mustafa Eryılmaz, babasının olaydan birkaç dakika önce kendisini aradığını belirterek, “Beni arayıp, ‘Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor’ dedi ve ardından telefon kapandı” diye konuştu. Mustafa Eryılmaz, babasının tehditler aldığını da öne sürdü. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görevini de bir dönem yürüten Eryılmaz, özellikle toplumsal olaylarda öne çıkmıştı. Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı döneminde ise Eryılmaz, birçok terör örgütlerine yönelik operasyonlar yürütmüştü.

 

Bu Haber 3327 defa okunmuştur.
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
MAKALE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YA
SEVGİLERİ MANŞETTE KALDI
FİKRET HASIRİPİ´NE TEŞEKKÜ
NURİ YILMAZ VEFAT ETTİ
MEHMET SAĞLAM´IN OĞLU EVL
ÜÇ VEFAT HABERİ
DÖRT VEFAT HABERİ
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!