"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
ŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİŞENOL ERYILMAZ’IN AMCASI ŞEHİT EDİLDİ

Tarih: 2012-03-05

Yenişehir Telekom Müdürlüğü, Yenişehir Şebeke Amirliği Baş Teknisyeni Şenol Eryılmaz'ın amcası Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz hunharca bir saldırı sonucu şehit edilmiştir.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Olay Şöyle Gelişti:

Eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, telefonla aradığı oğluna “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dedikten kısa süre sonra aracında başından vurulmuş olarak bulundu.

İncek mevkiinde otomobilde bir kişiyi başından vurulmuş olarak görenler, durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri 06 ZUY 06 plakalı aracın sürücü koltuğunda vurulmuş bir erkek cesedi ile karşılaştı. Yapılan ilk incelemede sol kulağının arkasına isabet eden kurşunla ölen kişinin eski Asayiş Daire Başkanı Hasan Eryılmaz olduğu belirlendi.

Telefonu konuşurken kesildi
İddiaya göre emekli Emniyet Müdürü Eryılmaz iddialara göre aracıyla evine giderken bir araç tarafından takip edildiğini fark etti. Bunun üzerine Hasan Eryılmaz oğlu Mustafaz Eryılmaz’ı cep telefonundan arayarak, “Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor” dediği ve ardından telefonun kapandığı öğrenildi. Konuşmanın kesilmesi üzerine Hasan Eryılmaz’ın oğlu durumu polise bildirerek kendisi de babasını aramaya çıktı. Bu sırada polis ekiplerine Ankara-Konya Karayolu İncek mevkiinde aracın içinde bir kişinin öldürüldüğünü ihbarı geldi.

Silahını yan koltuğa koydu
Olay yerine gelen polis ekipleri Eryılmaz’ı aracının içinde sol şakağında tek kurşunla öldürülmüş halde buldu. Eryılmaz’ın beylik tabancasının ise aracın sağ koltuğunda olduğu tespit edildi. Cinayet büro ekipleri, Eryılmaz’ın kendisini öldüren kişileri fark edip silahını çıkartarak sağ koltuğuna koyduğu, ancak saldırı sırasında silahına davranamadığı ihtimali üzerine soruşturmayı yoğunlaştırdı.

Aracı yavaşlarken saldırdılar
Bu arada saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin Eryılmaz’ı uzun süre takip ettiği, İncek yolu sapağına dönerken viraj nedeniyle aracın yavaşladığı sırada saldıya geçtikleri tahmin ediliyor. 


OĞLU TEHDİTLER ALDIĞINI SÖYLEDİ
HASAN Eryılmaz’ın oğlu Mustafa Eryılmaz, babasının olaydan birkaç dakika önce kendisini aradığını belirterek, “Beni arayıp, ‘Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor’ dedi ve ardından telefon kapandı” diye konuştu. Mustafa Eryılmaz, babasının tehditler aldığını da öne sürdü. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görevini de bir dönem yürüten Eryılmaz, özellikle toplumsal olaylarda öne çıkmıştı. Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı döneminde ise Eryılmaz, birçok terör örgütlerine yönelik operasyonlar yürütmüştü.

 

Bu Haber 2775 defa okunmuştur.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
REMZİ YAVUZ VEFAT ETTİ
ARMAĞAN ÖZKAYA´NIN BABASI
TELEKOMCU KADINLAR BULUŞMASI
OSMAN ÖZÜPEK´İN ANNESİ VEF
ACINIZ ACIMIZDIR
NİHAL ELELÇİ VEFAT ETTİ
NECDET AKKUŞ VEFAT ETTİ
HAKKI ÇAY VEFAT ETTİ
TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİK
HALİL CEYLAN VEFAT ETTİ
RECEP KOÇ VEFAT ETTİ
MAHMUT ERASLAN VEFAT ETTİ
ÇETİN ARGUN VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!