DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TELEKOM  TEFTİŞ KURULUNA ŞİKAYET EDECEKMİŞTELEKOM TEFTİŞ KURULUNA ŞİKAYET EDECEKMİŞ

Tarih: 2012-03-05

04.03.2012 Günlü Yeni Asya Gazetesinin, genelde Tüketici Şikayetlerine yer veren  “Millet Kürsüsü” köşesinde, Nuri Baybara isimli okuyucusunun bir şikayetini TÜRK TELEKOM’UN AYIBI başlığı ile yayınlandı;

“Güngören ilçesi Mareşal Çakmak mahallesi Ayvacık sokak 20 numaralı binada tadilat ve mantolama çalışması, bina sakinleri tarafından yapıldı.Bu çalışma esnasında Türk Telekom’a ait telefon kabloları kaldırıma düştü. 2 aydan daha uzun bir zamandır bu kablolar bu vaziyette duruyor.

Vatandaş bir ağaca asıyor bir çaputla bir yere bağlamaya çalışıyor. Ama bakıyorsunuz ki ertesi gün düşüyor. İnanın ki kaldırımda rahat yürüyemiyorsunuz. Bir sendeleme falan olduğunda tekstil atölyesinin merdiven boşluğuna düşebilirsiniz. Ben çevredeki esnafla bu konuyu konuştum. Bunun için Türk Telekom’a elli defa telefon ettiklerini, ama kimsenin ilgilenmediğini hiçbir görevlinin gelmediğini söylediler. Hatta bunun için bizzat ben de Bahçelievler Telekom Müdürlüğüne gittim. Bu işle kimin ilgilendiğini sordum 2. katta planlama kısmının baktığını söylediler. Oradaki yetkiliyle görüştüm. Görevini tam olarak bilmiyorum, memur mu şef mi o kadar da önemli değil, durumu olduğu gibi anlattım. Türk Telekom Bakım Servisinin sokak sokak dolaşarak nerde aksaklık olduğunu tesbit etmesinin mümkün olmadığını, konuyla ilgileneceğini söyleyerek benim yanımda ilgili birime telefon ederek ilgilenmelerini söyledi. Gittiğim tarih 1 Şubat 2012 bugün 1 Mart. Tam 30 gün ne gelip bakan oldu. Ne de ilgilenen. Ben bu konunun takipçisi olacağım. Çözülmediği takdirde Ankara Teftiş Dairesi Başkanlığına ileteceğim. 
Saygılarımla

Nuri Baybara”

Sayın Nuri Baybara, Türk Telekom özelleştikten sonra Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın lağvedildiğini bilmiyor.  Gerçi Teftiş Kurulu Başkanlığının yerine İç Denetim Başkanlığı kuruldu. Ama, Koskoca İç Denetim Başkanlığı böyle önemsiz (!) müşteri şikayetlerine mi bakacak? Onlar derin ve önemli konularla ilgileniyorlar.

Sayın Nuri Baybora’nın bilmediği bir konu daha var. Özelleştirmeden sonra, Arıza ve Bakım Servislerindeki personel sayısı çok büyük oranda azaldı.Türk Telekom elindeki personelle, ancak önemli arızaları ıslah edebiliyor. Eğer sonuçta, telefon arızası ve gelir kaybı yoksa, bu tür şikayetlerle ilgilenmesi çok zor. 

Bu Haber 2770 defa okunmuştur.
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!