6. TELEKOMÜNİKASYON ZİRVESİ İZMİR’DE 6. TELEKOMÜNİKASYON ZİRVESİ İZMİR’DE

Tarih: 2012-03-14

6. Telekomünikasyon Zirvesi, "Her eve, herkese çok hızlı internet" ana başlığı altında 16 Mart günü İzmir Crowne Plaza Oteli'nde gerçekleşecek. Zirve kapsamında, telekomünikasyon sektörünün temsilcileri, Türkiye'de yüksek hızlı internetin geniş kitlelere yayılabilmesi için yapılması gerekenleri masaya yatıracak. Toplantıyda yurtdışından da çok sayıda kamu ve özel sektör temsilcisi katılacak.

Zirveyi organize eden Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği'nden (TELKODER) yapılan yazılı açıklamada, bugün Avrupa Birliği'nde yüksek hızlı (fiber) internetin geniş kitlelere ulaşması için, bu amacı destekleyecek hedefler, teşvikler ve rekabet desteklerinin uygulamaya konulduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, "Birçok AB ülkesi önümüzdeki 3-5 yıl içinde evlerin yarısına 100 MB hızındaki fiber hatlarla ulaşmayı, kalan evlere de 20-30 MB hızın sağlanmasını planlamış durumda. Bu da herkesin yüksek hızlı hatlardan haberleşebilmesi için gereken 'Evlere Kadar Çok Hızlı Haberleşme Altyapısı'nın kurulmasını şart hale getiriyor." denildi.

6. Telekomünikasyon Zirvesi'ne Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, TELKODER Yönetim Kurulu Başkan Yusuf Ata Arıak, tüm ilgili kamu otoriteleri ile, Türk Telekom, GSM işletmecileri ve alternatif işletmeciler ile Kore, Japonya ve AB'den önemli uzmanlar katılılacak.

Bu Haber 2838 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!