6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
KADINLAR GÜNÜ'NÜ ÇOK KEYİFLİ KUTLADIKKADINLAR GÜNÜ'NÜ ÇOK KEYİFLİ KUTLADIK

Tarih: 2012-03-19

Kadınlarımız için tarih farketmiyor.

“Yeter ki bir arada olalım.”

Bu sözler Derneğimiz bayan üyeleri, eski çalışma arkadaşlarımıza ait.

Bayan üyelerimiz  “ bizim için zaman ve mekan farketmez, yeter ki bir ömür birlikte çalıştığımız, iyi günde kötü günde birlikte olduğumuz, birlikte yaşlandığımız, kader arkadaşlarımızla birlikte olalım. Hasretlerimizi gidermek, anılarımızı tazelemekten daha güzel ne olabilir?”ifadelerini kullanan bayan üyelerimizin katkı ve katılımları sonucu Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Derneğimizde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Derneğimizin bayan üyeleri ve yakınları bu özel gün için dernek merkezimizde biraz gecikmeli de olsa bir araya geldiler.

Çok sayıda davetli bayan arkadaşımızın katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, dünyaca kabul gören “Dünya Kadınlar Gününün” tarihsel geçmişinden, beslendiği görüş ve düşüncelerden söz ederek, “8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde daha iyi çalışma şartları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlayan 40.000 kadın dokuma işçisi, polisin saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da yangın çıkması sonucu fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamayarak çoğu kadın 129 işçi can vermesinin üzerinden 120 yıl geçmesine rağmen, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 16 Aralık 1977 tarihinde kutlanılmasına karar verdi. 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti.”dedi. Başkan TEKBUDAK, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım”dedi.

Ayrıca 18 Mart 1915 tarihinde 250.000 vatan evladının şehit olduğu Çanakkale Zaferini de kutlayan Zafer TEKBUDAK “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 97 yıl önce Çanakkale'de kazanılan zafer, Türk'ün cesareti ile imanı birleştiğinde karşısında hiçbir gücün duramadığının ispatıdır. Bu ülkenin insanları bizlere düşen, zaferlerle dolu olan şanlı geçmişimizden ilham alarak emin adımlarla geleceğe yürümek olmalıdır. Aziz vatanımızın bütünlüğü için Çanakkale'de, Sarıkamış'ta ve Kurtuluş Savaşı cephelerinde Şehit olmuş tüm askerlerimizi rahmetle anıyorum.

Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.” dedi.

Bu konuşmanın ardından bu güne özel bir repertuar hazırlayan HAMOY derneği sanatçıları, Yıldız AKMERIÇ, Nihal SAĞLAM, Cemile YÜCEL, Atilla TEKBUDAK, Mahmut KURT ve Tamer ŞEN birbirinden güzel kadın güzellemeleri konulu bir dinleti sundular.

Türkü aralarında HAMOY Başkanı ve Derneğimiz Denetleme Kurulu Üyesi Abdullah GÜNDÜZ, türkülere konu olan Anadolu kadını üzerine sohbet ederek ilginç açıklamalarda bulundu.

Türkülerin, şiirlerin ve kadına dair söyleşilerinde yapıldığı etkinlikte,uzun zamandır birbirini göremeyen eski Türk Telekom çalışanı bayan arkadaşlarımız hasret giderdiler.

Arkadaşlarımızın bu tür etkinliklerin daha geniş katılımlarla gerçekleştirmesini talep etmeleri üzerine Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, HAMOY Derneği Başkanı Abdullah GÜNDÜZ’den, Anneler Günü için daha büyük bir organizasyon yapılması için söz aldı.

Etkinlik, davetlilere derneğimiz tarafından sunulan ikram ve armağanlarla son buldu.

 

 

 

 

Bu Haber 2485 defa okunmuştur.
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BİR İMZA... BİR SÖYLEŞİ...
EBRU KURSUNA BEKLİYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!