DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KADINLAR GÜNÜ'NÜ ÇOK KEYİFLİ KUTLADIKKADINLAR GÜNÜ'NÜ ÇOK KEYİFLİ KUTLADIK

Tarih: 2012-03-19

Kadınlarımız için tarih farketmiyor.

“Yeter ki bir arada olalım.”

Bu sözler Derneğimiz bayan üyeleri, eski çalışma arkadaşlarımıza ait.

Bayan üyelerimiz  “ bizim için zaman ve mekan farketmez, yeter ki bir ömür birlikte çalıştığımız, iyi günde kötü günde birlikte olduğumuz, birlikte yaşlandığımız, kader arkadaşlarımızla birlikte olalım. Hasretlerimizi gidermek, anılarımızı tazelemekten daha güzel ne olabilir?”ifadelerini kullanan bayan üyelerimizin katkı ve katılımları sonucu Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Derneğimizde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Derneğimizin bayan üyeleri ve yakınları bu özel gün için dernek merkezimizde biraz gecikmeli de olsa bir araya geldiler.

Çok sayıda davetli bayan arkadaşımızın katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, dünyaca kabul gören “Dünya Kadınlar Gününün” tarihsel geçmişinden, beslendiği görüş ve düşüncelerden söz ederek, “8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde daha iyi çalışma şartları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlayan 40.000 kadın dokuma işçisi, polisin saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da yangın çıkması sonucu fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamayarak çoğu kadın 129 işçi can vermesinin üzerinden 120 yıl geçmesine rağmen, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 16 Aralık 1977 tarihinde kutlanılmasına karar verdi. 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti.”dedi. Başkan TEKBUDAK, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım”dedi.

Ayrıca 18 Mart 1915 tarihinde 250.000 vatan evladının şehit olduğu Çanakkale Zaferini de kutlayan Zafer TEKBUDAK “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 97 yıl önce Çanakkale'de kazanılan zafer, Türk'ün cesareti ile imanı birleştiğinde karşısında hiçbir gücün duramadığının ispatıdır. Bu ülkenin insanları bizlere düşen, zaferlerle dolu olan şanlı geçmişimizden ilham alarak emin adımlarla geleceğe yürümek olmalıdır. Aziz vatanımızın bütünlüğü için Çanakkale'de, Sarıkamış'ta ve Kurtuluş Savaşı cephelerinde Şehit olmuş tüm askerlerimizi rahmetle anıyorum.

Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.” dedi.

Bu konuşmanın ardından bu güne özel bir repertuar hazırlayan HAMOY derneği sanatçıları, Yıldız AKMERIÇ, Nihal SAĞLAM, Cemile YÜCEL, Atilla TEKBUDAK, Mahmut KURT ve Tamer ŞEN birbirinden güzel kadın güzellemeleri konulu bir dinleti sundular.

Türkü aralarında HAMOY Başkanı ve Derneğimiz Denetleme Kurulu Üyesi Abdullah GÜNDÜZ, türkülere konu olan Anadolu kadını üzerine sohbet ederek ilginç açıklamalarda bulundu.

Türkülerin, şiirlerin ve kadına dair söyleşilerinde yapıldığı etkinlikte,uzun zamandır birbirini göremeyen eski Türk Telekom çalışanı bayan arkadaşlarımız hasret giderdiler.

Arkadaşlarımızın bu tür etkinliklerin daha geniş katılımlarla gerçekleştirmesini talep etmeleri üzerine Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, HAMOY Derneği Başkanı Abdullah GÜNDÜZ’den, Anneler Günü için daha büyük bir organizasyon yapılması için söz aldı.

Etkinlik, davetlilere derneğimiz tarafından sunulan ikram ve armağanlarla son buldu.

 

 

 

 

Bu Haber 2292 defa okunmuştur.
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!