7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
YABANCILAR İSTEDİ DİYE ÖZELLEŞTİRME OLMAZYABANCILAR İSTEDİ DİYE ÖZELLEŞTİRME OLMAZ

Tarih: 2012-04-01

Belarus Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko, Rusya, AB,ABD veya Uluslararası Para Fonu'nu memnun etmek için özelleştirme yapılmayacağını söyledi.

Belarus (Beyaz Rusya) Devlet Başkanı Lukaşenko ilginç bir adam. Hem, AB’ye, Hem ABD’ye, hem de Rusya’ya kafa tutabilen bir politikacı. Batılı devletler O’nu “Avrupa’nın son diktatörü” olarak suçluyor. O da bu suçlamalara, Batılı devlet adamları arasında eşcinsel sayısının fazla olmasına vurgu yaparak, “Eşçcinsel olmaktansa, diktatör olarak suçlanmayı tercih ederim” diyor..

Lukaşenko, bugün Minsk'te özelleştirmeyle ilgili düzenlenen oturumda yaptığı açıklamada, ''Eğer IMF, AB, Amerika, Rusya veya bir başkasını memnun etmek için bir şeyler sattığımızı söylemek istiyorsanız, bunu bensiz ve benim başkan olmadığım bir zamanda yapın'' dedi.

Lukaşenko, ''Biz 3 milyar dolar civarında gelir sağlayan stratejik Belaruskali (potas madeni üretici şirketi) tesisinin bile satışına karşı değiliz. Bizim değerlendirmemize göre tesisin değeri 30 milyar doların üstünde'' dedi.

"15 milyar dolar değerinin altında"

Özelleştirmenin ülkenin ihtiyaçları için ve gerçek değerinde olması gerektiğini vurgulayan Lukaşenko, ''İnsanlar bizi bunun için eleştirdi mi? Hayır! (Belaruskali) Sattık mı? Hayır! Biz birçok uluslararası ekonomik kuruluşun kabul ettiği adil bir fiyat istedik. Belaruskali'mizi özelleştirmek isteyenler ise sadece 15 milyar dolar teklif ettiler. Onlara bunun mümkün olmadığını söyledim'' diye konuştu.

"İstediğimiz fiyatı verirlerse, özelleştiririz"

Lukaşenko, Belarus'taki her tesisin özelleştirilebileceğini, ancak bu konuda en önemli kıstaslarının fiyat olduğunu belirterek, ''Her tesis özelleştirilebilir. İstisnasız hepsi. Eğer hükümet buna ihtiyaç duyarsa özelleştirmeyi gündemine alacak'' ifadesini kullandı.

LUKEŞENKO’NUN BU AÇIKLAMASINDAN SONRA;  IMF, ABD, AB VE DÜNYA BANKASI İSTEDİ DİYE ÖZELLEŞTİRME YAPAN SİYASİLERİMİZİ DÜŞÜNÜN…

SİZE BİR SORU; TÜRK TELEKOM, TÜPRAŞ, PETKİM  BİR İHTİYAÇ NEDENİYLE Mİ ÖZELLEŞTİ, YOKSA IMF, ABD, AB VE DÜNYA BANKASI İSTEDİ DİYE Mİ ?

Bu Haber 1274 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!