ANTALYA’DA BÜYÜK  BULUŞMAANTALYA’DA BÜYÜK BULUŞMA

Tarih: 2012-04-13

Antalya’da PTT ve Türk Telekom emeklileri ile kurum değiştirmek zorunda kalan eski Türk Telekom personeli , 07 Nisan Cumartesi Akşamı Konyaltı Minicty Canyon Restoran 'da buluştu. 

PTT ve TürkTelekom'un ahde vefalı emekli yöneticileri, (oradaydı… Ancak mevcut yöneticilerden kimse yoktu…)

Antalya'da PTT ve Telekom hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için, gecesini gündüzüne katmış, mesai saatini düşünmeden çalışmış, en verimli yıllarını Antalya PTT ve Türk Telekom'da geçirmiş kişiler hasretle yeniden buluştular. Bu buluşmada aynı zamanda gönüllerde burukluk, Telekom'u bu hale getirenlere de kırgınlık vardı. 

Türk Telekom Teknik Elemanları Derneği  eski şube Başkanlarından Emekli Zafer VAROL ile Telekom Müdürlerinden Emekli Ali Yaşar ÖZYILMAZ'ın  organize ettiği Konyaltı Minicty Canyon Restoran da düzenlenen gece'de kimler yok tu ki; Başmüdür, Başmüdür muavinleri, Telekom Müdür, Müdür Muavinleri, Amirler, Şefler, Başteknisyenler, Teknisyenler, memurlar, işçiler, kısacası  her kademeden personel… 

Emekli Başmüdürlerden İbrahim TURAN, yetiştirdiği onca personele emeği geçen Bakım Müdürü Kemal BAKICI, Telekom'da halen personelin unutamadığı, görevi esnasında tavrı ile samimiyetiyle anılan, Başmüdür Zeki BALCI, Başmüdür Muavini (Teknik) Gültekin AYHAN, Telekom Müdürlüklerinde, telefon dağıtımlarında, yıllarca vatandaşa en iyi hizmeti veren, Telekom'un vitrinini yöneten, Telekom Müdür, Müdür muavinliği görevlerinde bulunmuş, Ali yaşar ÖZYILMAZ, Necmi TEKYURT, Mehmet EFE, Erdoğan KIRMIZIOĞLU, Muharrem YILMAZ, Başmühendislik, Müdürlük yapan Suat KAŞ, Pazarlama Müdürü Zeynep KOCA, Transmisyon Müdürü Hüsnü SUNA, Kemer Telekom İşletme Şefi Emekli Galip GÜN, halen Kemer İşletme Şefliğini yürüten  Ali ÇETİN, Korkuteli Telekom işletme Şefi Bilal KORMAZ, Amirler Zeki KABAK, Kadir Başkaya, Übeyit DİŞLİTAŞ, İsmail KAYGISIZ, O.Zeki ÖMÜR, Personel Amiri Emin Bey, Şebeke Amiri Halil Bey, Özcan GÜRLER, Hüseyin GÜRLER, Nezahat AYHAN, Mustafa ECEOĞLU, Ömer ECEOĞLU, Kontrolör Şükrü USLUDURAN, Personel Şefi Fikret YAVUZ, Malzeme Şefi Veysel ŞAHİN…İstanbul'dan geceye katılmak için gelen, insancıllığını hiç kaybetmeyen Nihat ÇAKIN…Daha birçok PTT-Telekom Emeklisi ile Telekom’dan, ayrılmak zorunda kalanlar oradaydı. 

Yaklaşık  200 katılımın olduğu gecede, Eski Telekom Müdürlerinden Ali Yaşar ÖZYILMAZ "Hoş geldiniz " diyerek kısa bir açılış konuşması yaptı. Kaybedilen arkadaşları anmak için saygı duruşuyla saat 20.30 da başlayan programda, Eski Teknik Elemanlar Derneği Başkanı, bu gecenin hazırlanmasında Ali Yaşar ÖZYILMAZ ile birlikte emeği geçen Zafer VAROL çok anlamlı bir konuşma yaptı. 

VAROL konuşmasında; "Nasıl ki ; Anneler Günü, Kadınlar Günü, Babalar Günü ..gibi bir çok günler var ise …Bundan sonra da Nisan ayının ilk cumartesi Antalya Telekom'cuların Buluşma günü ilan ediyorum. Bu görev, Posta Telekom İşçi Sendikası ile Telekom Teknik Elemanlar Derneğinin görevi olsun " Oylarınızı sunuyorum dedi. Alkışlarla herkes el kaldırdı. Buluşma gününün hazırlıklarında emeği geçen arkadaşlara teşekkür etti. Konuşması sırasında " Ben buradan Türk Telekom Güney 1 Bölge Müdürlüğü ile, Antalya PTT Antalya Başmüdürlüğü'nü kınıyorum. Makamlarına çıktım, gece hakkında destek istedim. Destek göremediğim gibi, Antalya PTT Başmüdürü tarafından kötü bir tavırla karşılaştım " dedi. 

Daha sonra konuşmacı olarak çağrılan, Antalya'da emeği çok olan Bakım Müdürü Kemal BAKICI yaptığı anlamlı konuşmada " Bu toplantıların sıkça düzenlenmesiyle birbirinden kopan Posta Telekom emekli, ayrılan personelin bir araya gelmesi sağlanacak, herkes birbirinden haberdar olacak, Posta- Türk Telekom Ailesi olarak bizler yıllarca kederi, sevinci birlikte yaşayarak, tüm zorluklara karşı birlikte göğsümüzü gerdik. Zamanında Genel Müdür Servet BİLGİ buraya geldiği zaman Isparta ve Antalya Personeli için fedakâr, cefakâr personelim diye bahsederdi. Bizleri bu sözler gururlandırırdı." dedi. Yıllar önce sistemler döşenirken İtalyan meslektaşıyla aralarında geçen bir olayı anlattı. "Bizler şanslıyız, bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum" diyerek sözlerini alkışlar eşliğinde bitirdi." Fasıl eşliğinde yenen yemekten sonra katılanlar, İbrahim CEBECİ ve arkadaşının sazından güzel türküleri, dinlediler. 

Telekomcular Derneği olarak biz de, bu toplantıyı düzenliyenleri tebrik ediyor ve bu tür toplantıların her ilimizde yapılmasını temenni ediyoruz.

Bu Haber 5603 defa okunmuştur.
R.SALAY´I ŞEHADET YILDÖNÜMÜNDE A
ŞEHADETİNİN 25. YILINDA RAHMETLE
EDİRNE PTT’DEN BİR VEFA ÖRNEĞİ
ÖZDEMİR´LER UMUT´LARINI KAYBETTİ
ŞEHİT CENGİZ PULAT´I ANIYORUZ
FUAT DEMİR´İN BABASI VEFAT
NURAY VESEK´İN BABASI SEDAT PEKE
SEVGİ ÜN VEFAT ETTİ
MELİS YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETT
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
AHMET ARAT VEFAT ETTİ
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!