Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BİR TELEKOM KOMEDİSİBİR TELEKOM KOMEDİSİ

Tarih: 2012-04-22

Aşağıdaki haberi televizyonlarda izleyip, gazetelerde okuyunca, yüzümüzde acı bir gülümseme belirdi…

Yazıya Her ne kadar “Bir Telekom Komedisi” başlığı attıysak da, olay Türk Telekom’un ne hallere düştüğünü gösteren bir dram… Hatta Trajedi…

RİZE’nin İkizdere İlçesi’nde yeni bir ev inşa etmek isteyen 70 yaşındaki Mustafa Çilo, evi yapacağı yamaçtaki arsanın üzerinden geçen telefon kablolarının kaldırılması için yaptığı başvuruya cevap alamayınca ilginç bir çözüm yolu buldu. Çilo, iki katlı evi alt kat penceresinden içeri giren kabloları, salonu, odaları ve tavanı geçip çatıdan dışarı çıkacak şekilde inşa ettirdi.

Fıkralara konu edilebilecek olay, Gündoğdu Mahallesi’nde meydana geldi. Eşi 69 yaşındaki Sabire ile birlikte oturan Mustafa Çilo’nun evi, geçen yıl ağustos ayında çıkan yangında hasar gördü. Çilo, bunun üzerine hasar gören evinin alt tarafındaki arsasında iki katlı yeni bir ev yapmaya karar verdi. Çilo, evi yapacağı arsanın üzerinden Ilıca Köyü’ne giden telefon şebeke hattı geçtiği için Türk Telekom’a dilekçe ile başvurarak hattın kaldırılmasını ya da yerinin değiştirilmesini istedi.

Bu arada inşaatına başlayan ve ilk katı çıkan Mustafa Çilo, telefon şebeke hattı kaldırılmadığı için yetkililerle tekrar görüştü. Ancak bir sonuç alamayan Mustafa Çilo, geçen yıl kasım ayında evin ikinci katını telefon şebeke hattını da içine alacak şekilde inşa ettirdi. Ancak evin birinci katının penceresinden girip salonu ve odaları geçerek üst kat betonundan dışarı çıkan kablolar nedeniyle sıva da yaptıramayan Çilo çifti, kışı eski evlerinde geçirmek zorunda kaldı.

’NASIL OLSA GELİR KABLOLARI ALIRLAR DİYE EVİ YAPTIM’

Mustafa Çilo, baharın gelmesiyle birlikte ev inşaatını tamamlayarak yeni evine geçmek istedi. Çilo, "Bugün geleceğiz, yarın geleceğiz dediler ama ne gelen var ne giden. Ben de nasıl olsa gelir kabloları alırlar diye evi yaptım. Bekliyoruz ama gelen giden yok. Kabloları kaldırırlarsa bir an önce inşaatı bitirip yeni evimize geçmek istiyoruz" dedi. Sabire Çilo ise "Evimiz yanınca yeni bir ev yapalım dedik. Kendi arsamızda inşaata başladık. Arsanın üstünden kablolar geçiyordu. Kaldırın diye başvurduk ama kimse gelmedi. Gelmeyince betonu attık. Şimdi sıvasını yapacağız ama yine gelen yok. Ayağımı kablolardan aşıramıyorum. Evin içerisinde harekete edilemiyor" diye dert yandı.

’DİLEKÇELERİ YENİ ULAŞTI, KABLO HATTINI KALDIRIYORUZ’

Türk Telekom Rize İl Müdürü Rüstem Koçal ise olayı yeni öğrendiklerini ve yaptıkları incelemede dilekçenin kendilerine geçen hafta içerisinde ulaştığını tespit ettiklerini söyledi. Koçal, "Aile, daha önce bize dilekçe verdiğini söylüyor ancak bizde önceden verilmiş bir dilekçeleri yok. Bize gelen dilekçe geçen hafta tarihlidir. Biz de bu dilekçe üzerine işlem başlattık. Önümüzdeki hafta içerisinde ekiplerimiz bölgeye giderek telefon şebeke hattını kaldırmak için çalışma başlatacak" dedi.

Üç katlı binanın yapımına 2011 Ağustosunda başlanmış ve bugüne kadar dilekçenin gereği yapılmamış…  Bu kadar sürede bir dilekçenin gereği yapılmaz mı? Varsayalım ki vatandaş dilekçe vermedi… Bu sürede bu güzergaha hiçbir Telekom personeli uğramamış olması nasıl açıklanabilir?

Bu Haber 1755 defa okunmuştur.
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!