Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BTK; HACKER SALDIRISI BAŞARISIZ OLDUBTK; HACKER SALDIRISI BAŞARISIZ OLDU

Tarih: 2012-05-01

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, ortak hareket eden Anonymous ve Redhack gruplarının 20’ye yakın kamu kuruluşunun bilişim altyapısına saldırdığını ancak alınan önlemler sayesinde hiçbir sitenin çökertilemediğini belirtti.

Tayfun Acarer, ana hedefin Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olduğunu saldırı tipinin saldırılan sistemi işlev görmez hale getiren DDOS saldırısı olduğunu hatırlatırken, siber saldırılardan sonuç alamayan sanal korsanların Türk Telekom’daki altyapı çalışmasını ve internet kesintisini fırsat bilerek bu kesintiyi kendilerinin sağladığı havası yarattığını da kaydetti.

Saldırıyla ilgisi yok

BTK Başkanı Acarer, şöyle konuştu: “Türk Telekom ‘un fiber internet çalışmaları kapsamında gerçekleşen teknik bir arızadan kaynaklanan yaklaşık 1 saat 10 dakika süren ve yalnızca bireysel TTnet abonelerini etkileyen internet kesintisinin kamu kurumlarına yapılan saldırı ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Saldırıların koordine edildiği IRC kanalında da saldırganlar yaşanan internet kesintisinin kendi yaptıkları saldırı ile ilgili olmadığını belirtmişlerdir. Bununla birlikte, 28 Nisan sabahı Redhack grubu, internet kesintisinin kamu kurumlarına yaptıkları saldırılardan kaynaklandığını iddia etmiş ve kamuoyu yanıltılmaya çalışılmıştır. Sonuç olarak, bazı hacker grupları 27 Nisan ve 28 Nisan günlerinde bazı kamu kurumlarına saldırılar düzenlemişler, fakat alınan önlemler neticesinde başarılı olamamışlardır. Saldırıya maruz kalan sitelerin tamamı ayaktadır. 27 Nisan gecesi bireysel abonelerin yaşadığı internet kesintisi ise Türk Telekom tarafından yapılan altyapı çalışmalarından kaynaklanmış olup, ne bu sistemlere yapılan bir saldırı ile ne de kamu kurumlarına yapılan saldırılar ile ilgisi bulunmamaktadır.”

TTNET ÇÖKTÜ OLUM BİZDEN BİLİYORLAR... 

Siber saldırıdan sonuç alamayan hacker’ların Türk Telekom’daki bakımı fırsat bilerek TT Net’i kendilerinin çökerttiğine dair kamuoyunda algı yaratmaya çalıştığı farkedilirken kendi aralarında yaptıkları konuşmalar işin aslını ortaya koyuyor:

- zuahahaha

- Olum bu arada ttnet cökmus bizden biliyorlar

- :=)

- yırttık

- bilsinler

- biz yaptık diye açıklama yapalım

- bizim sayemizde mi gitti

- la ne alakası var neka

-denk geldi sadece

- bosverin olm senin eğlence çıktı

- sen govlari indiremedin

- interneti indirdik diye avunmaya calisiyon...

Bu Haber 1391 defa okunmuştur.
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!