DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BTK; HACKER SALDIRISI BAŞARISIZ OLDUBTK; HACKER SALDIRISI BAŞARISIZ OLDU

Tarih: 2012-05-01

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, ortak hareket eden Anonymous ve Redhack gruplarının 20’ye yakın kamu kuruluşunun bilişim altyapısına saldırdığını ancak alınan önlemler sayesinde hiçbir sitenin çökertilemediğini belirtti.

Tayfun Acarer, ana hedefin Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olduğunu saldırı tipinin saldırılan sistemi işlev görmez hale getiren DDOS saldırısı olduğunu hatırlatırken, siber saldırılardan sonuç alamayan sanal korsanların Türk Telekom’daki altyapı çalışmasını ve internet kesintisini fırsat bilerek bu kesintiyi kendilerinin sağladığı havası yarattığını da kaydetti.

Saldırıyla ilgisi yok

BTK Başkanı Acarer, şöyle konuştu: “Türk Telekom ‘un fiber internet çalışmaları kapsamında gerçekleşen teknik bir arızadan kaynaklanan yaklaşık 1 saat 10 dakika süren ve yalnızca bireysel TTnet abonelerini etkileyen internet kesintisinin kamu kurumlarına yapılan saldırı ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Saldırıların koordine edildiği IRC kanalında da saldırganlar yaşanan internet kesintisinin kendi yaptıkları saldırı ile ilgili olmadığını belirtmişlerdir. Bununla birlikte, 28 Nisan sabahı Redhack grubu, internet kesintisinin kamu kurumlarına yaptıkları saldırılardan kaynaklandığını iddia etmiş ve kamuoyu yanıltılmaya çalışılmıştır. Sonuç olarak, bazı hacker grupları 27 Nisan ve 28 Nisan günlerinde bazı kamu kurumlarına saldırılar düzenlemişler, fakat alınan önlemler neticesinde başarılı olamamışlardır. Saldırıya maruz kalan sitelerin tamamı ayaktadır. 27 Nisan gecesi bireysel abonelerin yaşadığı internet kesintisi ise Türk Telekom tarafından yapılan altyapı çalışmalarından kaynaklanmış olup, ne bu sistemlere yapılan bir saldırı ile ne de kamu kurumlarına yapılan saldırılar ile ilgisi bulunmamaktadır.”

TTNET ÇÖKTÜ OLUM BİZDEN BİLİYORLAR... 

Siber saldırıdan sonuç alamayan hacker’ların Türk Telekom’daki bakımı fırsat bilerek TT Net’i kendilerinin çökerttiğine dair kamuoyunda algı yaratmaya çalıştığı farkedilirken kendi aralarında yaptıkları konuşmalar işin aslını ortaya koyuyor:

- zuahahaha

- Olum bu arada ttnet cökmus bizden biliyorlar

- :=)

- yırttık

- bilsinler

- biz yaptık diye açıklama yapalım

- bizim sayemizde mi gitti

- la ne alakası var neka

-denk geldi sadece

- bosverin olm senin eğlence çıktı

- sen govlari indiremedin

- interneti indirdik diye avunmaya calisiyon...

Bu Haber 1230 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!