7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
NE YAPTIN TÜRK TELEKOM? NE YAPTIN TÜRK TELEKOM?

Tarih: 2012-05-02

Şanlıurfa'da bir otel müdürü Türk Telekomu yerden yere vurdu. Şanlıurfa kent merkezinde Türk Telekom binasına 50 metre uzaklıktaki Otelin telefonları 18 gündür çalışmıyormuş.

Otel Müdürü Mehmet Turan, Turizm sezonu olan bu günlerde 18 gündür Otelin telefonlarının çalışmadığını dile getirerek çok sert bir yazı yazdı.

Otel Müdürü Turan adeta feryat ederek "Yüz binlerce abonesi bulunan Telekom’un yetersiz arıza ekibi nedeniyle bu abonelerin birçoğu mağdur oluyor." dedi.

Turan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu mağduriyetlerin en sonuncusunu turizm sektöründe faaliyet gösteren Şanlıurfa Otel de yaşanıyor. Yatak Kapasitesi yaklaşık 193 olan otelin telefonları yaklaşık 18 gündür çalışmıyor.

Turizm sezonun ortasında rezervasyonların % 65 i telefonla yapıldığı bu dönemde oteli arayanlar ulaşamıyor. Hal böyle olunca; Otelin kaybı çok büyük."

Genel Müdür Mehmet Turan, Türk Telekom’dan kaynaklanan arızanın sadece kendilerini değil birçok aboneyi de mağdur ettiğini ancak bu kitleler seslerini yeteri kadar duyuramadıklarını söyledi.

Kendi hatlarında yaşanan sıkıntıyı aktaran Mehmet Turan ilgililerin duyarsızlığından yakındı.

Turan, yaklaşık 2,5 hafta önce telefon hattımızda arıza olduğunu cep telefonumdan arayan bir seyahat acentesi sahibinden öğrendim.

Bunun üzerine otel teknik personel 5553350 – 5553027 – 5553028 numaralı hattı arayarak arızamızı ilettiler, hatta bu iletilerden birini de bizzat ben yaptım. Günlerden Cuma ya da cumartesi olması münasebetiyle telefona çıkan beyefendi ekibinin tek olduğunu dolaysıyla gönderemeyeceğini iletti. Pazartesi günü göndereceğini söylediler, hafta geçti kimse gelmedi.

Kendi santralcımıza defalarca santral sistemimizi kontrol ettirdik ve tüm sıra hatlarımızı komple gözden geçirdik ancak yapılan tam kontrollerden sonra “gelen hatta/çağrıda” sorun olduğunu tespit ettik. 
Bunun için tekrar arama yaptık bu kez Türk Telekom un arıza kaydındaki kişiler Türk Telekom un santralında yâda hattında kaynaklanan sorun var dediler. Ve bize “121 arıza kaydı yaptırdınız mı yaptırmadınız ise 121’i arayın arızanızın kaydını yaptırın” dediler. Müteakibinde Arıza Kaydımızı yaptık kayıt sırasında da özellikle kendi cep telefon numaramı verdik. 

Herkesin şu ayrıntıya dikkatini çekmek isterim. İlk gün arızayı aradığımda telefona çıkan beyefendi bana böyle bir kayıt işleminden bahsetmiyor ve günlerdir yaptığım görüşmelerin hiçbiri kaydolmamış ve silsile ile kendi departmanları içerisinde “arıza bilgilendirme formu” gibi bir yazışma yapılmamış.

Aramızda arıza ekibinin merkeziyle yaklaşık 200 metrelik mesafe mevcut ancak 20 gündür arızamız devam ediyor. 02.05.2012 tarihi itibari ile personelimi bu kısa mesafeye gönderiyorum “arızanız sistemde görünüyor, arkadaşlar ilgilenirler” diye personelimi gönderiyorlar.
Konu bana geldiğinde bende tekrar arıza için aradım bu kez bu telefondaki kişiler “kendilerinin santral arıza ekibinden olduğunu, kendileri gerekli kontrolü yaptıklarını, hat arıza ekibinin telefonunu vererek bana 5553300 S. Beyi 5553344 M. Beyi arayın sorunu çözüm için görüşün” dediler. Bu numaraları defalarca belli aralıklar ile aradığımda da kimseye ulaşamadım.

Şimdi soruyorum “Marka Şehir” olacak il “Bu şekilde mi Marka olacak”. Acenta yetkili arkadaşlarım beni cepten arıyor “Şehrin Telekom’u hizmet vermiyor mu? Bu şekilde iş yapılır mı?” diye alay ediyorlar. Otel Müdür Arkadaşlarım cepten arıyor “otele ulaşamıyoruz bu ne duyarsızlık” diyorlar.

Şimdi Turizm Sezonunda ve turizm sektöründe faaliyet gösteren bu ciddi otel yatırımımızın sezonunda yaşadığı bu problemi ki bu problemin baş aktörü Şanlıurfa Türk Telekom’un Bu Başarısızlığını Şanlıurfa’nın Gerçek Sahipleri ile baş başa bırakıyorum.

http://www.sanliurfa.com/haber60276-ne-yaptin-turk-telekom.htm

Bu Haber 2187 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!