7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
EPTTAVM (PTT SANAL ALIŞ VERİŞ MERKEZİ) AÇILDIEPTTAVM (PTT SANAL ALIŞ VERİŞ MERKEZİ) AÇILDI

Tarih: 2012-05-18

PTT e-ticaret sektörüne girdi. Dün İzmir Çeşme’de bulunan Sheraton Hotel’de gerçekleştirilen lansman ile birlikte “Türkiye’nin ilk 3 boyutlu alışveriş merkezi” ePttAVM resmi olarak açıldı.

PTT altyapısı ile hızlı ve güvenli alışveriş vaat eden ePttAVM‘ nin en önemli özelliklerinden birisi de “3 boyutlu” mağazalar ve özellikle KOBİ’ler için sunduğu satış fırsatı.ePttAVM’nin bir diğer özelliği de devlet destekli bir e-ticaret sistemi olması.

ePttAVM’de alışverişlerini yapan kullanıcılar satın aldıkları ürünlerin ellerine ulaşmasından sonra onay verecekler ve para tedarikçilere bu onayın ardından aktarılacak.

ePttAVM’den Sanal Açılış

Merkezi İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunacak olan ePttAVM’nin tanırım toplantısı da İzmir’de yapıldı.  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilen açılış sanal olarak yapıldı.  Sanal açılışta, PTT yetkilileri, bakanlar ve milletvekillerinin 3 boyutlu modellemeleri ile yer aldı. Binali Yıldırım için oluşturulmuş avatar, sanal kurdelayı keserek açılışı yaptı. 3 boyutlu alışveriş merkezinde kullanıcı ışınlanabilecek ve mağazaları gezebilecek. E-ticaret sitesinin bir diğer özelliği ise oluşturulabilir avatarlar. Burada kendi 3 boyutlu karakterinizi oluşturabileceksiniz. Avatar’ların da oluşması ile birlikte, sosyal bir alışveriş ortamı olacak. Ayrıca ePttAVM’nin sahip olduğu altyapı sayesinde, bu omurgaya yeni yapılar da eklenebilecek. Yani sadece alışveriş merkezi değil, PTT City’nin oluşması ile birlikte okul da bu sanal dünyada yerini alacak. Gelecekte kullanıcılar burası aracılığıyla eğitimlere, webinar’lara da katılabilecek.

PTT Genel Müdürü Osman Tural tarafından yapılan açıklamada ise, PTT’nin mevcut hizmetleri iyileştirmek ve yeni hizmet profilleri ile portföyü geliştirmek adına çalışmalar yapıldığını, PTT Bank, PTT Kargo ve son halka olarak da buna ePttAVM’nin de eklendiği dile getirdi. Bir alışveriş merkezinde bulunabilecek herşeyin ePttAVM’de de bulunabileceği aktaran Tural, konseptin bunun üzerine kurulduğunu söyledi. Bu 3 boyutlu konseptte, ePttAVM’nin özel mağaza tasarımları, sanal mağazada sanal reklamlar gibi farklı gelir modelleri de oluşacak ve mağazalar burada daha aktif şekilde yer alabilecek.

ePttAVM yola çıkarken 51 firma ile anlaşma imzalamış durumda. ePttAVM’de yer alacak markalar arasında Avea, Sony, Teknosa, Goldaş, Kiğılı, Hotiç gibi markaların yanında, KOBİ’ler de yer alıyor. Bu firmalardan 36 tanesinin ise İzmir’den olması oldukça çarpıcı bir bilgi. Yeni markalar da sürekli olarak ePttAVM’de yerini almaya devam edecek.

Diğer e-ticaret siteleri de ePttAVM’de mağaza açabilecek

Sorularımızı yanıtlayan ePttAVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, ePttAVM’nin önümüzdeki 5 yılda Türkiye’nin komşuları ve yakın bölgedeki 21 ülkeye açılacağını dile getirdi. Sitenin İngilizce ve Arapça versiyonlarının yapılması da gelecekte gündeme gelebilir. Yaklaşık 2 yıllık bir emeği sonucu olan ePttAVM, Chrome, Firefox, Safari ve Internet Explorer gibi internet tarayıcıları ile tam uyumlu halde çalışacak. ePttAVM, yakın gelecekte Android ve iOS uygulamalarını da yayına alacak ve öğrendiğimiz bilgilere göre, ePttAVM AR uygulamaları da geliştirecek. Çevikoğlu’nun verdiği bir diğer bilgi de, tüm e-ticaret sitelerinin ePttAVM içerisinde bir mağaza açabilecekleri yönünde. Bu yönüyle ePttAVM diğerlerinden bir hayli farklı bir platfrom olacak. Bunun yanı sıra, 3 boyutlu mağazalarda bizimle birebir ilgilenen müşteri temsilcileri bulunacak, kullanıcıların hangi mağazada ne kadar gezdiği, hangi mağazadan hangi mağazaya geçtiği gibi önemli istatistikli bilgiler de sistem bünyesinde mevcut şekilde barındırılacak. Böylece kullanım alışkanlıkları da incelenerek, buna uygun kampanyalar düzenlenebilecek, özel hedeflemeler yapılabilecek.

Bu Haber 2569 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!