7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TELEPATİ 200'ÜNCÜ SAYISINI KUTLUYORTELEPATİ 200'ÜNCÜ SAYISINI KUTLUYOR

Tarih: 2012-05-28

Türkiye'nin ilk aylık Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri dergisi Telepati, 200'üncü sayısını yayınlayarak imza attığı kırılması güç rekoru İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenecek bir etkinlikle kutlayacak.

Türkiye'nin ilk aylık Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri dergisi Telepati, 200'üncü sayısını yayımlayarak imza attığı erişilmesi güç rekoru, düzenlenecek bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. 

Telepati dergisinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Merih Işın, konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

"Daha o tarihte böyle bir sektör için bir dergi çıkartmanın zorluklarını biliyorduk. Ama bu güne gelindiğinde işlerin çok daha zor olacağını düşünememiştik.

O ilk gün; bize verdikleri destek için Telsim'den Oğuz Özcü'ye, Turkcell'den Ersin Pamuksüzer'e, Superonline'dan Savaş Ünsal'a, Motorola'ya, Ericsson'a, Netaş'a, Alcatel'e, Siemens'e, Philips'e, Karel'e ve özellikle desteklerini hiç kesmeden sürdüren Gen-Pa'ya şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugünlere gelirken yaşanılan iki büyük ekonomik kriz bile bizi yolumuzdan döndüremedi. Dört Ulaştırma Bakanı, sekiz Türk Telekom Genel Müdürüyle tanıştık. 17 yılda, 60 civarı çok çeşitli ulusal ve uluslararası etkinlikte görev aldık. 

Türk basın tarihinde hiçbir dergi, Telepati'ye layık görülen çeşitte ödül almadı.

Korsan yazılıma karşı çalışmalarından ötürü BSA'dan alınan ödül, Türk Elektronik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği-TESİD'den alınan ARGE ve İnovasyon Destekleri Ödülü ile devam etti. Sektörün düzenleme ve denetlemeden sorumlu kuruluşu Telekomünikasyon Kurumu'nun üstlendiği ve ilk defa Cenevre  dışında gerçekleştirilen Dünya Telekomünikasyon Birliği (ITU) İstanbul etkinliğindeki destekleri için yine Telepati dergisine verilen onur ödülü, Türk dilinin korunması ve yozlaşmasına karşı yapılan çalışmaları için Türk Dil Kurumu-TDK'den alınan ödül ile taçlandı.

Bitmedi; Superonline 10.yılını kutlarken, kendi grubunun yazılı medyası olmasına rağmen, Türk İnternet'ine katkılarından dolayı yazılı basına verdiği tek ödül Telepati'nin oldu. 2010 yılı Avrupa Gazeteciler Derneği, 'Yılın Teknoloji Dergisi' ödülünün hemen peşinden dünyada hiçbir medya kuruluşunun alamadığı uluslararası Trade Leader's Club'ın '38.ci Kalite ve İş Mükemmelliği' ödülünün de sahibi oluyordu.

Son ödül ise, Telekom sektörünün hocalarından geldi. Telekomcular Derneği'nin 'Yılın Süreli Yayını' ödülü, yine Telepati'nin olmuştu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sektöre ve ülkemize layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz" 

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilecek etkinlik, 'Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri'nde Zaman Tüneli' başlıklı video sunumla devam edecek. Etkinlikte ayrıca, yöneticiliğini S. Şahin Tulga'nın yapacağı, konuşmacıları arasında yirmi kadar sektör duayeninin de bulunacağı 'Hedef 2023' paneli düzenlenecek. Etkinlik ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak.

200.sayı etkinliğinin bir de sürprizi olacak. AB yolunda Türkiye ve KKTC'nin ülke olarak tanınmasında yürütülmekte olan uluslararası faaliyetlere, çok özel bir destek de Avrupa Birliği'nin kurucu ülkelerinden olan Almanya'nın dünya devi kuruluşundan geldi. Bu konuda özel bir bölümün de yer alacağı etkinliğin, büyük ilgi odağı yaratacağı beklenmekte. 

 

Bu Haber 1464 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!