Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEPATİ 200'ÜNCÜ SAYISINI KUTLUYORTELEPATİ 200'ÜNCÜ SAYISINI KUTLUYOR

Tarih: 2012-05-28

Türkiye'nin ilk aylık Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri dergisi Telepati, 200'üncü sayısını yayınlayarak imza attığı kırılması güç rekoru İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenecek bir etkinlikle kutlayacak.

Türkiye'nin ilk aylık Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri dergisi Telepati, 200'üncü sayısını yayımlayarak imza attığı erişilmesi güç rekoru, düzenlenecek bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. 

Telepati dergisinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Merih Işın, konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

"Daha o tarihte böyle bir sektör için bir dergi çıkartmanın zorluklarını biliyorduk. Ama bu güne gelindiğinde işlerin çok daha zor olacağını düşünememiştik.

O ilk gün; bize verdikleri destek için Telsim'den Oğuz Özcü'ye, Turkcell'den Ersin Pamuksüzer'e, Superonline'dan Savaş Ünsal'a, Motorola'ya, Ericsson'a, Netaş'a, Alcatel'e, Siemens'e, Philips'e, Karel'e ve özellikle desteklerini hiç kesmeden sürdüren Gen-Pa'ya şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugünlere gelirken yaşanılan iki büyük ekonomik kriz bile bizi yolumuzdan döndüremedi. Dört Ulaştırma Bakanı, sekiz Türk Telekom Genel Müdürüyle tanıştık. 17 yılda, 60 civarı çok çeşitli ulusal ve uluslararası etkinlikte görev aldık. 

Türk basın tarihinde hiçbir dergi, Telepati'ye layık görülen çeşitte ödül almadı.

Korsan yazılıma karşı çalışmalarından ötürü BSA'dan alınan ödül, Türk Elektronik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği-TESİD'den alınan ARGE ve İnovasyon Destekleri Ödülü ile devam etti. Sektörün düzenleme ve denetlemeden sorumlu kuruluşu Telekomünikasyon Kurumu'nun üstlendiği ve ilk defa Cenevre  dışında gerçekleştirilen Dünya Telekomünikasyon Birliği (ITU) İstanbul etkinliğindeki destekleri için yine Telepati dergisine verilen onur ödülü, Türk dilinin korunması ve yozlaşmasına karşı yapılan çalışmaları için Türk Dil Kurumu-TDK'den alınan ödül ile taçlandı.

Bitmedi; Superonline 10.yılını kutlarken, kendi grubunun yazılı medyası olmasına rağmen, Türk İnternet'ine katkılarından dolayı yazılı basına verdiği tek ödül Telepati'nin oldu. 2010 yılı Avrupa Gazeteciler Derneği, 'Yılın Teknoloji Dergisi' ödülünün hemen peşinden dünyada hiçbir medya kuruluşunun alamadığı uluslararası Trade Leader's Club'ın '38.ci Kalite ve İş Mükemmelliği' ödülünün de sahibi oluyordu.

Son ödül ise, Telekom sektörünün hocalarından geldi. Telekomcular Derneği'nin 'Yılın Süreli Yayını' ödülü, yine Telepati'nin olmuştu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sektöre ve ülkemize layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz" 

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilecek etkinlik, 'Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri'nde Zaman Tüneli' başlıklı video sunumla devam edecek. Etkinlikte ayrıca, yöneticiliğini S. Şahin Tulga'nın yapacağı, konuşmacıları arasında yirmi kadar sektör duayeninin de bulunacağı 'Hedef 2023' paneli düzenlenecek. Etkinlik ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak.

200.sayı etkinliğinin bir de sürprizi olacak. AB yolunda Türkiye ve KKTC'nin ülke olarak tanınmasında yürütülmekte olan uluslararası faaliyetlere, çok özel bir destek de Avrupa Birliği'nin kurucu ülkelerinden olan Almanya'nın dünya devi kuruluşundan geldi. Bu konuda özel bir bölümün de yer alacağı etkinliğin, büyük ilgi odağı yaratacağı beklenmekte. 

 

Bu Haber 1428 defa okunmuştur.
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!