7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ŞİMDİ DE ADALAR SATILIYORŞİMDİ DE ADALAR SATILIYOR

Tarih: 2012-06-03

 

TÜPRAŞ, TELEKOM, EREĞLİ DERKEN; ŞİMDİ DE ADALAR SATILIYOR

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yabancılara emlak satışını kolaylaştıran, kanun resmi gazetede yayınlanmıştı.

Kanun sonuçlarını vermeye başladı.

Dünya çapında ada satın almak isteyen zenginlerin başvurduğu başlıca internet sitelerinden Private Islands Online, Türkiye’deki satılık adaları listeledi

İnternet sitesinde Türkiye’de satılık olan 8 ada yer alıyor. Sitede ‘Bir ayağı Avrupa’da bir ayağı Ortadoğu’da’ olarak tanımlanan Türkiye’nin genel olarak güvenli olduğu belirtiliyor. Türkiye’de seyahat için en iyi dönemin ilkbahar ve sonbahar olduğu tavsiyesi yapılıyor. Adaların fiyatları ise 48 milyon TL ile 9 milyon TL arasında değişiyor.

Sitede ismi açıklanmayan 69 bin metrekarelik bir ada ise 4 milyon euroya (9 milyon TL) satılıyor. En yakın havalimanına 70.4 kilometre uzaklıkta olan bu adada bir su kaynağı bulunuyor.
Ayvalık’a 2.5 kilometre uzaklıkta bulunan adada butik otel açılabileceği önerisi yapılıyor. Marmaris açıklarındaki 46 bin metrekarelik isimsiz bir ada 16 milyon euroya (37 milyon TL) satılık. Karaya 1.6 kilometre uzaklıktaki adada inşaat izninin bakanlıktan alınması gerekiyor. İşte sitede yer alan adalar ve özellikleri:

KISTAK ADASI: 11 MİLYON LİRA
Gökova’da Orak Adası ile Pabuçburnu arasında bulunan 56 bin metrekarelik Kıstak Adası Bodrum’a 14 kilometre uzaklıkta. Üzerinde 3 bin zeytin ağacı bulunan adada Bodrum mimarisine özgü 2 katlı bir ev var. Elektrik ve su sistemi olan adaya ulaşım botla sağlanabiliyor. Bodrum’dan kiralanan bir botla 2 saatlik yolculuk sonunda adaya ulaşılıyor. Ada 5 milyon euroya satılık (11 milyon TL).

HASIR ADASI: 11 MİLYON LİRA
Ayvalık’a 2.4 kilometre uzaklıktaki Hasır Adası 100 bin metrekare büyüklüğünde. Bölgedeki takımadaların en büyüğü olan Hasır Adası üzerinde yapılaşma gerçekleştirilebilir. Adadaki 4 kaynaktan içme suyu elde edilebiliyor. Doğal bir plajı olan ada, ‘marina, otel veya tatil köyü yapılabilir’ önerisiyle satılıyor. Adanın satış fiyatı ise 5 milyon euro (11 milyon TL).

ÇİÇEK ADASI: 11 MİLYON LİRA
Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise 400 metre uzaklıkta Çiçek Adası sitede 5 milyon euroya (11 milyon TL) satışa sunuldu. 275 bin metrekarelik adada bir su kaynağı bulunuyor. 4 tane iskelesi olan adada küçük patikalar da mevcut. Elektrik sistemi olan adada kirli suyu toplamak için bir fosseptik de var. Adada 1000 metrekarelik bir ev inşa etme izni bulunuyor. En yüksek noktası 22 metre olan adadaki çiçek türleri çok zengin.

ÇİFTLİK ADASI: 39 MİLYON LİRA
81 bin metrekare büyüklüğündeki Çiftlik Adası 17 milyon eurodan (39 milyon TL) satışa sunuldu. 27 bin metrekare inşaat alanı bulunan adada 3 ev, 1 su kaynağı, telefon ağı, elektrik sistemi ve birçok farklı türde ağaçlar bulunuyor. Ada Marmaris açıklarında.

TAVŞAN ADASI: 21 MİLYON LİRA
Üzerinde manastır kalıntıları olan ve 12 milyon dolardan (21 milyon TL) satılan Tavşan adası Bodrum açıklarında yer alıyor. Bir su kaynağı ve nehir bulunan adada 2 de iskele mevcut. Adanın hayvanseverler ve dalış yapanlar için ideal olduğu belirtiliyor. Ada 980 bin metrekare.

KARACA ADASI: 48 MİLYON LİRA
Karaca Adası, 320 bin metrekare. Sitede 27 milyon dolara (48 milyon TL) satılıyor. En yakın havalimanına 15 dakika uzaklıkta olduğu söylenen adada birçok zeytin ağacı bulunuyor. Dalmayı sevenler için ideal olduğu söylenen ada Marmaris açıklarında.

HABERİN KAYNAĞI İNTERNET SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu Haber 1865 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!